Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de ilk iki sene istemeyip ikinci senenin yazında hamile kalıp yine nisan mayıs gibi doğurmayı planlamıştım hiç hamile kalamadım😬 4.senenin yazındayım canım keşke ben de hiç korunmasaydım ama herkesin hikayesi farklı oluyor tabi
Aynı ben, aylar gunler bıle tutuyor, nisanda dogum yapıp dogum ıznını tamamen kullanmayı hayal ediyordum, ustunde 2 bucuk yıl gectı bıle 😔 hemen olur sanmıştım, Bı akıl veren de cıkmadı hemen olmuyor bak diye

bebeklinick bebeklinick , minseo minseo ye katılıyorum.
Bende ilk sene istemedim evliliğimizin tadını çıkaralım diye..Sonra ilk denememde hamile kaldım kalp atışı alamadık..İlk gebelik olur dediler tabi büyük bir yıkım depresyon..
2.gebelik oldu yine aynı hafta kalp atışı alamadık yine aynı şeyler..
Sonra genetik testler yapıldı ki bende pıhtılaşma çıktı.Kanimdaki pıhtılaşmadan dolayı bebek beslenemiyormuş.Tüm gebeliğim boyunca her gün iğne hap vs kullanicam.İşin kötü yanı içtiğim haplardan düzenim de bozuldu normalde hemen hamile kalırken şimdi kalamıyorum ..
O yüzden çok vakit kaybetmemeni tavsiye ederim..
Pko'ya gelince ben burda pkolu olup çok gebe kalanları da gördüm hatta tüp bebekte bile pkolu hastalar çok sevilir çünkü birden fazla yumurtlama ve dolayısıyla çoğul gebelik olabiliyormuş sanırım.
İnşallah istediğin zamanda sağlıkla olur🙂
Ablamda pkoslu .

Normal yoldan bı oğlu

Sonrada korundugu halde ikizleri oldu 🤣🤣🤣

ya hep böyle kendimize emsal alcak olaylar arıyoruz ya tek ilişkiyle kalanlar da var :) ama benim iki senedir olmuyor o yüzden hep regl olunca diyorum ki salcam artım yeter. sonra bi bakıyorum kendime bile çaktırmadan bata gün sayıp belirti arıyorum:ıslık:
Ben de öyleyim hemde hamile kalamayacağımı bile bile, insanlar 200 milyon spermle kalamıyor bizim daha az , allah sonumuzu hayretsin, kasılmalarım var hem de yoğun adet oldum olacağım gibi hissediyorum eğilemiyorum resmen bulaşık makinesini dolduramadım ama hep diyorum başka şeydendir, belirti arama ama resmen beynime beynime işliyor,

Cok gerileri okuyamadim, gebe var ise Allah hayirla kucagina almayi nasip etsin. Öfke nobetlerim ve aglama seanslarim bitti, gene bastan basladik..
Kontrole gittim şukur kist yok, Femeraya devam. Hocaya tedaviyi hizlandiralim mi dedim, "dur her asamayi gorelim dedi, bu ay tutar insallah, olmazsa HSG cekecegiz" dedi. Sonra 2 asilama, daha da olmazsa ocakta tup bebek... Dun toplam 9 folikul gordu. Bugun hapin 3. Gunu cmt kac tane buyutebildigimize bakacagiz, sonra catlatip ekşın diyecek..

Kızlar günaydın o kadar kötü bi geceydi ki klima açık olmasına rağmen resmen ateşler bastı özellikle ayak altlarım alev gibiydi uyuyamadım sağa dön sola 2 kere uykumdan kramp ağrısı ile fırladım 2 bacağımda hala acıyor ayakta uyuyarak işe gidiyorum 😭 pms dönemim başladı sanırım benimde

Canim hayırlı olsun senin adina sevindim, Rabbim kucağına almakta nasip eylesin😍 benim icin hissettiklerinde mıh gibi aklimda bende ilk tedavime basladim isnallah seninde dediğin gibi hemen sonuç alırım hayirlisiyla☺
Ay cnm sağol çok teşekkür ederim 🙏 inşallah hayırlı güsel sonuçlar alacaksın tedaviden 😊🤲

Kızlar günaydın o kadar kötü bi geceydi ki klima açık olmasına rağmen resmen ateşler bastı özellikle ayak altlarım alev gibiydi uyuyamadım sağa dön sola 2 kere uykumdan kramp ağrısı ile fırladım 2 bacağımda hala acıyor ayakta uyuyarak işe gidiyorum 😭 pms dönemim başladı sanırım benimde
Ayy bilirim bide o halde işe gitmek..sabahın köründe uyanmak akılda bir sürü düşünce hamilemiyim degilmiyim şöyle oldu bu bana regl öncesi olurdu..sonra hoppp mod düşer 😔

Ayy bilirim bide o halde işe gitmek..sabahın köründe uyanmak akılda bir sürü düşünce hamilemiyim degilmiyim şöyle oldu bu bana regl öncesi olurdu..sonra hoppp mod düşer 😔
Valla kendimi tutmasam bayılcam bi de sabah sabah iş yerinden 1 kişinin daha pozitif çıktığını öğrendim iyice modum düştü

Valla kendimi tutmasam bayılcam bi de sabah sabah iş yerinden 1 kişinin daha pozitif çıktığını öğrendim iyice modum düştü
Zaten o başlıca bir sorun 🤦🏻‍♀hamile kalsak napariz bilmiyorum bu Corona varken kendinle beraber bir can taşıyorsun ve ölümcül bir virüs kapma endişesi..Allah hamilelerin yardımcısı olsun 🙏

Zaten o başlıca bir sorun 🤦🏻‍♀hamile kalsak napariz bilmiyorum bu Corona varken kendinle beraber bir can taşıyorsun ve ölümcül bir virüs kapma endişesi..Allah hamilelerin yardımcısı olsun 🙏
Benim de tek korkum o inanır mısın şuan umarım hamile değilimdir diyorum şu ortamda kendimi korumam çok çok zor çocuğun vebaline girecekmiş gibi hissediyorum

Ya canım benim sizin iş yerini kapatmak için ne bekliyor patronlar herkesin corona olmasını mı yuh ama ya insan sağlığı bu kadar ucuz mu
Patronlar diyor ki hayat devam ediyor bu virüse yaşamayı öğreneceğiz şuan 7 kişi karantinada 2 kişi pozitif valla o testi yaptırmaya korkmadan gidip bende 14 gün rapor alacağım ama çok korkuyorum şiş gibi burna sokuyorlar 🥺

Patronlar diyor ki hayat devam ediyor bu virüse yaşamayı öğreneceğiz şuan 7 kişi karantinada 2 kişi pozitif valla o testi yaptırmaya korkmadan gidip bende 14 gün rapor alacağım ama çok korkuyorum şiş gibi burna sokuyorlar 🥺
Ya evet öyleymiş bunun başka Bi çaresi yok mu acaba ya

X