Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
cANIM SELAM YENİ GÖRDÜM cevabını. alla doktor kendisi dedi direk allah ne verdiyse kulanın diye :KK70: Kendisi incir kürünü önerdi. ama ben fsh değerim düşssün diye içiyorum bu karışımı birazda. Adetime 1 hafta kala bırakacağım. Adetliyken tekrar vereceğim bir hormon testi. Devlet yapar mı acaba tekrardan geçen ay yaptırmıştım çünkü devlette. İncir kürü deneyeceğim aslında ama onu adetin 5. günü başlamak lazımmış o yüzden bu ay es geçiyorum onu.
Yaa her doktor farklı cıdden, benımki de kullanma demıstı.. Sizin yumurtlama da sıkıntı var mı?

Rahim filmi cektırdıgınız ıcın 3 ay sans yuksek, doktorlar 6 ay süre tanıyorlar.. Rahme gonderılen sıvı spermin rahat hareket etmesine de yardımcı olurmus, siz yumurtlama gününü degerlendirmeye calısın, herhangi bir kür falan da uygulamayın 3 ay, su an cok hassas zaten.. Doktorunuzun önerdıgı folık asıtı kullanın yeter 🌸
Teşekkür ederim yorumunuz için.Çok rahatlatıcı oldu. :)

Evet dotor da bu 3 ay önemli dedi. Bakalım nasıl olacak. Hayırlısı sonuçlar alırım inşallah.

Kızlar geldi benim karışım bugün başlıyorum🙏

Eklentiler

• IMG_20200912_111313.jpg
    IMG_20200912_111313.jpg
    76,7 KB · Görüntüleme: 32
Selam kızlar, günaydınlar, hayırlı hafta sonları diliyorum hepinize.

Ben okuyup hatırlayanlar varsa geçen hafta hsg çektirmiştim ve ufak tefek rahimde yapışıklıklar var denildi. Ama önemli olmadığını söylediler. Kendi doktoruma çekim raporunu ilettiğimde histereskopi olma gerektiğini söyledi. Ve ben bir hafta sonrasına doktordan randevu alabildim filim sonuçlarını da gösterip yüz yüze görüşmek için. Histereskopi şart olman lazım dese olacağım yani kendimi bıraktım artık doktora tamamen. Dün gittik eşimle. Filimlere baktı. Korkulacak bir şey yokmuş dedi. Rahim de bebeğin tutunacağı yerlerde yapışıklık yok dedi. Sadece alt tarafta ufak bir yapışıklık var dedi ama o fazla etkilemez dedi belki spermin geçişini biraz yavaşlatabilir dedi. Şimdi ben tabi o an çok sevindim sıkıntı olmadığından. Ama akşam aklıma takıldı yani. Şimdi hamilelik için yüzdelik şansım aynı. Değişen bir şey yok zaten 3 aydır kalamıyorum hamile ovu testi kullandığım halde. Tek fark işte bu ay rahim filmi çektirdik. He bir de bana yumurta geliştiricii takviye verdi onu kullnaıyorum. Kürleri tavsiye etti. Özellikle indir kürünü. Bakalım bir daha ki ay adetliyken yine gideceğim yumurta takibi yapacağız. Acaba diyorum o doktorun bahsettiği yapışık bölge içinde operasyon istese miydim. Sonra diyorum otur oturduğun yerde kafayı mı yedin kendine iş çıkartıyorsun doktor gerekli görse zaten yapmalıyız derdi diyorum. Çok vesveseli bir insanım ya çok kızıyorum kendime. Hiç rahat değilim. Şimdi mesela şunu düşündüm birde ya eşimin spermlerinde de yavaşlık varsa bu durum iyice onları yavaşlatabilir. Bunda haklıyım ama değil mi?
Canım benim öncelikle eşinin testlerini bi yaptırın. Onun testleri olumsuz çıkarsa zaten iş değişir ki umarım tertemiz çıkar 🙏 Sorunsuz çıkarsa da şunu sorayım. Doktoruna güveniyor musun? Güvenmiyorsan ikinci bir fikir alabilirsin başka bir doktordan. Eğer güveniyorsan alanında başarılı ise için rahat olsun. Çünkü inan doktorlar batınla (rahim ve yumurtalıklar) çok fazla oynama taraftarı olmazlar. Ne kadar çok müdahale görürse o kadar uzar süreç. O spermin ordan geçeceği varsa istediği kadar yavaş olsun istediği kadar dar kanal olsun yine geçer. Bak benim hepsi açık eşimin spermleri füze ama aylardır tık yok. Bu ay bi tık dedi o da kimyasal oldu. Ne kadınlar var tek tüple ve %50 sperm kalitesi/hareketliliğyle tutturuyor. Ben inanıyorum ki herşey kendiliğinden olacak. Stres yaptıkça etkileniyor bedenimiz. Yani kendimiz bazen sebep olabiliyoruz. 😘

Kızlar ayıp olmazsa bişey sormak istiyorum. Kusura bakmayın lütfen.
Malumunuz bu ay kimyasalla sonuçlandık dün adet oldum. Öyle acayip bir kanamam yok. Parça desen pek yok. Normal adet kanaması gibi hatta sanki daha bile hafif gibi ilk iki gün için. Yalnız hiç olmadığı kadar koku var (bu kısmı için özür dilerim). Yani gebeliği öğrenmemiş olsaydım geç adet oldum derdim. Kimyasal yaşayanlar sizde de böyle miydi? Normal mi bu süreç?

Şuan adetimiin 5 günündeyim canım Prf Doktor hanımla arkadaşlık yapıyom tahliller ilâçlarla uğraşıyorum yanı :olamaz: şifa olsun artık bi gelsin hayırlısıyla anne diye.
Ama nerdeeeeee...hemen anne demez ki baba der :emir_bebek:
Kolay gelsin şeker. Hele bi gelsin de baba desin olsun. Başı sıkılınca bak nasıl annemmmm diyo 🤩

dün oktora hsg filim sonuçlarıı gösterdim. Geçen hafta çektirmiştim. doktor operasyon demişti ilk sonrafilimleri inceleyince gerekli olmadığını söyledi. Sadece rahim giirşince çok hafif bir yapışıklık var bebeğin tutunacağı yerde bir şey yok temizdedi. Nasıl mutlu oldum. Sadece belki sperm geçişini biraz yavaşlatabilir dedi mutlu oldum. şimdi eşimin sperm testini yaptıracağız bakalım. Denemelere başladık bu ay da. Nasip kısmet
Nasıl sevindim gözün aydın. inşallah dermansız dert vermesin Rabbim .herşey çözülür inşallah

Canım benim öncelikle eşinin testlerini bi yaptırın. Onun testleri olumsuz çıkarsa zaten iş değişir ki umarım tertemiz çıkar 🙏 Sorunsuz çıkarsa da şunu sorayım. Doktoruna güveniyor musun? Güvenmiyorsan ikinci bir fikir alabilirsin başka bir doktordan. Eğer güveniyorsan alanında başarılı ise için rahat olsun. Çünkü inan doktorlar batınla (rahim ve yumurtalıklar) çok fazla oynama taraftarı olmazlar. Ne kadar çok müdahale görürse o kadar uzar süreç. O spermin ordan geçeceği varsa istediği kadar yavaş olsun istediği kadar dar kanal olsun yine geçer. Bak benim hepsi açık eşimin spermleri füze ama aylardır tık yok. Bu ay bi tık dedi o da kimyasal oldu. Ne kadınlar var tek tüple ve %50 sperm kalitesi/hareketliliğyle tutturuyor. Ben inanıyorum ki herşey kendiliğinden olacak. Stres yaptıkça etkileniyor bedenimiz. Yani kendimiz bazen sebep olabiliyoruz. 😘
Ayyy ben heleki sitres topuyum. Herşeyi kurarım ederim.eşimde bir o kadar rahattır. Yani sitres yapsa bile belli etmez o.

Doktoruma şöyle ki güven derken yeni gitmeye başladığım biri tavsiye üzerine gittim. Hamile bir arkadaşım gidiyordu o tavsiye etti. ama alaında uzman bir doktor.Ayrıca bir tüp bebek merkezinde de görev alıyor. Kariyeri ve eğitimleri iyi. çalıştığı hastanede en çok onun hastası var. Yani şimdilik bu kritelere bakabiliyorum. Ama hani gittiğim dede ilgilimi ilgili hani kucağına alıp sevecek değil bizi sorduğumuz sorulara gayet sakin samimi bir şekilde cvplar aldık. Bakalım zmana ne gösterecek bize. Demek istediğim yani ne bilim içerde bir yapışıklık olsa he derdim bundan sebep kalmıyormuşum hamile operasyonumu olur kurtulurdum. Şimdi elimde pek bir done kalmadı. Vitaminler kürlere devam bu üç ay iyi değerlendirin dedi dr. Bakalım olmazsa en son da birçatlatma iğnesi vs denerim. Eşimin spermleri tabi dediğin gibi önemli.

X