Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de aynı sekilde korundum, ama sonucta sperm ve yumurtanın döllenme olasılığına bakıyoruz, 2 yıl bu durumu engellemiş oluyoruz biz.. Hiç bi doktor da sormuyor nasıl korundun diye 🙈
Bana ilk gittiğim tüp bebek doktoru sormuştu canım ve hemen tüp bebek dedi 😅 belki bu yüzdendir
günaydın kızlar :dondurma: size bir şey soracağım, klomen tedavisi illa bi soruna yönelik mi uygulanıyor yoksa hiç bir sorun yoksa da doktor verebiliyor mu ?
Canım eğer çatlatma iğnesi uygulayacaksa genelde ya klomen ya da femara gibi yumurta uyarıcı bir ilaç kullanıyorlar, yani bir sorun olmasına gerek yok, şansı arttırıyor sadece

Doktor bana proxywomen verdı, onun fiyatı da 290 lira 30 tane var.. Eşim diyor ki bunu ben de içsem hamıle kalırım 🙈😂 bu zamana kadar cok paralar harcadım karısımlara kürlere ☺en pahalısı bu şimdilik proxywomen
Ben de onu kullaniyorum yaklaşık 2 aydir...Bata 10 gün var ama çok umutsuz hissediyorum bu ay :KK61:

1 kere olsun sağlıklı olsun diğer türlüsü hep stres sıkıntı canım ben 2. ye kimyasal yaşarım diye aklım çıkıyor mesela
Yaa haklısın, pozitif olsa bile bu sefer onun stresi oluyordur. Kanaman ne durumda kuzum normale döndü mü 🤔

Kızlar benim de bat 17 eylül... Azze Azze ekler misinn? Belki burası uğurlu gelir:KK36:
Hiç zaman geçmiyor, kafayı yiyeceğim beklemekten.
Bir yanım her ay olduğu gibi çok umutlu. Bir yanım olmayacak bekleme bile diyor... Genel de reglim hiiiççç gecikmez hayatım da hiç reglim gecikmedi diyebilirim. 25 gün de bir regli oluyorum. Çoğu zaman da 23. 24. gün olmuş oluyor bile hatta...
Sabırsızım. Umutluyum, ama bir o kadar da umutsuz...
Adet belirtim yok. Sadece göğüslerime dokununca acı hissediyorum (genel de adete yakın oluyor) bir de 3 gündür geçmeyen bir baş ağrısı (adete yakın oluyor...) Bu ay da olmazsa napıcam, nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilmiyorum.
Hiç dr gitmedim çocuk için.. Sadece kistim var ama adetim çok düzenli diye dr. lar sıkıntı olmaz demişti....
Her ay Dr gidicem diyorum, sonra içimden diyorum ki; aman o yorucu sürece hiç girme.. Olacağı varsa olur zamanı var demek ki.. Bu ay üstünde durma, düşünme, yumurtlama günü hesaplama diye kendime tembih ediyorum... Reglim bitiyor bu sefer yine yarışa giriyorum şu gün yumurtlama günüm. Yok bacaklarını havaya kaldır. Yok yan dön uyu... Bu gün dikkat edeyim ay aman oldu mu ? Zaten erken gebelik testine verdiğim parayla aşılama yaptırırdım sanırım :KK12:
Acaba ben mi çok takıyorum.. Bir kaç kişide okumuştum KK da; düşünmeyi bıraktım oldu. Adetim geçti fark etmedim diye yazanları...
Nasıl düşünmeyi bıraktınız? Ben düşünmeden duramıyorum... İster istemez düşünüyorum. Her ilişki de; acaba oldu mu? diyorum. O zamandan başlıyorum düşünmeye hatta...
Sanırım kafayı yemeye başladım :KK45:

Eşim dahil kimse bu kadar çocuk istediğimi bilmiyor (burada tanıştığım 3 can ciğer arkadaşım hariç) Herkes benim çocuk istemediğimi biliyor. Çünkü önceden tam da böyleydi...

Uzun oldu kusura bakmayın ama içim o kadar dolu ki yazıyorum yazıyorum yine de bitmiyor:kızgın:
Bu süreç çok yorucu... Bu süreç beni çok yordu...
Ya insanlar nasıl YANLIŞLIKLA HAMİLE KALIYOR şaşırıyorum. Bizler aylardır yok yumurtlama günü, yok ot günü yok b.. günü... Kendimizi perişan ediyoruz. Kime sorsam; 'yoo yumurtlama hiç hesaplamadım ilk denedik tuttu' ya da '3 4 ay sonra tuttu' diyorlar. Bu nasıl bir düzen ben anlamadım.. Sadece kendimi artık yorgun hissediyorum.. Ki ben mayıstan beri deniyorum da bu kadar yordu beni. Bir de yıllardır isteyen, deneyen, olmayan insanlar napsın? Allah yardımcımız olsun ne diyeyim....
Yazdıklarınızı okuyunca çok uzun yıllrdır bekliyorsunuz sandım, henüz 4 ay olmuş ama değil mi 🤔😬

Canikox Canikox bu arada üzülme diyorum ama dün test yaptığımda negatif çıkınca ben de evde hüngür hüngür ağladım. Ve bu sadece vücudumun verdiği belirtilere göre kendimi hamile sandım diyeydi. Senin üzüntün kat kat fazladır. Allah kalbine ferahlık versin en kısa zamanda üzüntünü unuttursun.

Bana ilk gittiğim tüp bebek doktoru sormuştu canım ve hemen tüp bebek dedi 😅 belki bu yüzdendir

Canım eğer çatlatma iğnesi uygulayacaksa genelde ya klomen ya da femara gibi yumurta uyarıcı bir ilaç kullanıyorlar, yani bir sorun olmasına gerek yok, şansı arttırıyor sadece
Walla 2 bucuk yılı duyunca direk tedavi aşamasına gectık 😂

Ben de onu kullaniyorum yaklaşık 2 aydir...Bata 10 gün var ama çok umutsuz hissediyorum bu ay :KK61:
Sen çok yakında hamile kalacaksın hissediyorum 😍
Ben de bu akşam yine ımpryl ve omepaQ10 e başlayacağım, düşüyoruz ama mecbur kalkıyoruz yine, inşallah vesile olur 🤲🏻

Bunun yanında çatlatma da kullanıyor mu?
Şimdiye kadar kullanmadik hiçbir şey,bunu da benim psikolojim yüzünden verdi bence..bir sure kendimiz deneyip gebelik olmazsa konuşacağız tekrar o zaman başlar herhalde
Sen çok yakında hamile kalacaksın hissediyorum 😍
Ben de bu akşam yine ımpryl ve omepaQ10 e başlayacağım, düşüyoruz ama mecbur kalkıyoruz yine, inşallah vesile olur 🤲🏻
Senin güzel kalbini yerim😍 inşallah canım benim inşallah hepimiz daha fazla üzülmeden kavuşuruz ve kucaklarimiz dolar🤲💞🙏

seni en iyi anlayacak olanlardan biri de benim galiba. Ben 8 haftalık bebeğimi kaybettim düşün. Tabi ki allahımıza bin şükür allah daha kötü acılarla sınamasın bizi. Ben kürtaj olmak zorunda kaldım. Senin için daha çok başlangıç. Kimyasal sonrası derler hemen gebe kalınıyor diye. İnaşşllaha sende de öyle olur. Ben çok ağlamıştım. He de sesli sesli hüngür hüngür. O acıyı istesemde içimde tutumazdım. Kim ne derse desin. Sonuna kadar acımı yaşadım. Üstümden atamadım. Hala hamilee olduğumu öğrendiğimde eşime söylediğim anı unutamıyorum mesela, ona yaptığım ufak süprizleri aldığım mağazanın önğnden hergün geçiyorum ve hergün aklımdan geçiyor bu. Şimdi yaşasaydı şöyle olacaktı, böyle olacaktı..... ::KK43:(( Çok üzgünümmmm
Haklısın canım. Benimki seninkinin yanında hafif kalıyor. Belki de üzülerek size haksızlık ediyorum ama elimde değil. Yaş ilerledikçe zamanı azalıyor insanın. Biraz da o yüzden ağrına gidiyor sanırım. Hatırlatıp üzdüğüm için özür dilerim. Belki de yazmamalıydım bile.

Haklısın canım. Benimki seninkinin yanında hafif kalıyor. Belki de üzülerek size haksızlık ediyorum ama elimde değil. Yaş ilerledikçe zamanı azalıyor insanın. Biraz da o yüzden ağrına gidiyor sanırım. Hatırlatıp üzdüğüm için özür dilerim. Belki de yazmamalıydım bile.
Yoooobende yazdım hep bir teselli aradım durdum. Dediğim gibi sonuna kadar acını yaşa bu senin en doğal hakkın. Benim de öyle 38 yaşındayım kaybedecek vaktim yok. ama ümidim hala var. İki arkadaşım var benmle aynı yaştalar biri bebeğini doğurdu yeni diğeri de hamile doğurmak üzere benim neden olmasın diyorum.

X