Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tamamdır biz 5 liralık olanlar devam edelim o zaman ay burdaki eczaneler de bir garip ne zaman alsam hiç duymadığım korkunç testleri oluyor mecbur alıyorum
miratechin erken gebelik testyle comfortunki fark 20 25 lira cok pahali degiller predictor gibi 1 tane ucuz 1 tane bu dedklermden alablrsn

Kızlar bişey soracağım ben tiroid ilacına başladım 25 mg yumurtlamayı sizce etkiler mi yumurtlama olmaması ya da geciktirmesi gibi bi durum olabilir mi kafam karışık Ovülasyona devam ediple etmemek arasındayım Regen_ Regen_ @yildizsavascisi @Sohrabb @eczhnm
Dusuk doz oldugu icin cok etkilemez diye dusunuyorum 50 lik kullandgmda yumurtlamam falan normal sekilde oldu

Çok degsiik bir durummus bu kendimi dinlememeye çalıştıkça daha da çok dinliyorum 😁
öyle oluyo kara delik giibi çekildikçe içine çekliliyosun. belirti aramaya başlıyosun kasığın ağrıyo göğsün acıyo acaba mı diye düşünüyosn. daha yeni başlamışsın kafan rahatken henüz umut kırıcı bişiy yaşamamışken keyfini çıkarmalısın bence , çok düşünme inş istediğin gibi olsun 🙏🏻

canım çok bi bilgim yok ama kuzenim tiroid ilacı kullnırlen gebe kaldı. hatta kullanmaya başladı hormonlar düzeldi yumurtalıklar da cevap verdi ve gebe kaldı. bence ovüye devam etmelisin.
Ben de yeni başladım aslında Tsh ım çok yüksek değil ama t3 ile t4 biraz yüksekti doktor da insülin direncimi onun tetiklediğini düşündü ilaca başlattı ben her ay yumurtlama görüyordum bu ay çok koyu bi pik göremeyince acaba ilaç mı etki etti dedim ama herkes olumlu etki yapar diyor valla kafam karıştı acaba yumurtam mı çok büyümedi diyorum ben de anlamadım

canım ben o kadar test yaptım hiç böle silik çizgi göremedim inşallah vardır da giderek koyulaşır 🙏🏻
Ya ama saatler sonra çıktığı için anlam ifade etmiyormuş ki canım, ilk an çıksa evet bende şüphelenirdim,bazılarının böyle tecrübeleri var ondan sordum burda

Anladım kuzum o zaman geç yumurtlama durumu olmaz gibi
Yani ona o ilac etki yapmistr diyemeyiz stres emin ol bu ilactan daha cok yumurtlamamizi ve hormonlarimizi etkiliyor. Baska sebeplerden gec yumurtlama olablrsn kacinci gunun bugun

Ben de yeni başladım aslında Tsh ım çok yüksek değil ama t3 ile t4 biraz yüksekti doktor da insülin direncimi onun tetiklediğini düşündü ilaca başlattı ben her ay yumurtlama görüyordum bu ay çok koyu bi pik göremeyince acaba ilaç mı etki etti dedim ama herkes olumlu etki yapar diyor valla kafam karıştı acaba yumurtam mı çok büyümedi diyorum ben de anlamadım
canım 19-20 mm olan yumurtlar pik gösteriyormuş testte. ki bu da yeterince olgun demek. bazı aylar ben de çok koyu görmedim testi hoş koyu gördüğüm aylar da gebelik olmadı. bence takılma buna ve ovüye devam et, bata kaç gün var ?

öyle oluyo kara delik giibi çekildikçe içine çekliliyosun. belirti aramaya başlıyosun kasığın ağrıyo göğsün acıyo acaba mı diye düşünüyosn. daha yeni başlamışsın kafan rahatken henüz umut kırıcı bişiy yaşamamışken keyfini çıkarmalısın bence , çok düşünme inş istediğin gibi olsun 🙏🏻
İns hepimizin istediği gibi olur 🤲

Ya ama saatler sonra çıktığı için anlam ifade etmiyormuş ki canım, ilk an çıksa evet bende şüphelenirdim,bazılarının böyle tecrübeleri var ondan sordum burda
bence yarın sabah ilk idrarla erken gebelik testi yap. varsa zaten çok silik gibi olsa da ilk 5 dak da belirir

Kızlar bişey soracağım ben tiroid ilacına başladım 25 mg yumurtlamayı sizce etkiler mi yumurtlama olmaması ya da geciktirmesi gibi bi durum olabilir mi kafam karışık Ovülasyona devam ediple etmemek arasındayım Regen_ Regen_ @yildizsavascisi @Sohrabb @eczhnm
Ben hergün 50 mg lık içiyorum doktorum bana aksine bunu kullanmazsam asıl gebelik olmayacağını söyledi, komşum da hamileydi doktor ona da vermiş 25 mg lık oda umursamamış içmemiş ve bebeğini kaybetti biliyor musun sırf içmediği için troit değerleri 10 a kadar çıkmış doktor anlamış kızmış ona hatta,

Yani ona o ilac etki yapmistr diyemeyiz stres emin ol bu ilactan daha cok yumurtlamamizi ve hormonlarimizi etkiliyor. Baska sebeplerden gec yumurtlama olablrsn kacinci gunun bugun
Bat a 10 gün var canım en koyu gördüğüm test ayın 25 iydi 26 sında silindi ama 25 inde yumurtlama olduğunu düşünmüyorum ben, 2 li testte üstteki en koyu gördüğüm test

Eklentiler

• IMG_20200828_222652.jpg
    IMG_20200828_222652.jpg
    134,7 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20200826_191548.jpg
    IMG_20200826_191548.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 49
canım 19-20 mm olan yumurtlar pik gösteriyormuş testte. ki bu da yeterince olgun demek. bazı aylar ben de çok koyu görmedim testi hoş koyu gördüğüm aylar da gebelik olmadı. bence takılma buna ve ovüye devam et, bata kaç gün var ?
10 gün var kuzum yeterince büyümeyen yumurtada gebelik oluşma ihtimali var mı peki bilgin var mı, devam edeceğim merak ediyorum açıkçası

Ben hergün 50 mg lık içiyorum doktorum bana aksine bunu kullanmazsam asıl gebelik olmayacağını söyledi, komşum da hamileydi doktor ona da vermiş 25 mg lık oda umursamamış içmemiş ve bebeğini kaybetti biliyor musun sırf içmediği için troit değerleri 10 a kadar çıkmış doktor anlamış kızmış ona hatta,
Nasıl içmez yaa tiroid gebelikte en önemli şey 😔 doktor bana da gebe kalmanı kolaylaştıracak dedi hiç aksatmadan içiyorum 26 eylülde tekrar kontrole gideceğim

kızlar böle bie sinir bozucu bir durum ne oluyor simdi yumurtlama degil ben kendimi biliyorum ovulasyon testi neden böle cıkar kı yumutlamam olmaz o seffaf sıvı bile gelmiyor nasıl yumurtlama olsun adetim biteli tam 22 gün oldu ve 28 günde bir adet oluyorum ben nasıl bir durum buuu yardım edin lutfen nasıl bir yol izliyim ben şimdi

Eklentiler

• 20200830_170953[1].jpg
    20200830_170953[1].jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 46
Nasıl içmez yaa tiroid gebelikte en önemli şey 😔 doktor bana da gebe kalmanı kolaylaştıracak dedi hiç aksatmadan içiyorum 26 eylülde tekrar kontrole gideceğim
Sakın insanlara takılıp aksatma, düşürüyor o ilaç adetlerini de düzeltiyor benim uzun sürdü ama çok şükür eskiye nazaran daha kolay adet oluyorum bide bebiş olsa tamamdır

Sakın insanlara takılıp aksatma, düşürüyor o ilaç adetlerini de düzeltiyor benim uzun sürdü ama çok şükür eskiye nazaran daha kolay adet oluyorum bide bebiş olsa tamamdır
Yok ben aksine çok dikkat ediyorum asla aksatmam benim regl düzenim de sıkıntı yoktu aslında ama ihmal etseydim bozulabilirdi 2 3 aya çünkü insülin direncim 3 çıktı tiroid hormonundaki dalgalanmalar ins direncini bozuyormuş o da yumurtlamayı bozuyor

X