Hamilelik öncesi folbien kullanan oldu mu ?

Pimpirikli10

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
1.124
1.128
Merhaba. 2-3 ay sonrası için Allah nasip ederse hamilelik planımız var. Doktora gittim tüm değerlerime baktırdım. Herhangi bir sorun yok. Folik asit kullanmaya başlayabilirsin dedi. Folidoce isminde bir ilaç önerdi. Bunun üzerine eczaneye gittim ve bana söylemeden farklı bir ilaç verdi bende farkettim ve sordum. Bunun içeriklerinin aynı olduğunu ücret olarak daha avantajlı olduğunu söyledi. Tabi ben ilk defa böyle bir düşünceye girdiğim için ne nasıl olmalı bir fikrim yoktu. Ekstra diğer sonuçlar için ben tekrar doktoruma gittiğimde 400 mcg folik asit dışında bir ilaç kullanma dedi. Eve gelip baktığımda bu ilacın 600 mcg olduğunu gördüm. Bu ilacı(folbien) kullanan var mı merak ediyorum. Çünkü ben internette araştırma yaptığımda böyle bir ilaçla karşılaşmadım ve sinirlerim bozuldu.

Eklentiler

• 16639518373047492831269259677512.jpg
    16639518373047492831269259677512.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 676
Merhaba. 2-3 ay sonrası için Allah nasip ederse hamilelik planımız var. Doktora gittim tüm değerlerime baktırdım. Herhangi bir sorun yok. Folik asit kullanmaya başlayabilirsin dedi. Folidoce isminde bir ilaç önerdi. Bunun üzerine eczaneye gittim ve bana söylemeden farklı bir ilaç verdi bende farkettim ve sordum. Bunun içeriklerinin aynı olduğunu ücret olarak daha avantajlı olduğunu söyledi. Tabi ben ilk defa böyle bir düşünceye girdiğim için ne nasıl olmalı bir fikrim yoktu. Ekstra diğer sonuçlar için ben tekrar doktoruma gittiğimde 400 mcg folik asit dışında bir ilaç kullanma dedi. Eve gelip baktığımda bu ilacın 600 mcg olduğunu gördüm. Bu ilacı(folbien) kullanan var mı merak ediyorum. Çünkü ben internette araştırma yaptığımda böyle bir ilaçla karşılaşmadım ve sinirlerim bozuldu.
Keşke doktor dışında verilen başka bir ilaç kullanmasaydinz ..bende folitasit kullandım .. folitasite 400 mg öneriliyor benim kullandığımda 400 mg 3 ay kullandım bitti şimdi doktor kontrolüne gideceğim ..bence o ilacı atın doktorun önerdiğini alın size zarar verebilir

Keşke doktor dışında verilen başka bir ilaç kullanmasaydinz ..bende folitasit kullandım .. folitasite 400 mg öneriliyor benim kullandığımda 400 mg 3 ay kullandım bitti şimdi doktor kontrolüne gideceğim ..bence o ilacı atın doktorun önerdiğini alın size zarar verebilir
Doktora yeniden gittiğimde kullanma dediği için kullanmadım. O ilacı hiç acmamistim gidince değiştirdim artık :)

merhaba pimpirikli10 arkadasımız yazmıs. ben affınıza sığınarak bazı yanlış bilinenleri düzeltmek isterim. uzmanlık alanım bu olduğu için 400 mg folik asit annenın gunluk mınımum alması gereken bır degerdır. acıklaması şudur: anne gunde en az 400 mg folık asıt alması gerekmektedır. devletın odedıgı folık asıt 5000mg dır yanı nerdeyse 10 katı fazladır ve ısmı folbıoldur. metabolızma bunun çoğunu emılmeden vucudundan atar yanı 400mg ve 600mg veya 5000mg hepsını vucut kullanamaz ıhtıyacını kullanır fazlası vucuttan sıvı yoluyla atılır bu sutten peynır yapmak gıbı dusunun kaç kg sutten kaç kg peynır çıkar acaba ? 400mg folık asıt degerlerın dusukse yetmeyecektır 600mg da yetmez ama 400 mg 400u kullanmayacak cunku metabolızma ama 600mg 400unu kullanabılır. folık asıtınız normal olsun 200mg eksıgınız var gunluk 400mg 200u atılır , 600 mg 400 u atılır ama 800mg eksıgınız varsa k.bakmayın 400mg bu tedavıye yetersız kalır. bu takvıye gıdaların ıcerısınde quatrefolık denılen yenı nesıl folık asıt vardır metabolizmaya son asamada katılır. ve esas faydalı olanlar bunlardır.duz folıkasıtler daha metabolızmaya katılmadan vucuttan atılır. sonuç 400mg 600mg 700mg dusuk oranlardır hıçbır zararı yoktur. ama tavsıye edılmeyen devletın odedıgı 5000mg dır. gonul rahatlıgı ıle kullanabılırsınız folbıenın ıcerıklerı (2018 yılında en ıyı karısım odulunu almıs bır takvıye oldugunu belırtmedende geçmıyeyım:KK66: pıyasadakı en ıyı ılaç dıyebiliriz tatsız kokusuz ve mıde bulantısı yapmaz. gonul rahatlığı ıle kullanabılırsınız

Doktora yeniden gittiğimde kullanma dediği için kullanmadım. O ilacı hiç acmamistim gidince değiştirdim artık :)
çogu doktor kendıne cok calısan ve sevdıgı mumessılın ılacını yazar. eger sıze tekrardan ılaç aldırıyorsa elındekını kullandırmıyorsa çokta karakterlı bır doktora denk gelmemissınızdır ne yazikki 1000 doktordan 1 tane çıkar böyle. doktorun kongre anlaşması vardır seneye gıt belkı folbıen fırmasıyla anlaşma yapar folbıen verır bu seferde 400 mg az ya der:KK70:

X