Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar selam, birşey danışmak istiyorum sizlere daha önce bir tanidigimin başına gelmisdi yumurtlamadan 2 gün sonra lh testleri koyulaşmaya baslamisdi ve adete 5 kala hamile olduğunu öğrendi.bu durum hakkinda ne düşünüyorsunuz duyan eden başına böyle bişey gelen varmı acaba aranizda
Ovaluasyon testleri gebelik hakkında bilgi vermez die okumuştum ama ne kadar doğru bilemem .. yaşayanlardan öğrenmek gerekir ..

Merhaba öncelikle size testlerimi göstermek istiyorum. Koyu mor olanı gece 12 de yaptım. Onun üstündekini aynı gün işten gelince 6 gibi yaptım. 6 saatte oradan pik oldu belki gece yapsam daha da pik olurdu. Koyu morun altında olanı ertesi gün işten gelince yaptım. O da koyu hatta yanında çizgilerin koyuluk oranlarını görebilirsiniz. Ama gece 12 de olan daha koyu olduğu için uygulama bana onu pik gösteriyor ve 2. Koyunun olduğu günü ovülasyon sayıyor. Gece 12 de yaptığım testi yapmak aklıma gelmeseydi ben ertesi gün olanı pik sayacaktım. Bu testleri yumurtlama yaklaştıkça sık sık ve yapmak gerekiyor yoksa yanıltıcı olabilir bence . Ayrıca sıvı tüketimi yani idrardaki konsantrasyonunu aynı tutmak da zor.
Ben sanırım bu ay ya kaçırdım ya da dediğiniz gibi doğru yapamıyorum bu testleri

Eklentiler

• 0201FC23-D786-42B6-8C02-690DAFE11C82.png
    0201FC23-D786-42B6-8C02-690DAFE11C82.png
    228,2 KB · Görüntüleme: 42
Ovaluasyon testleri gebelik hakkında bilgi vermez die okumuştum ama ne kadar doğru bilemem .. yaşayanlardan öğrenmek gerekir ..
Şöyle söyleyeyim canim, adete çok yakın zamanda adeti düzenli olan bir insan lh testinde pik görüyorsa yüzde 90 hamile yani.hamilelik lh i yukseltiyormus fakat her bünyenin tabiki tepkisi aynı değil lh silik diye hamile değil anlamına gelmiyor tabiki ama adete 1 kala adet günü falan pikse çok büyük ihtimalle hamilelik oluyor.diyceksin ki biliyorsun da neden sordun :) sormak istediğim şu aslında bu durumu en erken kaç gün önceden yaşadınız acaba yaşayan varsa diye onu merak ettim canım.

Canım valla testlerine öyle seviniyorum ki, bir türlü yumurtlama göremiyordun bak şimdi gördün 😍 demek ki ilaçlar işe yarıyor ☺
Aynen benim de koyu değildi canım herkesin o kadar koyu olcak diye bişe yok
Canlarım desteğiniz öyle iyi geliyor ki :KK50: :KK68: tek kafama takılan tam silik olmamış ya acaba yine çatlayamıyor mu :KK64:

Ben sanırım bu ay ya kaçırdım ya da dediğiniz gibi doğru yapamıyorum bu testleri
Bence bir noktaya kadar koyuluk yakaladıysanız ve bu aşamadan sonra iyice silikleşmeye baslayıncaya kadar gün aşırı ilişki yaşarsanız arada bir yerde ovülasyon mutlaka olmuş oluyor. Değerlendirmek için ille de piki beklemeye gerek yok diye düşünüyorum yani toplasanız 4-5 gün gün aşırı ilişki şansı arttıracaktır.

Benim de femometer de perşembe gösteriyor ovülasyonu flo da bugün flo kafayı yedi sanırım sürekli döngü değiştirmekten eczhnm eczhnm fk99 fk99

Eklentiler

• Screenshot_20200825_225959_com.bm.android.thermometer.jpg
    Screenshot_20200825_225959_com.bm.android.thermometer.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 41
Kizlar selam, birşey danışmak istiyorum sizlere daha önce bir tanidigimin başına gelmisdi yumurtlamadan 2 gün sonra lh testleri koyulaşmaya baslamisdi ve adete 5 kala hamile olduğunu öğrendi.bu durum hakkinda ne düşünüyorsunuz duyan eden başına böyle bişey gelen varmı acaba aranizda
Aslinda bunu ben de cok merak ediyorum yumurtlamanin ustunden 4 gun gecti 2 tane ovulasyon testim var bunlari adetten birkac gun once yapmayi dusunuyorum gebelik var mi diye ama oncesinde de ogrenen varsa supermis

Aslinda bunu ben de cok merak ediyorum yumurtlamanin ustunden 4 gun gecti 2 tane ovulasyon testim var bunlari adetten birkac gun once yapmayi dusunuyorum gebelik var mi diye ama oncesinde de ogrenen varsa supermis
Var canım bizzat şahit oldum kendisine ama işte üstünden zaman gecdi yumurtlamadan iki gün sonraki testleri ne kadar koyuydu onu hatırlayamıyorum.pik değildi tabiki 2 gün sonra ama normale göre köyü gitti falan demisdi zaten adete 5 kala testi yumurtalama gibiydi şüphelenip gebelik yapmisdi öyle öğrendi.bir gün kalada bayağı pik yapmisdi kopkoyuydu lh testi.benimde 4 gün gecdi bugün ama işte anlayamıyoruz tabiki 😊

@Regen89 oblomov21 oblomov21 kızlar çok tatlısınız 😍 bugün 13.gün ve yumurta akı şeklinde akıntı geldi az önce ben de yine ovulasyon baktım o da silik, ne anlama geliyor şimdi bu 😅
Canım Seninle kaderimiz aynı, biz bir türlü Tnin koyulaşıp C yi geçtiğini göremedik. Siliklerden çıkamadık bi. :KK43: Herhalde bu ay yumurtalayamadık.

Lh hormonu ve beta hcg molekül yapısı olarak birbirine benzediği için lh testleri idrarda beta hcg tespit edince onu lh dan ayıramıyormuş. O yüzden idrarında betahcg olan kadınların lh testleri koyu oluyor. Beta hcg testleri daha hassas ve bu ayrımı yapabiliyormuş. Bence o yüzden beta hcg testleri daha pahalı. Ama idrarınıza beta hcg geçmeden lh testi hamileliği tespit edemeyeceği için koyulugun beta hcg den mi yoksa lh dalglanmasından mı kaynaklandığına yine bir beta hcg testi yapmadan asla emin olamazsınız. O yüzden lh testiyle kafa karıştırmaya gerek yok bence 🤷‍♀️

Var canım bizzat şahit oldum kendisine ama işte üstünden zaman gecdi yumurtlamadan iki gün sonraki testleri ne kadar koyuydu onu hatırlayamıyorum.pik değildi tabiki 2 gün sonra ama normale göre köyü gitti falan demisdi zaten adete 5 kala testi yumurtalama gibiydi şüphelenip gebelik yapmisdi öyle öğrendi.bir gün kalada bayağı pik yapmisdi kopkoyuydu lh testi.benimde 4 gün gecdi bugün ama işte anlayamıyoruz tabiki 😊
Yumurtadasiz o zaman beraber bekleyecegiz gelmesin regl insallah amin🤲

X