Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
bende bir kimyasal bir kürtaj oldum . geçiyor mu geçiyor ama böyle yazılar okuyunca gözlerim doluyo o günlerim aklıma geliyor. demekki geçmiyormuş sadece güçlü duruyoruz. üzme kendini inşallah sağlıklı hayırlı bebekler kucağımıza alırız
İnşallah canım. Önemli olan o. Gelecekse sağlıklı gelsin. Vardır bunda da bir hayır..

Ben oldum olası pek yansıtmam sıkıntılarımı aileme veya çevreme. Kendim çözmeye atlatmaya çalışırım. Ama bugün kendime sığamadım. Buraya yazdım.
ben de aynı senin gibiyim bak bize yazılmış bi şarkı dün yine bu şarkıyı dinleyip ağladım içine kapanık olmak çok zor tüm güçlü kadınlara gelsin bu şarkı

canım bence beni insülin direnci çok etkiliyor tiroidden ziyade ve ben bunun üzerine gidilmesini isteyeceğim gerekirse ilaç versin artık ilaç isteyeceğim doktordan kafama göre ilaç alıp içmek istemiyorum. kadın doğumcu verebiliyor mu ins direnci için ilaç ?
Evet verıyor cnm pko olanlarda da direnc oluyor, kadın dogumcular genelde glifor yazıyor, bana dahiliyeci vermıstı diaformın, ikisinin de etken maddesi aynı.. Muhakkak sor, ama beslenme spor dıkkat ederım kendım dusurebılırım dersen, muhakkak ufak Bı arastırma yap Google dan ne yemelısın ne yememelısın.. Sneınki çabuk dusüyor gibi geldi bana..

bence seni de ins direnci etkiliyor çünkü yumurta kalitesini aşırı bozuyormuş bu illet, 1 li rakamlara düşmesi gerekiyor
Doktora sordum ben onu, tamamen etkılı diyemeyiz dedı kısmen dedı, adetım duzenlı her ay yumurta var, dıger butun hormon degerleri normal demıstı.. 2. 5 altında olması gerek... Benım pko olan arkadsım dogum yaptı 2.ayında hamıle kaldı direnc de 3lerdeydı hep, ilacını bıle duzenlı kullanmadı, glifor mide bulantısı yapıyordu.. Hamıle kaldı, letu diye bi ilac kullandırdı doktoru

Evet verıyor cnm pko olanlarda da direnc oluyor, kadın dogumcular genelde glifor yazıyor, bana dahiliyeci vermıstı diaformın, ikisinin de etken maddesi aynı.. Muhakkak sor, ama beslenme spor dıkkat ederım kendım dusurebılırım dersen, muhakkak ufak Bı arastırma yap Google dan ne yemelısın ne yememelısın.. Sneınki çabuk dusüyor gibi geldi bana..
canım bakalım haftaya tekrar kan isticem tsh ve ins direncine bi baksın doktor düşmüş mü yükselmi mi elimden geldiğince dikkat ediyorum ama ilaçla daha çabuk olur gibi geliyor süreç uzadıkça pco olacağım diye de korkuyorum

Doktora sordum ben onu, tamamen etkılı diyemeyiz dedı kısmen dedı, adetım duzenlı her ay yumurta var, dıger butun hormon degerleri normal demıstı.. 2. 5 altında olması gerek... Benım pko olan arkadsım dogum yaptı 2.ayında hamıle kaldı direnc de 3lerdeydı hep, ilacını bıle duzenlı kullanmadı, glifor mide bulantısı yapıyordu.. Hamıle kaldı, letu diye bi ilac kullandırdı doktoru
evet ins direnci olup hamile kalan çok var ama her bünyede etkisi farklı benim geçen ay mesela yumurtam büyümedi pik olmadı test günümde regl oldum yine ama yumurta kaliteli büyümedikten sonra regl olsam kaç yazar

canım bakalım haftaya tekrar kan isticem tsh ve ins direncine bi baksın doktor düşmüş mü yükselmi mi elimden geldiğince dikkat ediyorum ama ilaçla daha çabuk olur gibi geliyor süreç uzadıkça pco olacağım diye de korkuyorum
Evet kılo vermene yardımcı olur, ki kilo problemim yok demıstın, kılo verince dususe gecıyor cunku.. Beslenme ve spor dicek doktor sana emınım

evet ins direnci olup hamile kalan çok var ama her bünyede etkisi farklı benim geçen ay mesela yumurtam büyümedi pik olmadı test günümde regl oldum yine ama yumurta kaliteli büyümedikten sonra regl olsam kaç yazar
Normal saglıklı insanlarda bıle her ay yumurtlama olmayabılıyormus, rahım fılmı mı ceken profesor anlatmıştı, yumurtasız adet oldugun aylarda ilişki olmustur, yumurtalı da kacırmıssınıdr bilemeyiz dedi, cunku benım 2 yıl ıcınde deneme yapamadığımız aylar da cok oldu..

Evet kılo vermene yardımcı olur, ki kilo problemim yok demıstın, kılo verince dususe gecıyor cunku.. Beslenme ve spor dicek doktor sana emınım
evet kuzum 51 kg boy 160 valla napcağımı şaşırdım artık laboratuardaki kan alan hemşireyle kanka olduk artık :KK70:

Normal saglıklı insanlarda bıle her ay yumurtlama olmayabılıyormus, rahım fılmı mı ceken profesor anlatmıştı, yumurtasız adet oldugun aylarda ilişki olmustur, yumurtalı da kacırmıssınıdr bilemeyiz dedi, cunku benım 2 yıl ıcınde deneme yapamadığımız aylar da cok oldu..
aynen işte o yüzden doktorlar ay atlanmasını pek istemiyor bi ay kötü bi yumurta olup diğer ay çok güzel bi yumurta olabiliyor

onun da öyle bi eksisi var işte birden fazla yumurta büyüttüğü için ama kist oluşunca regl ile atılıyor sadece 2 ay üst üste klomen kullanamıyorsun diye biliyorum inşallah şu aldığım şey büyütür iyice yumurtamı, doktor ile de konuşacağım tedavi istiyorum psikolojim kaldırmıyo artık bu süreci falan diyeceğim bakalım ne dicek
Ne aldın peki sen büyütmesi için ismini verir misin

canım bence beni insülin direnci çok etkiliyor tiroidden ziyade ve ben bunun üzerine gidilmesini isteyeceğim gerekirse ilaç versin artık ilaç isteyeceğim doktordan kafama göre ilaç alıp içmek istemiyorum. kadın doğumcu verebiliyor mu ins direnci için ilaç ?
Kuzucum benim endokrinciyle kadın doğumcum ortak çalışıyor. İnsülin direnci ve tiroid ilaçlarımı beraber düzenliyorlar.

Eklentiler

• 83755711_185165422587378_4404093685610784183_n.jpg
    83755711_185165422587378_4404093685610784183_n.jpg
    113,3 KB · Görüntüleme: 24
  • 102385271_154403296139482_4260069275189143875_n.jpg
    102385271_154403296139482_4260069275189143875_n.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 25
  • 117283455_583329595878941_2844341477517703770_n.jpg
    117283455_583329595878941_2844341477517703770_n.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 27
evet kuzum 51 kg boy 160 valla napcağımı şaşırdım artık laboratuardaki kan alan hemşireyle kanka olduk artık :KK70:
aynen işte o yüzden doktorlar ay atlanmasını pek istemiyor bi ay kötü bi yumurta olup diğer ay çok güzel bi yumurta olabiliyor
Evde leslie yapsana, cok faydasını göreceksin.. Kilonu da korursun yürüyüşle.. Beslenmeye de dıkkat ettın mı tamam, tiroid in de ilacla düşer,

Aylardır kahve ve sigara içmiyorum. Şimdi bir kahve yaptım bir de sigara yaktım. Hazmetmek zaman alıyor mu? Eninde sonunda geçecek mantıken biliyorum ama duygusal olarak çok ağır geliyormuş insana.
seni en iyi anlayacak olanlardan biri de benim galiba. Ben 8 haftalık bebeğimi kaybettim düşün. Tabi ki allahımıza bin şükür allah daha kötü acılarla sınamasın bizi. Ben kürtaj olmak zorunda kaldım. Senin için daha çok başlangıç. Kimyasal sonrası derler hemen gebe kalınıyor diye. İnaşşllaha sende de öyle olur. Ben çok ağlamıştım. He de sesli sesli hüngür hüngür. O acıyı istesemde içimde tutumazdım. Kim ne derse desin. Sonuna kadar acımı yaşadım. Üstümden atamadım. Hala hamilee olduğumu öğrendiğimde eşime söylediğim anı unutamıyorum mesela, ona yaptığım ufak süprizleri aldığım mağazanın önğnden hergün geçiyorum ve hergün aklımdan geçiyor bu. Şimdi yaşasaydı şöyle olacaktı, böyle olacaktı..... ::KK43:(( Çok üzgünümmmm

Kuzucum benim endokrinciyle kadın doğumcum ortak çalışıyor. İnsülin direnci ve tiroid ilaçlarımı beraber düzenliyorlar.
benim doktorlar da aynı hastanede eğer değerlerim düzelmemiş çıkarsa dahiliye doktoru ile de görüşeceğim canım ilaç istediğimi söylicem

Nerden aldın canım sen bunu? fiyatı nedir? Ben de civan perçemi, hayıt tohumu ve testere dişli aslan pançesi çayını demleyip içiyorum sabah akşam yeni başladım. Olmadı bunu da alırım. bir de doktor bana taviye ilaç verdi ımprly diye bir takviye onu kullanmaya başladım.

X