Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben bıraktım artık o işleri bu ay ovulasyon bıle yapmadım, doktora gidicem nasılsa diye, gün de saymıyorum artık ama 11 Eylul oldugunu bılıyorum
ben de bir gün değerlendirdim ama umut fakirin ekmeği ben de üçüncü gün bu ay hormon testi yaptırmak istiyorum bakalım işten kavga bağrış izin alcam kesin :)

Benimde reglimden bir kaç gün sonra yumurtlamam olur genelde canım..İki gebeliğimde (düşükle sonuçlanan) o şekil oldu.
Senin bat ayın 10'uysa bu silik çizgi anlamlı bence 4-5gun kala normal testle dene istersen.
Ben birinde 4gun kala digerinde 6gun kala öğrenmiştim normal testle inşallah hamilesindir

Arkadaşlar merhaba
Ben polikistik overim
Şuan hamilelik düşünmüyorum ancak seneye yaz gbi arzu ediyorum Allah dert gam vermezse inşallah

Şimdi polikistik overli biri olarak ben gebelik için yumurtlamiyormiyum?
Doktorum sen yumurtluyorsun demişti de ama bikac kez içe boşalma gerçekleştirdik yanlışlıkla da olsa.
Ve gebelik oluşmadı mesela

Ben seni yerinde olsam fazla ertelemezdim canım maselef işin içine girince her şey çok değişiyor ve geç kalmış hissi oluşuyor belki ilk ay hamile kalırsın bilemeyiz ama pco evet daha zor malesef yumurtlama takibi yapman gerekecek gün gelecek yumurtan çatlamıcak vs vs ben 6 aydır deniyorum keşke evlenir evlenmez denemeye başlasaymışım

Hadi yaaa

Yani tamamen şuan ki hissiyatımla ve çevremde aynı şeyleri yaşayan insanların dile getirdiklerine göre söylüyorum bunu pco da doktorlar zaten korunmayı önermiyolar önce bi git hormon testlerini yaptır bi değerlerine baktır derim eğer takviye alman gereken bişiler varsa bi an önce başla kullanmaya ne bilim mesela insülin direnci Tsh hormonlar ilaç kullanman gerekebilir ne kadar erken öğrenirsen o kadar iyi Ovülasyon testi kullanmayı öğren yumurtlama hakkında araştırma yap doktorlar bi noktaya kadar yardımcı oluyor malesef bu süreçte tamamen biz kendimiz savaşıyoruz ne kadar erken adım atarsan o kadar kolay olur işin

Normal testte 4-5 gün kala da olsa belli olur mu ki. Neyse acele etmeyeyim boşa heyecanlanmak istemiyorum. Hepimiz için en güzeli en iyisi olur umarım en kısa zamanda

Ben de ilk iki sene istemeyip ikinci senenin yazında hamile kalıp yine nisan mayıs gibi doğurmayı planlamıştım hiç hamile kalamadım 4.senenin yazındayım canım keşke ben de hiç korunmasaydım ama herkesin hikayesi farklı oluyor tabi

ben de bir gün değerlendirdim ama umut fakirin ekmeği ben de üçüncü gün bu ay hormon testi yaptırmak istiyorum bakalım işten kavga bağrış izin alcam kesin :)
Ay benimde tek gün oldu hatırladım şuan ihtimallerim iyice düştü, tek seferde olması çok zor yaa off hamile kalsam adını mucize koyarım,

bebeklinick , minseo ye katılıyorum.
Bende ilk sene istemedim evliliğimizin tadını çıkaralım diye..Sonra ilk denememde hamile kaldım kalp atışı alamadık..İlk gebelik olur dediler tabi büyük bir yıkım depresyon..
2.gebelik oldu yine aynı hafta kalp atışı alamadık yine aynı şeyler..
Sonra genetik testler yapıldı ki bende pıhtılaşma çıktı.Kanimdaki pıhtılaşmadan dolayı bebek beslenemiyormuş.Tüm gebeliğim boyunca her gün iğne hap vs kullanicam.İşin kötü yanı içtiğim haplardan düzenim de bozuldu normalde hemen hamile kalırken şimdi kalamıyorum ..
O yüzden çok vakit kaybetmemeni tavsiye ederim..
Pko'ya gelince ben burda pkolu olup çok gebe kalanları da gördüm hatta tüp bebekte bile pkolu hastalar çok sevilir çünkü birden fazla yumurtlama ve dolayısıyla çoğul gebelik olabiliyormuş sanırım.
İnşallah istediğin zamanda sağlıkla olur

Normal testte 4-5 gün kala da olsa belli olur mu ki. Neyse acele etmeyeyim boşa heyecanlanmak istemiyorum. Hepimiz için en güzeli en iyisi olur umarım en kısa zamanda
Erken yumurtladiysan belli oluyor silik çizgi ile canım

Enteresan vallahi ötesini berisini hesaplıyorum tutmuyor tarihler. Benim bilgim dışında bir şeyler olmuş vücudumda belli ki
Aslında bu hep ezbere bilgiler yüzünden.Oda şu adet ortası yani 14.gun yumurtlanildiginin sanilmasi.Sanki herkes kurulu saat gibi adetinden 14gun sonra yumurtlayacak..Halbuki ben regl bitiminden sonra gebe kaldım.Çogu insanda adet peşine kalmış yani çok var öyle kişiBazilarida reglime bir kaç gün kala yumurtluyor mesela..

Çok teşekkür ediyorum

Evet gerçekten çok doğru söylüyorsun. Her ay değişiyor hepsi. Şu erken gebelik testleri de hiç çıkmasaymış keşke diyorum bazen

Ay benimde tek gün oldu hatırladım şuan ihtimallerim iyice düştü, tek seferde olması çok zor yaa off hamile kalsam adını mucize koyarım,
ya hep böyle kendimize emsal alcak olaylar arıyoruz ya tek ilişkiyle kalanlar da var :) ama benim iki senedir olmuyor o yüzden hep regl olunca diyorum ki salcam artım yeter. sonra bi bakıyorum kendime bile çaktırmadan bata gün sayıp belirti arıyorum

Evet gerçekten çok doğru söylüyorsun. Her ay değişiyor hepsi. Şu erken gebelik testleri de hiç çıkmasaymış keşke diyorum bazen
Kız onlar çok pahalı değil mi inan gereksiz masraf sonuçta 2-3gun beklesen normal gebelik testi ile öğreneceksin zaten.Ki bak forumda erken gebelik testiyle çıkmayıp normal gebelik testinde pozitifi gören var söyleyim:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…