Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Butun testler yapıldı canım hafif pıhtılaşma eğilimi var bir de bebegin kromozom sonucu sağlıksız geldi,bizim kromozomlar normal çok şükür.ben ecopirin kullanıyorum gebelik olunca iğne de başlayacağız
tamam süper canım doğru yoldasınız. Bende her ihtimale karşı yaptırım ama sonuçları çıkmadı henüz bende bir düşük var

tamam süper canım doğru yoldasınız. Bende her ihtimale karşı yaptırım ama sonuçları çıkmadı henüz bende bir düşük var
Çoj geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın inşallah canım🤲 Ben de ilk kayıp sonrası testlerimi yaptırmıştım ama kaderde tekrar yaşamak varmış Allah beterinden saklasın.. Sonunda güzel günler göreceğiz hepimiz inşallah 🙏💞🥰

Kaçıncı gün bugün 2 katına artarak arttıysa sıkıntı yok
Ya coraspirinden sonra adetlerim 2-3gün oynadığı için tam bilemiyorum.Teldeki uygulamaya göre reglim pazartesi bana göre bugünde olabilir.Tahminen yumurtladigim geceyi tahmin ederekten.

7de olacaktım ama haa olmadım dr test yaptim negatif çıktığında baktıydım cikmadi
Canım bende 7 de olmam lazımdı ve hala olmadım 🥺 perşembe kan verdim ebe 3-4 gün sonra tekrarla dedi, bende hiç öyle patlıcak gibi bi ağrım yok ama aşırı hassaslaştım, neredeyse herşeye ağlıyorum 🥺😭 p.tesi yada salı yine kan vermwyi düşünüyorum tabi kırmızılar gelmezse

Yok bende aşırı bir şekilde mideme jadar batıyor şişkinlik var arada bir vakumlama sanki bıçak batiyor

Ya coraspirinden sonra adetlerim 2-3gün oynadığı için tam bilemiyorum.Teldeki uygulamaya göre reglim pazartesi bana göre bugünde olabilir.Tahminen yumurtladigim geceyi tahmin ederekten.
Daha yeniymiş canım takip et bakalım ilk haftalarda lekelenmeler normal kırmızıya dönmediği sürece

Selam hanimlar 2 senedir hamilelik bekliyorum 2 ay önce doktora gittim Dostinex ilaç verdi 8 li bitirdim. Hamile kalamadım adet oldum sonra adetin 4 günü bir başka doktora gittim inositol ve folik asit karışımı bir ilac verdi sabah akşam 3 ay iç dedi. Bende PKOS var. Pkos varken yumurtlamada olmazmış. Sonra bir sürü kan tahlilleri ve ve eşime de sperm tahlili yapmamızı söyledi inşallah 2 3 gün sonra yapmaya gidecez. İnositol ve folik asit karışımı ilacı kullananlar ne gibi tecrübeler edindiniz. Bu ay geç kalmadım değil mi ? Bu ilaci kullanmaya ?
Adetimin 5 gününden başladım içmeye

Çoj geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın inşallah canım🤲 Ben de ilk kayıp sonrası testlerimi yaptırmıştım ama kaderde tekrar yaşamak varmış Allah beterinden saklasın.. Sonunda güzel günler göreceğiz hepimiz inşallah 🙏💞🥰
dün oktora hsg filim sonuçlarıı gösterdim. Geçen hafta çektirmiştim. doktor operasyon demişti ilk sonrafilimleri inceleyince gerekli olmadığını söyledi. Sadece rahim giirşince çok hafif bir yapışıklık var bebeğin tutunacağı yerde bir şey yok temizdedi. Nasıl mutlu oldum. Sadece belki sperm geçişini biraz yavaşlatabilir dedi mutlu oldum. şimdi eşimin sperm testini yaptıracağız bakalım. Denemelere başladık bu ay da. Nasip kısmet

Selam hanimlar 2 senedir hamilelik bekliyorum 2 ay önce doktora gittim Dostinex ilaç verdi 8 li bitirdim. Hamile kalamadım adet oldum sonra adetin 4 günü bir başka doktora gittim inositol ve folik asit karışımı bir ilac verdi sabah akşam 3 ay iç dedi. Bende PKOS var. Pkos varken yumurtlamada olmazmış. Sonra bir sürü kan tahlilleri ve ve eşime de sperm tahlili yapmamızı söyledi inşallah 2 3 gün sonra yapmaya gidecez. İnositol ve folik asit karışımı ilacı kullananlar ne gibi tecrübeler edindiniz. Bu ay geç kalmadım değil mi ? Bu ilaci kullanmaya ?
İnositol yumurtalık geliştirici canım illa faydası olur kullan bence ben de1 ay oldu başlayalı 3 ayda etki ediyormuş diyorlar

Canım, günaydın. dooktorun verdiği ilaç bu mu?

Eklentiler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    244,6 KB · Görüntüleme: 24
Doktora gittim endometrial biyopsi ve tanısal histeroskopi yapacaz dedi bilgisi olan yazın lütfen
[/QU

CAnım, günaydın öncelikle.

Endometrial biyopsi hiç yaptırmadım. ama histereskopi oldum. Hem deoperasyonel histereskopi oldum ben birnevi ameliyat. Ofis şekilde olanı da bayıltmıyorlar muayene ortamında sadece kamerayla vajenden girip içeriyi izliyorlar. Tanı koymak için yapılan bir yöntem

Selam kızlar, günaydınlar, hayırlı hafta sonları diliyorum hepinize.

Ben okuyup hatırlayanlar varsa geçen hafta hsg çektirmiştim ve ufak tefek rahimde yapışıklıklar var denildi. Ama önemli olmadığını söylediler. Kendi doktoruma çekim raporunu ilettiğimde histereskopi olma gerektiğini söyledi. Ve ben bir hafta sonrasına doktordan randevu alabildim filim sonuçlarını da gösterip yüz yüze görüşmek için. Histereskopi şart olman lazım dese olacağım yani kendimi bıraktım artık doktora tamamen. Dün gittik eşimle. Filimlere baktı. Korkulacak bir şey yokmuş dedi. Rahim de bebeğin tutunacağı yerlerde yapışıklık yok dedi. Sadece alt tarafta ufak bir yapışıklık var dedi ama o fazla etkilemez dedi belki spermin geçişini biraz yavaşlatabilir dedi. Şimdi ben tabi o an çok sevindim sıkıntı olmadığından. Ama akşam aklıma takıldı yani. Şimdi hamilelik için yüzdelik şansım aynı. Değişen bir şey yok zaten 3 aydır kalamıyorum hamile ovu testi kullandığım halde. Tek fark işte bu ay rahim filmi çektirdik. He bir de bana yumurta geliştiricii takviye verdi onu kullnaıyorum. Kürleri tavsiye etti. Özellikle indir kürünü. Bakalım bir daha ki ay adetliyken yine gideceğim yumurta takibi yapacağız. Acaba diyorum o doktorun bahsettiği yapışık bölge içinde operasyon istese miydim. Sonra diyorum otur oturduğun yerde kafayı mı yedin kendine iş çıkartıyorsun doktor gerekli görse zaten yapmalıyız derdi diyorum. Çok vesveseli bir insanım ya çok kızıyorum kendime. Hiç rahat değilim. Şimdi mesela şunu düşündüm birde ya eşimin spermlerinde de yavaşlık varsa bu durum iyice onları yavaşlatabilir. Bunda haklıyım ama değil mi?

X