Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kız maşallah senin testlerin nasıl bu kadar erken bide boylesi belli çıkıyor 😍 Hadi Allah tamamına erdirsin insallah
Maşallah maşallah:) Rabbim hepinizin gönlüne göre versin bende bekliycem kuzu kimyasal oldu geçen ay

Günaydın ! Sonunda üye olabildim :)) Merhabalar hepinize ! Bende kendi durumumu paylaşmak istedim, 1 senedir evliyim aslında bebek için 1 sene daha beklemek istiyorduk fakat olursa da karşı değildik. 3-4 ay oldu doğum kontrol hapıyla korunmayı bırakalı. İlk kez iki aydır ovü ile kendimi kontrol etmeye basladım. Takvim hesabında 14. Gün gözüken yumurtlamam ovü hesabımda 12-13 gün aralığı gözüküyor. Ancak bu ay oldukça şüpheleniyorum hamilelikten. 6 gün var adetime. Geçen adet döneminden beri kesintisiz göğüs ucu hassasiyetim sürmekte. Bu beni cok işkillendirdi açıkcası. Şu an kasık ağrısı , karın bölgesinde kasılma vs hepsi var ama hamilelik ve adet belirtileri çok benzer olabiliyor diye kendimi o şekilde kaptırmıyorum. 5 gündür ovü yapıyorum. Bugün ikinci çizgi koyulaşmaya başladı. Sık idrar , uyku hali de mevcut ama dediğim gibi koşullanma da vücutta psikolojik etki gösteriyor olabilir :)
Günaydın. Hoşgeldin :) Düşünmeme çalışıp gününe dek bekle diyecrğim ama heyecanını da farkındayım :)

Ovülasyon testi mi yükselince gebelik ihtimalini hesaplıyor?
Bende tam anlamadım vallahi bu ay kullanmaya başladım bende yazdım buraya ama yasakmı acaba isim vermek bilemedim. Ya ben ovü testi aldım 50 lik testin icinde karttan cıktı işte burdan takip edebilirsiniz döngünüzü diye bende bi araştırdım baya eski ve bilinen kullanılan biseymis burda. Her türlü ovü testi yüklenebiliyo ama illa sunu alcaksın su marka olcak diye kaide yok. Herhani bir ovü yapıp çizelge fotosu çekiyosun günlük gibi kaydediyo çizelgeden de yumurtlama yüzdesi hesaplıyo yanında bende son üc gün neredeyse sıfırdı bugün sabah su icmeden yine yaptım 14 e yükselmis zaten bariz cizgi koyulasmaya baslamıstı ordan anlamıstım. Ama bu reglim yaklasıyo diyemi Yükseldi 6 gün Var daha yoksa hamilelik belirtisimi o kafamı karıştırdı simdi

Yaa maşaAllah ne kadar güzel bu bana umut olacak kendi kendine yenenleri görünce güven geliyor
3 sene çok fazla bir süreymiş. Bu imtihan çok zor Rabbim bunu yaşayanların yardımcısı olsun
Evet. Gerçekten öye eşlere ama burda çok büyük görev düşüyor.

İnanmayacaksın ama ben vajiyi bile kk sayesinde yendim. Forumlardan destek aldım. Kader birliği olunca dahaii oluyor. ve yendim. Yeneryenmezde bebek istedik zaten. o üç yıl benim için kayıp oldu hep. Şimdi de onun acısını çekiyorum 38 yaşına geldim. İkinci bebeği istiyorum 2,5 yıldır ama malsef kısmet olmadı henüz.

Kuzummmm gözün aydın kimyasal sonrası gebelik oluşması yüksek ihtimal diyorlar hep zaten çoook sevindim yumurtlama takip etmiş miydin sen bu ay
Ettim hatırla 3 gün pikti geçen salı yumurtlama olmuştu eşim isten geldiya:)))yumurtlamayi kaçırmamak için

Kuzummm inşallah sağlıkla.ilerler tam sevinemiyorum geçen ay öyle olunca eşimede demeyim diyorum ama bilemedim
İstersen söyle ama kimseye bahsetmesin bata kadar bekleyim
Ben birşey çok dillenince olmayacağına inananlardanım kuzum inşallah busefer sağlıklı olur

X