Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnofolic combi içeriğinde B vitaminin çeşitli formlarını bulunduran inositol içeren bir takviye yumurta baskılaması aksine bu vitamin yumurta kalitesi ve gelişiminde çok faydalı bir vitamin. Ben inofolic çok pahalı olduğu için aynı içeriğe sahip başka bir marka kullanıyorum. Venatura-İnositol sadece içeriğinde folik asit yok onu da ekstra olarak içiyorum zaten.
Özellikle üreme çağındaki kadınları etkileyen bir endokrin bozukluk olan polikistik over sendromunda inositol alımının yumurta kalitesini iyileştirdiği, gebelik oranında artış sağladığı ve menstrüel siklusu düzenlediği saptanmıştır. Buna ek olarak, inositolün gebelerde gestasyonel diyabet insidansını azalttığı ve kan parametrelerinde de iyileşme sağladığı bulunmuştur. Sonuç olarak, çalışmalarda inositolün ovülasyon kalitesi, polikistik over sendromu ve gebelik üzerinde olumlu etkileri bulunduğu gözlenmiştir.
Canım şuan sana kocaman sarılmak istedim dünden beri arkadaş yazdığından beri acaba baskıladı mı kaş yaparken göz mü çıkardım diye düşünüp duruyordum rahatladım Allah senden razı olsun ❤

Canım kaset testlerde böyle olabiliyor malesef tam koyu göremeyebiliyorsun hassas olmadıkları için ben 2 ay kullandım hiç verim alamadım o yüzden hassas teste geçtim çünlü kafada soru işareti kalıyor pik mi değil mi yumurtladım mı yumurtlamadım mı diye
Canım benim ben hep kopkoyu gördüm sorunun kaset testte olduğunu değil de ara kanamadan kaynaklı olduğunu salıyorum sanıyorum o ara kanama regl gibi oldu ve yumurtlamayı ileri attı diye düşünihşfkme.. Sağolsun doktor aydınlatmadı beni ama pik göremeyince bu ihtimali düşündüm :110:

Canım şuan sana kocaman sarılmak istedim dünden beri arkadaş yazdığından beri acaba baskıladı mı kaş yaparken göz mü çıkardım diye düşünüp duruyordum rahatladım Allah senden razı olsun ❤
Yok kuzum öyle bişi olsa doktorlar bebek isteyen birine hiç verir mi bu ilacı, Google a inositol faydaları yazarak okuyabilirsin fetüsün gelişimine bile katkısı var

Canım benim ben hep kopkoyu gördüm sorunun kaset testte olduğunu değil de ara kanamadan kaynaklı olduğunu salıyorum sanıyorum o ara kanama regl gibi oldu ve yumurtlamayı ileri attı diye düşünihşfkme.. Sağolsun doktor aydınlatmadı beni ama pik göremeyince bu ihtimali düşündüm :110:
Olabilir canım eskiler regl düzeni bozulunca rahim bebek arıyo derlermiş kısa zaman içinde hamile kalınırmış ne kadar doğru tabi bilmiyorum inşallah senin de öyle olur 😌

Yok kuzum öyle bişi olsa doktorlar bebek isteyen birine hiç verir mi bu ilacı, Google a inositol faydaları yazarak okuyabilirsin fetüsün gelişimine bile katkısı var
Ya ben pko olduğumu biliyorum doktor inofolic önerdi ama ben aynı etkisi olan gynositol kullanıyorum ondanda inositol var diye yanında da yarım glifor alıyorum İnsülin direncim var doktor demedi ama kullanmak istedim çünkü benim durumumdan daha iyi olanlara bile vermiş diye. Şimdi ara kanama yaşadım falan ya dedim acaba cidden yumurtlama da kötü etki mi etti ama Bi arkadaş da bu tarz ilaçların regl yi düzenlemek için Bi iki ay ara kanama yaptığını yazmış bilemiyorum yumurtlama olmadı sonuçta o ara kanama ileri attı sanırım bugün cuma Rabbim neyler neylerse güzel eyler 🤲 ❤️

kızlar merhaba birşey kafama takıldıda eşinde hiç enfeksiyon olan varmı yada öncesinde geçiren benim enfeksiyonum sürekli tekrarlıyor doktor eşimden kaynaklanacağını söyledi eşimde de belirti hiç yok doktor belirti olamayabilir demişti sizinde eşinizde varsa bu durum yaşadıysanız ne şekilde sorunlarla karşılaştınız ne tedavisi uyguladılar eşinize yardımcı olabilir misiniz

kızlar merhaba birşey kafama takıldıda eşinde hiç enfeksiyon olan varmı yada öncesinde geçiren benim enfeksiyonum sürekli tekrarlıyor doktor eşimden kaynaklanacağını söyledi eşimde de belirti hiç yok doktor belirti olamayabilir demişti sizinde eşinizde varsa bu durum yaşadıysanız ne şekilde sorunlarla karşılaştınız ne tedavisi uyguladılar eşinize yardımcı olabilir misiniz
Tek kullanımlık bir ilaç veriyor eşin ile aynı anda içiyorsun soyun çözülüyor ben yaşamadım ama çevremde yaşayan biri bu şekilde çözmüştü aile hekimine danışabilirsin

Enfeksiyon kaptığını nasıl anlıyorsun canım? 🤷🏻‍♀️

Ya ben pko olduğumu biliyorum doktor inofolic önerdi ama ben aynı etkisi olan gynositol kullanıyorum ondanda inositol var diye yanında da yarım glifor alıyorum İnsülin direncim var doktor demedi ama kullanmak istedim çünkü benim durumumdan daha iyi olanlara bile vermiş diye. Şimdi ara kanama yaşadım falan ya dedim acaba cidden yumurtlama da kötü etki mi etti ama Bi arkadaş da bu tarz ilaçların regl yi düzenlemek için Bi iki ay ara kanama yaptığını yazmış bilemiyorum yumurtlama olmadı sonuçta o ara kanama ileri attı sanırım bugün cuma Rabbim neyler neylerse güzel eyler 🤲
Canım ilaçtan ziyade pco kaynaklıdır o kanama çünkü biliyorsun düzensiz kanama oluyor. Çok kafana takma bu durumu. Benim de pco muyum şüphem var hormon testlerim Normal insülin direncim çıktı fakat doktor pco ile ilgili bişey söylemedi reglim de düzenli ama düzenli regl olanlarda da olabiliyormuş kimyasalda karından ultrason ile bakmıştı doktor kist olsa o zaman görür müydü ben de onu düşünüyorum açıkçası varsa da öğrenmek istemiyorum bir de onu kafaya takamıcam 🤦🏻‍♀️

Tek kullanımlık bir ilaç veriyor eşin ile aynı anda içiyorsun soyun çözülüyor ben yaşamadım ama çevremde yaşayan biri bu şekilde çözmüştü aile hekimine danışabilirsin
ya bikere bizede verdiler kullandı eşim ama bende korunmadığımızdan beri sürekli geçmek bilmeyen enfeksiyon var ve doktor artık başka doktora gittim bu kez tekrarlıyorsa eşinden geçiyor olabilir eşin ürolojiye gitsin dedi yarın gidicez bende merak ettim

Enfeksiyon kaptığını nasıl anlıyorsun canım? 🤷🏻‍♀️
kuzum bende kasım ayından beri geçmek bilmeyen bir enfeksiyon sorunu var sürekli doktora gidiyordum bu kez doktor değiştirdim ve o tekrarlayan enfeksiyonların eşten geçebileceğini söyledi o yüzden bende merak ediyorum eşimden mi bana bulaşıyor diye

Ya bişey sorcm kızlar gülmeyin dün 3 defa sfedersnz ishal oldum düne kdr hamile olablrim hissim vardı lakin o ishal den sonra bitti.,😀 sanki hamileymişimde gitti gibi birde ağrı kesici arveles te içince tamamıyle umutsuzlaştım. Acaba varmı yumurtlamadan 1hafta somra ishal olup hamile kalan 😂
Neden olmasın canım belki de vardır bundan belli olmaz bence 😅
Hayirli olsun hazir yeni uye olmusken bence buraya degil direk gebelerin oldugu konuya katilin
Lafı ağzımdan aldın :KK70: :halay:

Canım ilaçtan ziyade pco kaynaklıdır o kanama çünkü biliyorsun düzensiz kanama oluyor. Çok kafana takma bu durumu. Benim de pco muyum şüphem var hormon testlerim Normal insülin direncim çıktı fakat doktor pco ile ilgili bişey söylemedi reglim de düzenli ama düzenli regl olanlarda da olabiliyormuş kimyasalda karından ultrason ile bakmıştı doktor kist olsa o zaman görür müydü ben de onu düşünüyorum açıkçası varsa da öğrenmek istemiyorum bir de onu kafaya takamıcam 🤦🏻‍♀️
Ben pko kaynaklı ara kanama ilk kez yaşadım biliyor musun kuzum bu pko mun kötüye gittiğini mi gösterir acaba?( kahverengi ve soluk pembe Bi kanama yaşadım yoğun değildi) Bir de bu kanama ile yumurtlamam olmadı ileri attı sanıyorum

kuzum bende kasım ayından beri geçmek bilmeyen bir enfeksiyon sorunu var sürekli doktora gidiyordum bu kez doktor değiştirdim ve o tekrarlayan enfeksiyonların eşten geçebileceğini söyledi o yüzden bende merak ediyorum eşimden mi bana bulaşıyor diye
Yani nasıl anlıyorsun canım enfeksiyon kaptığını ne gibi şeyler oluyor?

Ben pko kaynaklı ara kanama ilk kez yaşadım biliyor musun kuzum bu pko mun kötüye gittiğini mi gösterir acaba?( kahverengi ve soluk pembe Bi kanama yaşadım yoğun değildi) Bir de bu kanama ile yumurtlamam olmadı ileri attı sanıyorum
Hiç bilmiyorum canım pko hakkında detaylı bilgim yok açıkçası belki oluşan kistlerden falan patlamıştır

Yani nasıl anlıyorsun canım enfeksiyon kaptığını ne gibi şeyler oluyor?
Bende ilişki sırasında çok yanma ve acıma oluyor kızarıklık oluşuyordu ayrıca eşim sanki boşlukta hissi veriyor içinde sanki bişiler var diyodu eşim boşaldıktan sonrada çok yanma ve kaşıntı oluyodu dayanamıyordum beklemek için bazende akıntım geliyordu ama bu kez gelmedi ama yine varmış 😔

X