Hamilelik öncesi araştırma -- Ankara Hastane ve Doktorları hk.

minikkediler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2011
352
3
Selam Bayanlar,

Hamilelik öncesi bir araştırma yapıyorum, Ankara'da Mesa Hastanesi Cemil Kaya ve ayrıca Cüneyt Genç isimleri tavsiye edildi.

Cüneyt Genç'in özel muayenehanesi var, Cemil Kaya ise Mesa'da (TOBB ETÜ Hastanesi).

Bu isimlere muayene olan, doğumunu bu dr. larla yapan varmı ?

Bilhassa Özel Sigorta ile muayene ve doğum konusunda nasıl davranıyorlar. Normal doğum yada sezeryan doğuma nasıl bakıyorlar.

Mesa Hastanesinde doğum sırasında ve doğum sonrasında ilgi alaka nasıl.

Hastane ve dr. ile görüşmeden evvel sizlerin de fikrini almak istedim.

Şimdiden hepinize teşekkürler...Sevgiler

Son düzenleme:
Dr. Cemil Kaya ile 2 kez görüştüm, olumlu düşünüyorum ama yorumlar da çok önemli

Diğer başlıkların yorumları aldı gidiyor, bu konuya neden ilgi çok az:KK43:

Cüneyt Genç benim doktorum.İlk doğumumu da o yaptırdı 4 sene önce, şimdi yine ona gidiyorum.Çok çok memnunum kendisinden, çok iyi bir doktor çok iyi bir insan.İlk doğumum epidural normal doğumdu, muhtemelen bu da öyle olacak..ve Mesa'da yapmıştım mükemmeldi, şu an Tobb da öyledir diye umuyorum. Yani her ikisini de gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum:KK3:

Selam Bayanlar,

Hamilelik öncesi bir araştırma yapıyorum, Ankara'da Mesa Hastanesi Cemil Kaya ve ayrıca Cüneyt Genç isimleri tavsiye edildi.

Cüneyt Genç'in özel muayenehanesi var, Cemil Kaya ise Mesa'da (TOBB ETÜ Hastanesi).

Bu isimlere muayene olan, doğumunu bu dr. larla yapan varmı ?

Bilhassa Özel Sigorta ile muayene ve doğum konusunda nasıl davranıyorlar. Normal doğum yada sezeryan doğuma nasıl bakıyorlar.

Mesa Hastanesinde doğum sırasında ve doğum sonrasında ilgi alaka nasıl.

Hastane ve dr. ile görüşmeden evvel sizlerin de fikrini almak istedim.

Şimdiden hepinize teşekkürler...Sevgiler

gebelik öncesi araştırma konusunda bende sıkıntılıyım, herkesin katılımını bekliyorum. Genelde doktorlar tüp bebek yaptıracaksanız ilgili oluyorlar, gebelik öncesi değerlendirme deyince önemsemiyorlar. Ben 2 farklı doktora gittim önermediğim için paylaşmıyorum. Şimdi 3. ye gidecem. Bir de gebelik öncesi değerlendirmenin çok önemli olduğunu söylerler.:44:

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ben Hastane ile Dr. aynı yerde olsun diyerek Cemil Kaya'yı tercih ettim. Cüneyt Genç hakkında olumlu şeyler duyuyorum.

Şu an hazırlık aşamasındayız, Dr. Cemil Kaya beni yönlendiriyor. Tahlil v.s. sonuçlarına göre.

Umarım herşey yolunda gider, herkese bol şans.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ben Hastane ile Dr. aynı yerde olsun diyerek Cemil Kaya'yı tercih ettim. Cüneyt Genç hakkında olumlu şeyler duyuyorum.

Şu an hazırlık aşamasındayız, Dr. Cemil Kaya beni yönlendiriyor. Tahlil v.s. sonuçlarına göre.

Umarım herşey yolunda gider, herkese bol şans.

doktorunuz sizden başlangıçta hangi tahlilleri istedi? Bir de doktorun özel muayenehanesine mi, hastaneye mi gittiniz? paylaşırsanız memnun olurum.

selamlar,
Cemil Kaya ile TOBB ETÜ hastanesinde görüşüyorum
ilk görüşmemde düşüncelerimi paylaştım, ne yapmam gerektiğini sordum
kendisi yumurtalıka v.s. aletle baktı, muayene etti
hastalığımın 2. veya 3. günü gitmemi hormon testine bakacağını söyledi, muayene + kan vermek gerekiyor
eşim için de spermiogram ve kruger testi istedi ( laboratuvarda sperm örneği veriyor )
herkesin bünyesi farklı tabiki, ben önceden bir sorun varsa halledelim diyerek ön muayene istemiştim
benim hormon düzeyim az çıkmış, o nedenle bir ilaç verdi onu kullanıyorum şu anda
daha sonra tekrar kontrole gideceğim
:)

Son düzenleme:
ben de cemil kaya da karar kıldım 1 kere muayene oldum ve ilgi alakasından çok memnun kaldım. umarım böyle devam eder şu an için tavsiye ediyorum..

merhabalar... ben cemil beyin hastasıyım. gebeliğimin 12. haftasındayız ve sıkıntılı gebelik için sıkıntılı süreçlerden geçtiğim için kendisini kaç kere gördüm kaç kere muayene oldum bilmiyorum. ama bugüne kadar tanıdığım en iyi kadın doğum uzmanı... bıkmadan, sıkılmadan herşeyi anlatıyor ve gece bile arasanız sizinle ilgileniyor....

merhabalar... ben cemil beyin hastasıyım. gebeliğimin 12. haftasındayız ve sıkıntılı gebelik için sıkıntılı süreçlerden geçtiğim için kendisini kaç kere gördüm kaç kere muayene oldum bilmiyorum. ama bugüne kadar tanıdığım en iyi kadın doğum uzmanı... bıkmadan, sıkılmadan herşeyi anlatıyor ve gece bile arasanız sizinle ilgileniyor....

edakara çok teşekkürler yanıtın için sağolasın

selam kızlar, bende cemil kaya nın hastasıyım..kısaca size hikayemi anlatmak ve tavsiye almak istiyorum...önerilere ihtiyacım var kafam biraz karışık..

cemil beyi ilk hamileliğimde bi arkadaş tavsiyesi üzerine buldum... ilgisi ve yaklaşımı çok iyi, elinden geleni yapıyor istediğim her saatte arıyorum her zaman yardımcı olmaya çalışıyo...ilk bebeğimi 7 haftalıkke kaybettim..kalbi durdu... cemil bey patoloji temiz çıkınca ısrarla gen testi yaptırmamı istemişti,bi nedeni olmalı bu kayıbın diye... gen sonucu kan pıhtılaşması çıktı bende... bu konuda çok memnun kaldım,normalde ilk düşükte gen testi yapılmadı ama cemil beyin açık konuşması üzerine bizde istedik bu testi ve sorunu bulduk... neyse 3 ay sonra 2.bebeğime hamileydim,15 günlükken öğrendim hamile oldugumu çok erkendi ve tedaviye hemen başlamış olacaktık,hemen iğne verdi bana kan sulandırıcı iğneye başladım...ancak 8 hafta geçti hala kalp atışı yoktu bunun üzerine bu bebeğimide kaybettim 25 ekimde... tabi şunu da söyleyim 2 bebeğimde de cemil hoca bana direk söyledi olumsuzlukarı,ilkinde keseyi görür görmez bu gebelik sağlıklı diil dedi, ben hemen tedbir amaçlı medicana yusuf üstüne gittim( yusuf bey de çok iyi bi dr pozitif enerjiyi aldım).yusuf bey de cemil hocayla aynı şeyleri söyledi... 2.bebeğimde cemil bey herşeyin yolunda oldugunu bu kez güzel olacagını söylemişti,kese iyiydi hcg değerim iyidi,iğneyi de yapıyodum ama kalp atmıyodu... 6.hafta ortlarında bana bu bebeğinde sorunlu olabileceğini söyledi:KK43: sonra 8 e kadar bekledim son kontrole gittik ve alalım artık dedi,ben 2 gün müsade istedim hazır diildim... sonra koşa koşa güven hastanesinde sarp beye gittim :) ve aynı şeyleri duydum, bebek sağlıksız dedi... cemil hoca da bana pıhtılaşmayla alakalı diil bu bebekte sorun var demişti,sarp bey de aynısını söyledi...
2.kez de yanılmadı cemil hoca...aslında ona ısındım kaç kere gittiğimi hatırlamıyorum,2 hamileliğimdede nerdeyse 3 günde bir gittik riskli oldugu için çogunda muayene ücreti bile ödemedim, kafama takılan her zaman aradım,ilk bebeğimde gece 11 de kanamam başlamıştı o saatte çağırdı beni hastaneye baktı duruma... kısaca cemil beyden çok memnunum,ama etrafımdaki baskılar kafamı karıştırıyo... herkes dr umu değiştirmem gerektiğini söylüyo, her dr un farklı bi tedavi yöntemi var belki cemil beyin atladıgı bişiler vardır diyolar... ben değiştirmek istemiyorum ama 3. kez aynı şeyleri yaşamaktan da korkuyorum,pişma olurum diye...2.bebeğimde aslında kader dedik biz, herşeyi yapmıştık ama bebeğim canlanmadı... fikirlerinizi yazın lütfen kızlar,kafam çok bulanıyo...

epey bir zaman geçti halen Cemil Kaya'ya gidiyorum ve kendisinden oldukça memnunum. 33 haftalık oldum ve şu ana kadar Cemil bey ne zaman sorum olsa yardımcı oldu ayrıca oldukça samimi ve yakın bir kişi kendisi. bebek de gayet sağlıklı ama sorun da olsa hiç çekinmeden yine Cemil beye güvenirdim. herkese tavsiye ediyorum.

X