Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
benim de tsh normal ama t3 t4 referans üstü onlara mutlaka baktırmalısın, çünkü bu hormonların kaynağı hipofiz bezi olduğu için tirod hormonundaki dalgalanmalar bütün hormonları etkiliyormuş benim doktor öyle demişti ben işte o yüzden ilaca başladım
E bu gerizekalı doktor neden bakmamış bunlar yaaa .Bu t3/ t4 aç karnına mı baklılan bir hormon peki

hımm o zaman iyiymiş. Olmadı FSH tekrar veririrm adetin 5. günündeyim ama geç kalmış olablirim onun için. Hadi labratuarlar arası bile değişiklik oluyormuş ya o bakımdan
o bahsettiğin 2 değeri de döngünün aynı gününde verdiysen aradaki farkı doktora mutlaka söyle bi sebebi olmalı çünkü ailende erken menapoz öyküsü var mı ?

Günaydın herkese bu sabaha karşı evde test yaptım pozitif sabaha kan vermeye gittim yarın alcam inşallah güzel olur herşey sağlıkla artarak ilerler hamileliğim ve bebeğim benimledir saglıklı huzurlu mutlu sorunsuz güzel rahat bir hamilelik geçiririm inşallah darısı tüm isteyen herkese ve sizlere olsun inşallah tez vakitde 🍀🙏🍀🙏🍀🙏🍀
Canım tebrik ederim. Allah sağlıla kuıcağına almayı da nasip etsin inşallah. Var mı bize tavsiyelerin :KK70: Ne kadardır bebek istiyordunuz? Yaşın kaç

o bahsettiğin 2 değeri de döngünün aynı gününde verdiysen aradaki farkı doktora mutlaka söyle bi sebebi olmalı çünkü ailende erken menapoz öyküsü var mı ?
Tsbi canım adetin 3. günü verdim ama geçen sene oldu bu olay. Ve ben o değerlerle hamile kaldım ama kürtajla sonuçalndı. şimdi yine aynı şeyi mi yaşıyorum nedir bu anlamadım. Erken menepoz yok bizde ama annem rahim amileyatı oldu rahmi alındı öyle menepoza girdi kadın mejburi yani . ve 3 çocuktan sonra . Bildiiğim yok öyle genlerde erken menepoz. Benim adet döngün de düzenlidir. Kanama ornaı gayet normal bilemedim canım yaa.. Kafam çok karışık.

Tsbi canım adetin 3. günü verdim ama geçen sene oldu bu olay. Ve ben o değerlerle hamile kaldım ama kürtajla sonuçalndı. şimdi yine aynı şeyi mi yaşıyorum nedir bu anlamadım. Erken menepoz yok bizde ama annem rahim amileyatı oldu rahmi alındı öyle menepoza girdi kadın mejburi yani . ve 3 çocuktan sonra . Bildiiğim yok öyle genlerde erken menepoz. Benim adet döngün de düzenlidir. Kanama ornaı gayet normal bilemedim canım yaa.. Kafam çok karışık.
Anladım canım doktora her şeyi sor aklına gelen değerlerine göre mutlaka bi sonuca varırsınız belki de başka bi hormon tetikliyor fsh ı o da olabilir

bacılar nasılsınız ben doktora gittim bugün troid için bana propycil ilaç verdi 2 kutu 1 ay bunu kullancakmışım troid bezlerimde iltihabik bir durum varmış o yüzden düşükmüş ilaçla dengeleyeceğiz dedi günde üç kez içecekmişim :KK43:

bacılar nasılsınız ben doktora gittim bugün troid için bana propycil ilaç verdi 2 kutu 1 ay bunu kullancakmışım troid bezlerimde iltihabik bir durum varmış o yüzden düşükmüş ilaçla dengeleyeceğiz dedi günde üç kez içecekmişim :KK43:
şifa olsun canım aksatmadan iç tiroid ilacı çok önemli ve kolay sonuç alırsın düzenli içersen

Geçmiş olsun şifa olsun🙏🏻💚 bir an önce hızlıca düzelirsin umarım🙏🏻

aaa süper hayırlı olsun :) nasıl oldu nasıl öğrendin anlatsana :)
Sagolun yumurtlamadan sonra sol kaldığımda sürekli batma hissi agrı vardı şu an hala var ondan şüphrlenip 25.de kan vermiştim? Hamile olabilirim diye? Değer 2.1çıktı yinede umudumu yitirmedim olumlu düşündüm normalde reglim gelene kadar beklerdim ama kasık ağrım çok olunca geçneyince? Kan verdim belki erken zamanı gelince artar inşallah hamileyim diye düşündüm belirtin çoktu, kasık ağrısı, gaz, şişkinlik, kirpiklerim kaşınıyor du, son zamanlarda arada hararet ter ateş basıyor du geçiyordu geçen birkaç gün önce de akşam üstleri mide bulantısı hafif oldu, kendim ateşimi ölçyğm ama aynı saatte ölçmen gerekirmiş ben ateş bastııgında ölçtüm, en so. 2.bat günümde bekliyimmi dedim olmayınca test aldım dün bu sabah yaptım hemen 1dakka içinde çıktı bende kan vermeye gittim sağlık ocağına yarın sonucu alıcam inşallah gebeyimdir sağlıklı ilerler gebeliğim 🍀🙏😇

Sagolun yumurtlamadan sonra sol kaldığımda sürekli batma hissi agrı vardı şu an hala var ondan şüphrlenip 25.de kan vermiştim? Hamile olabilirim diye? Değer 2.1çıktı yinede umudumu yitirmedim olumlu düşündüm normalde reglim gelene kadar beklerdim ama kasık ağrım çok olunca geçneyince? Kan verdim belki erken zamanı gelince artar inşallah hamileyim diye düşündüm belirtin çoktu, kasık ağrısı, gaz, şişkinlik, kirpiklerim kaşınıyor du, son zamanlarda arada hararet ter ateş basıyor du geçiyordu geçen birkaç gün önce de akşam üstleri mide bulantısı hafif oldu, kendim ateşimi ölçyğm ama aynı saatte ölçmen gerekirmiş ben ateş bastııgında ölçtüm, en so. 2.bat günümde bekliyimmi dedim olmayınca test aldım dün bu sabah yaptım hemen 1dakka içinde çıktı bende kan vermeye gittim sağlık ocağına yarın sonucu alıcam inşallah gebeyimdir sağlıklı ilerler gebeliğim 🍀🙏😇
maşallah nerdeyse yaşamadığın belirti kalmamış :) tabi bu kadar bariz olunca insan acaba mı oluyor, allah sağlıkla ilerletsin inşallah :) ne kadardır istiyordun

maşallah nerdeyse yaşamadığın belirti kalmamış :) tabi bu kadar bariz olunca insan acaba mı oluyor, allah sağlıkla ilerletsin inşallah :) ne kadardır istiyordun
Sağolun şrde tırnak uzaması oldu hemen, şükür rabbime bir evladım var, oğlumvar, temmuzda bebeğimi kaybetdim😞 çok mutlu olmuştum hemen olunca aralarında 1yaş olucak tı nasip olmadı 1adet dönemi bekledim şükür çok beklemedim ve sonra nasip oldu inşallah bu sefer saglıklı ilerler

Tebriklerrr Saglikla ilerlesin ve darısı başımıza 🤲
Amin n inşallah 🙏🙏🙏 dualarım sizinle içten ediyorum Rabbim tez vakitde burda hamile olmak isteyen herkesin kucağını doldursun saglıklı gebelik ler nasip etsin yaşatsın bana dua edermisin iz sağlıkla ilerlesin bebeğimi kucağıma alayım inşallah bende sağolun

Canım tebrik ederim. Allah sağlıla kuıcağına almayı da nasip etsin inşallah. Var mı bize tavsiyelerin :KK70: Ne kadardır bebek istiyordunuz? Yaşın kaç
Tek edindiğim kendimce tecrübem stres olmamaya çalışmak zor ama çalışmalıyız, sürekli kafaya takıp bebek düşüncesi olunca beynimizde olmuyor sanırım çünkü ben de ilk gebeliğimdi bunu yaşadım çok üzüldüm sıkıntı vs. Yaşadım kendime gelemedim sürekli aklımdaydı ondan olmadı, kabüllenmeye başladım az düşünmemeye ondan sonra Rabbim oğlumu verdi bize bağışladı binlerce kez şükürler olsun, doğruymuş düşünmediğin zaman, başka fobi yada uğraş seni ne mutlu ediyorsa sakin oluyorsan onu yap kafanı dağıt, işimde streslşydi işden çıkınca rahatladım sanki iyi oldu evdeyim, olumlu düşünmekten vazgeçmeyin, Rabbim ol der ve herşey olur hemencik, yeterki kendimizce pes etmeden elimizden geleni yapalım içimiz rahat etsin, gerisi ona kalmış onun takdiri, pozitif düşünmeye başlayınca daha iyi hissediyorum kendimi ve güzel şeyler olacak oluyor debenekle birşey kaybetmeyiz ben kazandığımı düşünüyom sizlerede tez vakitde Rabbim bu güzel duyguyu yaşatsın yatırsın tamamına erdirsin sağlıklı olarak inşallah

Günaydın herkese bu sabaha karşı evde test yaptım pozitif sabaha kan vermeye gittim yarın alcam inşallah güzel olur herşey sağlıkla artarak ilerler hamileliğim ve bebeğim benimledir saglıklı huzurlu mutlu sorunsuz güzel rahat bir hamilelik geçiririm inşallah darısı tüm isteyen herkese ve sizlere olsun inşallah tez vakitde 🍀🙏🍀🙏🍀🙏🍀
Sağlıkla kucagina sl inslh

Kizlar hangi ovulasyon testi iyi sizce ben laboguic kullandım ama yanıltır diyorlar hangisini alayim

X