Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
gebelik testin varsa gebellik testi yapsana

Pko var dedi mi peki onun için bir şey verdi mi bana inofolic combi verdi,

Bat a 10 gün var canım en koyu gördüğüm test ayın 25 iydi 26 sında silindi ama 25 inde yumurtlama olduğunu düşünmüyorum ben, 2 li testte üstteki en koyu gördüğüm test
canım bence o pik azzenin de buna benzerdi testin koyuluğu

Pko var dedi mi peki onun için bir şey verdi mi bana inofolic combi verdi,
Hayır kadın doğumcu pko ile ilgili bişey demedi lh:5,28 fsh:4,93 e2:52,25 çıktı sadece ins direncini düşür yumurtlamanı bozar dedi ben 3 4 ay önce ultrason ile kontrol olmuştum karından temiz demişti doktor vajinal hiç olmadım yani varsa da bilmiyorum reglim falan düzenli olduğu için hiç aklıma gelmemişti

@venushatun28 bu arada ben de inofolic değil ama aynı içeriğe sahip başka bi takviye kullanıyorum canım venatura inositol ben kendim araştırarak başladım ona inositol yumurtalık gelişimine katkı sağladığı için

Hiç bu açıdan düşünmemiştim.Bende çatlama iğnesi yapılmasına rağmen yumurta belki 36 saatte çatlamıyor o hafta içinde çatladığı için söylüyorlar sandım.Bir üzüldüm anlatamam.Acaba kaçırdım mı diye.Peki çatlama iğnesinden sonra çatlama kesin 36 saatte çatlıyor mu?

Pko varsa bazen söylemiyor doktor benim ki söylememişti mesela hatta çok kzımıştım madem var niye söylemediniz dedim biliyorsun sandım her 2 kadından birisi pko, bu çok normal artık dedi bide, değerlerin hafif yüksek ama doktor sana bir takviye vermediyse bence kullanma, benim kinin içinde folik asitte var hamilelik düşünenlere genellikle bunu veriyorlar, bir araştır istersen,

Kızlar bi de bu ay dikkatimi çeken şey benim prolaktinim 28-38 idi sınır üstüydü hep 2 hafta önceki testimde 19 a düşmüş normalde regl öncesi göğüslerim taş gibi olurdu bu ay sanki içi boş gibi yumuşacık Prolaktin ile ilgili sanırım bu

Canım ben varsa da öğrenmek istemiyorum zaten açıkçası bi de onu kafaya takmak istemiyorum reglim düzenli benim yumurtlama da görüyorum eğer düzensiz olsaydım ve yumurtlama görmeseydim sorun olurdu tabi zaten pko nun da tedavisi yok malesef. İnositol için ise doktor kullanabilirsin dedi ins direncini de düşürmeye katkı sağlıyor aynı zamanda çünkü o yüzden günde 2 tane alıyorum inofolic çok pahalı ben folik asiti D vit katkılı ayrı alıyorum ayrıca D vit damlası verdi. Değerlere normal dedi doktor ama bilmiyorum referans değerleri içinde benim tiroidi de dalgalanmalar olduğu için diğer hormonları mı da etkiliyor çünkü hepsi hipofiz benzinden salgılanıyor

Haklısın bilmekte insanı üzüyor, ya inofolic evet biraz pahalı ama benim gibi çok ilaç içmeyi sevmeyen biri için iyi hem folik asit hem inositol
İnşallah seninde düzelir,

Korunma bırakan her kadında farklılıklar olur vücut buna alışmaya çalışır kasık ağrısı en belirgin korunma bırakınca olan şeydir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…