Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ovülasyon yapmıyorum kuzum 2 aydır reglden sonra 1 gün ara ile değerlendiriyorum, hormon testlerim temiz çıktı bi sıkıntı görünmüyor prolaktinim 30 lu rakamlarda çıktı sadece doktorda ona risk oluşturan bi durum değil hamileliğe engel olmaz dedi fakat insülin direncim biraz yüksek çıktı diyetisyen ile görüştüm kilom yağ oranım her şey çok normal olmasına rağmen stres ve beslenme bozukluğu etkiliyormuş doktorda hamile kalmada sıkıntı yaratabilir dedi çünkü diğer hormonları etkiliyomuş işte 1 aylık bi diyet uygulamaya başladım düzenli ve sağlıklı besleniyorum öyle geçiyo günler :)
Oo süpersin kuzum hiçbir problem olmamasına sevindim hormonlarda en azından 😊 en mantıklısı iki günde bir değerlendirmek ama ben mümkün değil yapamam bize çok uymuyor öyle 😅
Kızlar cumartesi günü yumurtalıklarım iyi gelsin diye kaplıcaya gideceğim benim fitilim bitti doktor 1 hafta ilişki yok demişti , 1 hafta sonra 3 gün değerlendirdik bugün de dahil ama nezaman yumurtladığımı bilmiyorum diğer aya ovülasyon alacağım size sorum şu
Eğer sanmıyorum ama bebek varsa kaplıcadakinsu onu etkiler mi? Bat 10 Ağustos olması gerek Azze Azze @oblomowka1 Regen_ Regen_ hus3545 hus3545 M -Murphy eczhnm eczhnm
Canım bebek varsa kaplıca kesin etkiler, kesinlikle yasak sıcak su
Merhabalar kızlar erken olduğunu biliyorum ama bugün dayanamadım kan vermeye gittim korunmasız ilişkimin üzerinden 9gün geçti adetime 6gün var sonuc negatif. Doktor küçük olduğu için çıkmamış da olabilir dedi bilmiyorum. Ama sağ kasığım hala çok ağrıyor.benim durumumda olan önce negatif çıkıp sonra pozitife dönen var mı
Adete 6 gün varken çıkmaması çok normal değil mi 🤔

Kızlaaaar az önce doktor dan geldim.. Durumu anlattım bebeğim öldü dedim yedi ay oldu dedim regl im hep düzensiz ilaçsız olmuyorum dedim yumurta takibi yapmak istiyorum ama pko yanıltıyor dedim....
Dinlemedi bile iki üç yıl olsa neyse daha bir yıl olacakmış Bi şey olmaz dedi, infertilite ye gitmen lazım ama oraya da gitmene gerek yok dedi Bi de üstüne covid zamanı ne çocuğu der gibi laf vurdu toplam iki dk sürdü çıktım gittiğime deymedi.. Yani evine uzak diye büyük hastaneye gidemeyen ya da durumu olmayıp özele gidemeyen ne yapacak bu hastaneler süs diye mi var ben şok

Yaa bazıları maalesef halden hiç anlamıyor. Ona takılma boşver. Sen infertilite olan bölüme direk git. O ilgilenir diye umuyorum.

Kesinlikle ben de oyleyım ❤gerçekten hamile kalınca inanamıcaz o değil de, sen ben bu durumu hiç yasamadık.. Nasil olcak cok merak ediyorum 🙂😘
Yaaa kuzum rüyamda bebeğim olmuş ama ölmüş diye çöpe atılcakmıl, sonra bakıyoruz nefes alıyormuş sıcak nefesi böyle, hemen alıyorum kucağıma ayakları buz gibiydi ama ısıtırım ben diye düşünüyorum :KK61: Çok güzel yeşil gözleri vardı yaa, sabah ezanına uyandım sonra dua ettim

Kızlaaaar az önce doktor dan geldim.. Durumu anlattım bebeğim öldü dedim yedi ay oldu dedim regl im hep düzensiz ilaçsız olmuyorum dedim yumurta takibi yapmak istiyorum ama pko yanıltıyor dedim....
Dinlemedi bile iki üç yıl olsa neyse daha bir yıl olacakmış Bi şey olmaz dedi, infertilite ye gitmen lazım ama oraya da gitmene gerek yok dedi Bi de üstüne covid zamanı ne çocuğu der gibi laf vurdu toplam iki dk sürdü çıktım gittiğime deymedi.. Yani evine uzak diye büyük hastaneye gidemeyen ya da durumu olmayıp özele gidemeyen ne yapacak bu hastaneler süs diye mi var ben şok
devlet hastanesine mi gittin canım

Oo süpersin kuzum hiçbir problem olmamasına sevindim hormonlarda en azından 😊 en mantıklısı iki günde bir değerlendirmek ama ben mümkün değil yapamam bize çok uymuyor öyle 😅

Canım bebek varsa kaplıca kesin etkiler, kesinlikle yasak sıcak su

Adete 6 gün varken çıkmaması çok normal değil mi 🤔
Çok normal balım haklsın ama bazıları çıkar falan deyince sabrıma yenik düştüm neyse batımı bekleyeceğim artık

Dalga mı geçiyorlar acaba 🤬 bir de bunların üçüncü ayda hamile kalıp ben bunları yaptım hamile kaldım sen de öyle yaparsan kalırsın diyen versiyonu var 🙄
Allah nasip etmezse hiçbişey olmaz. Nasip ederse birsey vesile olur. 1 aydır cok istiyordum demekte biraz da milletin aklıyla dalga gecmek gibi.

Dalga mı geçiyorlar acaba 🤬 bir de bunların üçüncü ayda hamile kalıp ben bunları yaptım hamile kaldım sen de öyle yaparsan kalırsın diyen versiyonu var 🙄
Allah nasip etmezse hiçbişey olmaz. Nasip ederse birsey vesile olur. 1 aydır cok istiyordum demekte biraz da milletin aklıyla dalga gecmek gibi.

X