hamilelik öncesi folik asit

berru89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2009
1.279
0
35
arkadaşlar biz bebek yapmaya karar verdik netteki araştırmalarıma göre folik asit kullanımı önemli ama geçen özel doktora gittim sordum bana güldü sen ilk baş hamile kal o çoooook önemsiz bi konu hamile kalınca biz verioruz zaten dedi ama ben dayanamayıp aldım acaba kullansammı kullanmasammı bu hakkında bilgisi olan bana fikir versin lütfeen:uhm:

merhaba berrucum benim gittiğim doktorlar ki birden fazla doktora gittim hamilelik düşünüyorum diye her ikiside hemen folicacide başlıycan dedi çevremde de kimi duysam aynı şeeyi söylemiş doktorları. ben anlamadım açıkçası hatta doktorum geçen ay elevitprotonala başlıycan dedi ki hamile değilim aylardır uğraşıyoruz ve ben aylardır folicacid kullanıyorum şaşırdım açıkçası bence başka bir doktora daha git çünkü kullanılması şart diye biliyorum gebelikten en az bir ay öncesi ve gebeliği tahmin edemediğimiz için hemen başlamalısın bence

o ne biçim doktor öeyle..
siz önce doktorunuzu değişin arkadaşım,bu doktorla gebelik takibi filan yapılmaz ben diyeyim.ne doğru dürüst bilgi verir size,nede yardımcı olur..
folik asit kullanımı elbette şarttır.
ilk 3 ay önerilir ama ne zaman hamile kalınılacağı bilinmediğinden korunmayı bırakır bırakmaz folik asit kullanımınıda başlanılır.
tavsiyem aldıysan başla sen..

benim çevremdede herkes 3 ay önceden başladılar kullanmaya bende kullanıyorum..bi sorun olmaz canım kullan bence

geçen hafta cuma günü gittim doktora 3 ay sonra bebek düşünüyoruz Rabbim nasip eder inşallah folic plus verdi günde 3 tane kullanıcan dedi bi testler istedi yarın yaptıracam bence başlaman gerekir senin doktor basite almış biraz işi galiba.

canım biz de çalışmalara bu ay başlıcaz ama ben 2 aydır folic plus kullanıyorum
hiçbir yanetkisini de görmedim

folik acid bildigim kadariyla bebegin omurilik gelisimiyle alakali dolayisiyla doktorlar hamile kalmayi dusundugun andan itibaren veriyorki ilk 1 ay hamile kaldigini bilmiyosun o siradada bi eksiklik olmasin diye

çok saolun arkadaşlar ewt aldım tm kullancam zateb bida gitmicem o doktora bide özel olcak klava:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…