Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım adete dokuz gün var bende bu ay avulasyon testi kullandım son 2 3 gece korkulu rüyalar görüyorum senin nasıldı bu bı belirtimi acaba

Kizlar en alttan uste dogru siralama yani en yeni bugunku en ustteki altindaki dunku ondan onceki gun diye siralanio

Dunu degerlendirdim bugun ara vermek istiyodum ama moralimda bozuluyo bu testlerden hic istemiom artik gunlerce yumurtlama bekledim olmadi simdi oldu simdide catlama yok
Ya canini sıkma çatlama 48 saat içinde de olabiliyor. Sonuçta bu 3 gün çok önemli. Ayrıca öyle aman napim demek 1 ay daha kaybettiriyor. Üstelik diğer ay yumurta görmek çatlaması yeterince kaliteli yumurtan olması büyümesi hepsi risk mis gibi kop koyu olmus ne guzel yakalamissin moral bozma arkadaşım ne guzel buldun yumurtayi bazı insanlar için bu bile rüya gibi. Moral bozma canım benim.

Valla canım. Ara kanama gebelik değilse iyi birşey değil. Ara kanamanın yoğunlu nasıl peki. birde adetin bittti mi tam anlamıyla belki içerdeki kalan tortular döküşlüyordur yine.

Dunu degerlendirdim bugun ara vermek istiyodum ama moralimda bozuluyo bu testlerden hic istemiom artik gunlerce yumurtlama bekledim olmadi simdi oldu simdide catlama yok
Elinde test varsa akşam bi daha yapsana eğer çok acilmadiysa koyuluğu t nin yarın degerlendir moralini bozma. Ama renk açıldıysa mutlu ol seviş:)

Kac gunde catlar 4 gunde catlamasimi lazimdi yarin catlamazmi mesela spor yapsam etki edermi asiri streslendim yaa
Canım valla çatlaması LH Hormonu ile ilgili FSH yumurtalıktaki yumurtaların gelişimini sağlar LH ise yumurtaların olgunlaşması ve çatlayarak gebe kalabilecek hale gelmesine yardımcı olur. Bu hormonlardan FSH daima LH’dan daha çok salınır. Bunun tersi olması durumunda yani LH’nin değerinin FSH’den yüksek olması durumunda ise yumurtalıklardaki yumurtalar çatlayamaz. PCO Da da LH FSH dan daha yüksek olduğu için çatlama da sıkıntı oluyor ve çatlayamayan yumurta kiste dönüşüyor kiste dönüşen yumurtalarda inci görüntüsüne sebep oluyor. Dediğim gibi ben senin yerinde olsam çatlatma iğnesi olurdum çünkü kendi kendine çatlaması biraz zor gibi daha önce Ovülasyon ile takip ettin mi çatlama görüyor muydun?

Z Zambakkk29 ayrıca moralini bozma yumurtlayabiliyorsun çatlatma işlemi kolay bir iğne ile çatlatır doktor yani önemli olan sürekli takipte çatlama görüyor musun görmüyor musun 1 aya mahsus bi durumda takılma zaten pco da olan bi durum ama çatlama çok az görüyorsan dediğim gibi klomen iste kafan rahat olsun hatta yarın bile gidebiliyorsan bi git doktora belki iğne yapar çatlaması için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…