Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yaa aama daha bata var bat gelene kadar da umut var kuzum eğer erken regl olursan doktora bir gidersin kuzum için rahat eder
Gidicektim canım zaten regl sonrası ultrasona bunu da soracağım inofolic kullananlar bu tarz kanamalar yaşadıklarını yazmış acaba o yüzden mi diyorum ben de

Ya eski gittiğim doktora sormuştum kullanabilirsin demişti ama ben düzenli içmemiştim bu ay çok düzenli kullandım
Anladım canım. Folic asitleri her gün aynı saat diliminde almak gerekiyormuş. Bi de senin kullandığının içindekiler için kan tahlili yaptırsana. Fazla gelip birikme yapmış olan ya da yetmeyen olabilir.

Gönül ister ki ben de çift çizgi atayım silik de olsa ama yaptım kızlar negatif. Sanırım yeniden yumurtlama oluyor zaten değerlendirme olmayacak kaçmış olacak yumurtlama da yani. Hayırlısı

Eklentiler

• DSC_0399.JPG
    DSC_0399.JPG
    52,6 KB · Görüntüleme: 51
Anladım canım. Folic asitleri her gün aynı saat diliminde almak gerekiyormuş. Bi de senin kullandığının içindekiler için kan tahlili yaptırsana. Fazla gelip birikme yapmış olan ya da yetmeyen olabilir.
Canım ben de insülin direnci de var bu inositol onu da dengeliyor o yüzden de içiyorum D vit de eksik çıktı mesela onun için de takviye alıyorum tiroid ilacı da içiyorum

Canım ben de insülin direnci de var bu inositol onu da dengeliyor o yüzden de içiyorum D vit de eksik çıktı mesela onun için de takviye alıyorum tiroid ilacı da içiyorum
Kuzucum insülin direnci, tiroid, D ve B12 eksikliği bende de var. Ama hepsi için ayrı ilaç alıyorum. Haftada bir B12 iğnesi yapıyorum. Folic asiti sadece B12li verdi benim dr. Ama tabii endokrin drumla ortak çalışıyorlar. Çok hassas denge ister bunlar. ❤

Kuzucum insülin direnci, tiroid, D ve B12 eksikliği bende de var. Ama hepsi için ayrı ilaç alıyorum. Haftada bir B12 iğnesi yapıyorum. Folic asiti sadece B12li verdi benim dr. Ama tabii endokrin drumla ortak çalışıyorlar. Çok hassas denge ister bunlar. ❤
Hatta bi de kansızlığım var ki demi hapıyla falan olmuyo. Damardan yükleniyor.

Benim de B12 biraz düşükmüş ama ilaca gerek yok dedi kırmızı et ye dedi bakalım kuzum haftaya doktoruma tekrar gideceğim ilk kez vajinal bakılacak doktor ne öngörecek ne diyecek belki başka bi tedavi önerecek bilmiyorum kafam aşırı karışık ya😢

X