Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım Seninle kaderimiz aynı, biz bir türlü Tnin koyulaşıp C yi geçtiğini göremedik. Siliklerden çıkamadık bi. :KK43: Herhalde bu ay yumurtalayamadık.
Her gün bir test mi yapiyorsunuz acaba, eğer bir test yapıyorsan ve pik süreniz kısa ise kaciriyorsunuz belki de o çok pik halini.her insanda aynı saat kalmıyor çünkü benimde mesela bazen saat olarak az kalıyor.gunde iki test yapmayı deneyin isterseniz köyü olan gunlerinizde belki o şekilde yakalarsiniz.

Lh hormonu ve beta hcg molekül yapısı olarak birbirine benzediği için lh testleri idrarda beta hcg tespit edince onu lh dan ayıramıyormuş. O yüzden idrarında betahcg olan kadınların lh testleri koyu oluyor. Beta hcg testleri daha hassas ve bu ayrımı yapabiliyormuş. Bence o yüzden beta hcg testleri daha pahalı. Ama idrarınıza beta hcg geçmeden lh testi hamileliği tespit edemeyeceği için koyulugun beta hcg den mi yoksa lh dalglanmasından mı kaynaklandığına yine bir beta hcg testi yapmadan asla emin olamazsınız. O yüzden lh testiyle kafa karıştırmaya gerek yok bence 🤷‍♀️
Tesekkur ederim bilgilendirme icin sabirsizligimizdan kaynaklaniyor hep bunlar yumurtlaman sonra gunler gecmek bilmiyor igneyle kuyu kaziyoruz😁

Her gün bir test mi yapiyorsunuz acaba, eğer bir test yapıyorsan ve pik süreniz kısa ise kaciriyorsunuz belki de o çok pik halini.her insanda aynı saat kalmıyor çünkü benimde mesela bazen saat olarak az kalıyor.gunde iki test yapmayı deneyin isterseniz köyü olan gunlerinizde belki o şekilde yakalarsiniz.
Evet doğru olabilir, Sizin pik en kısa kaç saat sürdü/kaldı acaba?

Ben sanırım bu ay ya kaçırdım ya da dediğiniz gibi doğru yapamıyorum bu testleri
Benim kullandığım uygulama bana böyle bir grafik cıkarıyor ve en koyu oldugu günü pik sayıp ertesi günü ovulasyon gösteriyor. Hatta dogru sonuclar için ilk kullanımda her gün testini yükle ki anlayayım diye uyarı verdi bana. Sizinkinde var mı bilmiyorum ama neticede mantık en koyuyu pik kabul etmek.

Eklentiler

• C160F169-33E5-4D12-A874-CEE6B32C0836.jpeg
    C160F169-33E5-4D12-A874-CEE6B32C0836.jpeg
    221 KB · Görüntüleme: 62
Regen_ Regen_ oblomov21 oblomov21 kızlar çok tatlısınız 😍 bugün 13.gün ve yumurta akı şeklinde akıntı geldi az önce ben de yine ovulasyon baktım o da silik, ne anlama geliyor şimdi bu 😅
😍😘Testlerdemi sorun var bilemedim kuzum ya elinde daha test varsa tekrarlamaya devam et bazen yumurtlamadan 2 3 gün oncesnde akinti baslayabiliyor 🤔

S sharonandhope Ama yumurtlama sayılması için Tnin mutlaka Cden daha koyu olması ve biraz kalması gerekiyor diyorlar.
Evet diyorlar ki öyledir ama testi yanlış yapıyor da olabiliriz. kandaki konsantrasyonunu gün içindeki sıvı alımı vs etkiliyordur, bazılarında pik cok kısa sürüyordur. Yani bu sadece idrarda hormonu tespit eden basit bir kit. Önceki mesajlarıma da bakarsanız benimki gün içinde aniden yükseldi, gece testi yapmasaydım o koyuluğu göremeyecektim. Ertesi gün yaptıgım da evet koyu ama koyuluk oranı düşmüş. Bazı insanlarda aniden de düşüyor olabilir. Böyle olmadıgına dair veri yok. Hormon yumurtlama için yükseliyor sonra düşmeye baslıyor ve biz günde 1 tane test yapıyoruz arada 24 saat var. O 24 saat içinde aniden cıkıp indiyse piki hiç göremeyebiliriz.

Merhaba
Ben bu ay 75 ui Gonal f kullandim.
9. enjeksiyonumdan sonra catlatma ignesi vurdurmak icin hastaneye gittim. Doktor kendiliginden catladigini soyledi. Birliktelik oldu mu diye sordu. Bir gun once birlikte olmustuk. O gun de olmamazi tavsiye etti. Tavsiyesine uyduk.
bugun adetime 1 gun kaldi (birliktelikten 8 gün geçti) ve beta hcg degeri baktirdim; 2,26 cikti.
bu degerle hamile olma olasiligim var midir? Tecrube edenler benimle paylasirsa cok mutlu olurum.
Merhabalar, benim oğlumda geç döllenme olmuş sanırım, adetim 5 gün geçtiğinde 3,78 di sanırım değerim, doktorum 1 hafta sonra tekrar yaptırmam gerektiğini söyledi ama biz kadınlar dayanabilirmiyiz :KK76: tabikide dayanamadım, 4 gün sonra 158 küsür olmuştu. Yani hamileliğimi 9. günümde öğrendim ve 2 günde bir hcg bakıldı sağlıklı bir gebeliğim olduğunu 1 ayın sonunda anlaşıldı. İnşallah yükselir sizinde. Umudunuzu kaybetmeyin:dua:

Şöyle söyleyeyim canim, adete çok yakın zamanda adeti düzenli olan bir insan lh testinde pik görüyorsa yüzde 90 hamile yani.hamilelik lh i yukseltiyormus fakat her bünyenin tabiki tepkisi aynı değil lh silik diye hamile değil anlamına gelmiyor tabiki ama adete 1 kala adet günü falan pikse çok büyük ihtimalle hamilelik oluyor.diyceksin ki biliyorsun da neden sordun :) sormak istediğim şu aslında bu durumu en erken kaç gün önceden yaşadınız acaba yaşayan varsa diye onu merak ettim canım.
Anladım canim.. yazılan cevapları merakla okuyacağım .. buda farklı bir tecrübe .. :KK66:

Merhabalar, benim oğlumda geç döllenme olmuş sanırım, adetim 5 gün geçtiğinde 3,78 di sanırım değerim, doktorum 1 hafta sonra tekrar yaptırmam gerektiğini söyledi ama biz kadınlar dayanabilirmiyiz :KK76: tabikide dayanamadım, 4 gün sonra 158 küsür olmuştu. Yani hamileliğimi 9. günümde öğrendim ve 2 günde bir hcg bakıldı sağlıklı bir gebeliğim olduğunu 1 ayın sonunda anlaşıldı. İnşallah yükselir sizinde. Umudunuzu kaybetmeyin:dua:
Teşekkürler mesajınız için. Umarım sizin kadar şanslıyımdır 😊.

Kızlar 23 24 pikti biliyosunuz 24ü akşamı değerlendirdik biz 25i dün de silikti ama dun akşam esim aşırı yorgundu ve değerlendiremedik biz :KK43: bugün değerlendirsek bi ise yarar mi ? Yada 24ü akşamı olduğu için ertesi günde silik olduğu için tutma ihtimali varmi:)

Benmi yanlış görüyorum bugün iğnenin 14. Günü adetime 3 gün var alttaki test bugün az önceki üsttekide dünki test 🤦🏻‍♀️ İğne etkisimi hala acaba çoook merak ediyorum Eki Görüntüle 2680437
İğne etkisi olduğunu sanmıyorum ama tabi ki en iyisi kan vermek 😍
Canlarım desteğiniz öyle iyi geliyor ki :KK50: :KK68: tek kafama takılan tam silik olmamış ya acaba yine çatlayamıyor mu :KK64:
Bugün belli olur canım yap bakalım ne olacak ovulasyon
Cuma eşim nöbetçi ya o zamana kadar olaydı 😒 en kötü cuma sabahı değerlendircem denk gelirse🤷‍♀️
Aynen canım zaten çoğunluk çatlama daha önemli diyor

Bence 23 teki pik bat n zmana peki
Programa yumurta akı şeklinde akıntı var diye girince ovulasyonu dün olarak işaretledi kendisi canım, şuanda 8 Eylül görünüyor 26 güne göre
Canım 23 ü pik olabilir vücutta Lh hormonu her saatte aynı düzeyde olmuyor o yüzden bazen tam koyuluk göremeyebiliriz sen değerlendirdin nasılsa kafana takma ama bence 23 ü pik genel olarak bakınca
Umarım öyledir kuzum dün akşamı da değerlendirdim akıntı gelince artık gün aşırıya dönebiliriz stres yapmayacağım bununla ilgili, olduysa oldu olmadıysa olmadı

Yumurta aki seklindeki akinti genelde test pik olmadan 2 veya 3 gun once olur kisiden kisiye degisebilir tabi ama bende de boyle oldu
Bilemiyorum ya 🙄 ben sanki çatladı da onun akıntısı gibi algıladım program da dünü ovulasyon kabul etti bugün luteal faza geçti. Artık hayırlısı
Canım Seninle kaderimiz aynı, biz bir türlü Tnin koyulaşıp C yi geçtiğini göremedik. Siliklerden çıkamadık bi. :KK43: Herhalde bu ay yumurtalayamadık.
Olabilir canım ben böyle bir ihtimal üzerinde de duruyorum çünkü estrofem diye bir ilaç kullanıyorum rahmi kalınlaştırmak için, bazı yerlerde yumurtlama engellediğini okudum, artık hayırlısı yapacak bir şey yok.
Aslında günde iki defa mı yapmak gerekiyor belki de lh dalgalanması kısa sürede olup bitiyor

Kızlar 23 24 pikti biliyosunuz 24ü akşamı değerlendirdik biz 25i dün de silikti ama dun akşam esim aşırı yorgundu ve değerlendiremedik biz :KK43: bugün değerlendirsek bi ise yarar mi ? Yada 24ü akşamı olduğu için ertesi günde silik olduğu için tutma ihtimali varmi:)
Daha doğrusu 23 24 25 pikti benim biz 23 24 değerlendirdik 25 bos gecti çatlayınca yaparım diye. 26 silik cıktı dün. Biz bugün öglen yapsak olur mu ya :) Regen_ Regen_ minseo minseo yildizsavascisi yildizsavascisi oblomov21 oblomov21

X