Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Az önce sayafayı inceledim de canım hem kaşık olarak var hem kutu bana da kaşık daha pratik geldi yumurtlama zamanı mı bırakıyoruz

@venushatun28 canım macunu nasıl kullanıyoruz nezaman yiyoruz ara veriyor muyuz?
Adet olduğun ilk gün yemeye başlayacaksın sonra yumurtlama görene kadar devam yumurtlama gördükten 3 gün sonra da yiyip 4. Günü bırakacaksın, 14 gün sonra da test yapacaksın,eğer testte veya kanda gebelik yolsa tekrar yemeye devam edebilirsin yazıyordu,

Sağol kuzum çok teşekkür ederim tekrardan hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin gebeliğin

Az önce sayafayı inceledim de canım hem kaşık olarak var hem kutu bana da kaşık daha pratik geldi yumurtlama zamanı mı bırakıyoruz
Evet canım yolladığı broşürde şöyle yazıyordu adet-yumurtlama arası =+
Yumurtlama-adet arası =_ yani yumurtlamayı görünce bırakacaksın yoksa bebeğe zararı olabilir tahminince rahmi rahatlatıyor çatlama sağlıyor adet olamayamlar da içiyor çünkü

Hm yani yumurtlama görünce bırakıcam Adet olana kadar

@venushatun28 yumurtlama görüncede yemeye devam edeceğim değil mi biraz çok soru sordum ama
Yumurtlama görünce 3. Gün yiyon 4. Gün yemeyi bırakıyorsun canım eğer ovülasyom testi kullanıyorsan silikleşmeye başladığında bırak canım öyle anladım ben galiba çatlayana kadar kullanıyorsun bunu az önce bahsettiğim rahimde ki değişiklikler hasebiyle olsa gerek riske atma bak sakın aman yiyeyim ne olacak deme,inanarak ye rabbimden iste

Tamam canım teşekkür ederim diğer ay Ovulasyon testi sipariş edecektim ilk kez deneyecem onu sipariş vermişken macunuda vereyim Allahın izniyle başlayayım bakalım

Tamam canım teşekkür ederim diğer ay Ovulasyon testi sipariş edecektim ilk kez deneyecem onu sipariş vermişken macunuda vereyim Allahın izniyle başlayayım bakalım
Evet canım bir yerden başlamak gerek ovülasyon testi biraz stres yapıyor dikkat et canını sıkma bu süreçte, benim moralimi bozdu açıkcası ebru hanım bana olmamış çatlama demişti ama olmuş meğerse boşuna stres yaptım aslında en güzeli 2 günde bir ilişki, sonrası da sağlıklı beslenme be böyle takviyeler, test pko olanları çok yanıltıyor

Rica ederim sağol inşallah sana da şifa olur he bide ben arada eşime keçiboynuzu pekmezi yedirdim bide havuç yedik bazen ve ayrıca yüz üstü bekledim bunlarda diğer şeyler

Minnakkurabiyeler var ınstagramda oradan alıcam canım 5 buçuk aydır evliyim geçen ay doktora gittim alttan baktı az enfeksiyon var dedi 3 günlük fitil verdi 1 hafta ilişki yasak dedi yani bu ay kaldı artık diğer aya inşallah

Rica ederim sağol inşallah sana da şifa olur he bide ben arada eşime keçiboynuzu pekmezi yedirdim bide havuç yedik bazen ve ayrıca yüz üstü bekledim bunlarda diğer şeyler
keçiboynuzu Pekmezini her sabah 1 kaşık aç karına yediriyorum eşime
Yumurtlama görünce bende yüzüstü denemeyi düşünüyorum çok öneriyorlar

Enfeksiyon olmasın istiyprsan eğer ilişkiden çnce muhakkak eşinde sende duş almaya çalış ve 10 dakika kadar önce lavaboya gidin, ilişkiden sonra da muhakkak eşinde sende lavaboya gidin herhangi bir jel vs kullanma oraya , iç çamaşırını ayrı yıka ütüle kendine pamuklu bezler ayarla iç çanaşarına koy bir süre sonra geçiyor alışıyorsun zaten ayrıca bende olmuştum ve tek sebebi parfümlu tuvalet kağıdıydı sonra geçti tek değişiklik onu yaptım kalıcı olarak şimdi ok allahın izniyle bol su içiyorum bide ayaklarımı hep sıcak tutarım,

Çok dikkat etmek gerekiyor tavsiyelerini uygulacağım canım

Çok dikkat etmek gerekiyor tavsiyelerini uygulacağım canım
Evet yeni evli olunca orası mikroplara açık oluyo r ister istemez ama ufak önlemlerle ömür boyu rahat edersin, bazı kadınlar peçete pamuk koyuyormuş ben şok sakıncalı buluyorum onun yerine hergün çamaşır değişilir hatta günde 2-3 hemde sık sık yıkanırsa olmaz,

Ben bekarlıkdan gelen alışkanlık hergün afedersin ama iç çamaşırımı düzenli değiştiririm ama pamuklu olup olmadığına hiç dikkat etmedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…