Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ne
Merhaba benim e2 im 70 cıktı. Z.kamil infertilite bölümündeki asistan doktor e2 nin kendi başına bir anlamı yok dedi. E2nin 70-80 in üzerinde olunca fsh ı baskılayıp fsh ın düşük gözükmesine sebep olduğunu okumuştum. Bazı tüp bebek doktorlarının e2 yi 50 nin altına düşürmeden tük bebek tedavisine başlamadığını da okudum. Siz hamile kalmayı zorlaştırdığını nerden duydunuz. Nasıl düşer ki e2 kendi kendine 🤷‍♀️
Nette okudum forumlarda okudum yani anlayamadim seni canim yani kotu bi durumum yok mu fshin baskilanmasi kotumu anlayamadim tam kusura bakma daha aciklarsan rica etsem

Kızlar selâm İstanbul Anadolu yakasında iyi bir doktora ihtiyacım var . Hsg sonuçlarını göstereceğim ufak tefek yapışıklıklar var denildi belki bir histereskopi gerekecek duruma göre. Değerlendirip operasyon yapabilecek bir doktor arayisindsyim fikriniz varmı
Normal kadın doğum Dr mu canım senin aradıgın tanıdığım kritik doğum uzmanı özlem dülger var kolon hastanesinde

kızlar bişi dicem bende yada eşimde diyelim hiç sorun yok ben gidip kafadan tüp bebek yaptırcam diyebiliyo muyum ? yani ben iki senedir gebe kalamadım sonuçta var bi sorun belli. bütün tetkikler yapılsa film tahlil zart zurt çok engel bişi çıkmasa gidip diyebiliyoz mu devlet ne kadarını nasıl karşılıyo bu durumda ?
Canim devlette tüp bebeğe doktor karar veriyor ..
Ama ozele gidip durumunu dile getirsen ,tahlillerde falan bi sıkıntı yoksa kesin yaparlar , birazda ücrete baktıkları icin..
Ben de bu ay hamile kalmazsam Ekim ayindat tüp bebege gideceğim .

Canim devlette tüp bebeğe doktor karar veriyor ..
Ama ozele gidip durumunu dile getirsen ,tahlillerde falan bi sıkıntı yoksa kesin yaparlar , birazda ücrete baktıkları icin..
Ben de bu ay hamile kalmazsam Ekim ayindat tüp bebege gideceğim .
Senin ne sıkıntın var kuzum

Canim bende bı sıkıntı yok . Değerlerim , rahim filmim hersey normsl çıktı . Esim 2017 de varikosel ameliyatı oldu onun +4 ileri hareketliliği 0 . Buda kendiliğinden gebeliğin oluşmasini engelliyormus..gerci Rabbim ol dese olmayacak sey yoktur .. bu da bi sebeb oluyor .

aslında biz Ağustos ayında başlayacaktık .. doktor adet oldun mu 3. Günü gel dedi... Neyse beklenen gün geldi adet olmadım derken 4-5 gun gecti test yaptım pozitif çıktı .. Hatta o kadar cok okudum ki tüp bebebk tedavisine baslayacakken hamile kalan Allah'ım onlardan biride ben mi oldum dedim ... kan testine gidecegimizin sabahi adet oldum .. :olamaz:

aslında biz Ağustos ayında başlayacaktık .. doktor adet oldun mu 3. Günü gel dedi... Neyse beklenen gün geldi adet olmadım derken 4-5 gun gecti test yaptım pozitif çıktı .. Hatta o kadar cok okudum ki tüp bebebk tedavisine baslayacakken hamile kalan Allah'ım onlardan biride ben mi oldum dedim ... kan testine gidecegimizin sabahi adet oldum .. :olamaz:
E me güzel kuzumm😍

O nasıl oluyor be testte pozitif görüp sonradan adet mi oldun

Aynen öyle oldu . Gebelik testi çift çizgi çıktı .. hatta buraya attim birkaç kişi de var dedi . Meğerse kimyasal geçirdim ..
Kaç ay oldu kimyasal geçireli kimyasalım yüzde 90 ı zaten erkekten kaynaklı diyorlar eşin şu ballı karışımlardan kullandı mı hiç onu içip baya düzelen var benim eşim de verecek sperm bakalım nasıl çıkacak

Kaç ay oldu kimyasal geçireli kimyasalım yüzde 90 ı zaten erkekten kaynaklı diyorlar eşin şu ballı karışımlardan kullandı mı hiç onu içip baya düzelen var benim eşim de verecek sperm bakalım nasıl çıkacak
Geçen ay geciridm 1 ay oldu . Esim her türlü karışmı neredeyse tuketti canım. Doktorun verdiği bi toz ilaç vardi onu 3 ay kullandı . Sonra çakşır kökü suyu kaynatıp veriyordum onu içti . nohut hasliyordum suyunu iciriyordum . Birde yanında bitkisel macunlar falan .. En son coban çökerten ve azgin teke otu kaynatıp verdim değerli baya artmıştı ama +4 ileri hareketliliği yükselmiyor .

X