Hamilelik istiyorum Hergun yürüyüş yapıyorum sıkıntı olur mu?

Bluegreenworld

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2022
1.223
294
Merhaba kızlar. 5-6 aydan beri bebek istiyoruz olmadı henüz benimde kilom var zayıflamak için diyet ve yürüyüş yapıyorum sonra da bı düşünüyorum acaba sıkıntı olur mu adet zamanına kadar yürüyüş yaparsam diye. Bilen varsa yorum atabilir mi:))

Yürüyüş sıkıntılı bir egzersiz türü değil ki. Hamileyken de önerecek zaten doktorunuz :)

Ben de aynı durumdayım. Yapıyorum, hatta iyi geleceğini düşünüyorum. Bilen arkadaşlardan doğrusunu duymak isterim.

Yürüyüş yapman, doğal beslenmeye özen göstermen ve diş bakımına önem vermen çocuğun olma şansını önemli ölçüde arttırır. Yürüyüşe devam
Teşekkürler ben hamile kaldığımı bilmeden düşük falan olursa diye endişelendim bir kaybım var çünkü o yüzden korkuyorum. Bir de gebe kaldıktan sonra da ilk 3 ay yapılabilir mi acaba:)

Teşekkür ederim ben olurda haberim olmazsa düşüğe falan yol açar mı diye korkuyorum :)
Hayır hayır. Eğer hamilelik sağlıksız olacaksa siz dümdüz yatsanız da düşer. Bu algı genelde bizim insanımızda var. Egzersiz yapmak bebeğin düşmesine yol açmaz. Aksine daha sağlıklı bir gebelik öncesi ve gebelik süreci geçirirsiniz. Ben hamile kalmadan çok ağır egzersizler ve diyetlerde yaptım. Üzerine vajinal enfeksiyon fitilleri ve antibiyotik kullandım yeni hamile kaldığımda. Bilmiyordum ama 5 aylık oldu bile çoktan :)

Teşekkürler ben hamile kaldığımı bilmeden düşük falan olursa diye endişelendim bir kaybım var çünkü o yüzden korkuyorum. Bir de gebe kaldıktan sonra da ilk 3 ay yapılabilir mi acaba:)
Evet yapılabilir. Ben doktoruma sordum günde 1 saat yürüyorum sakıncası var mı diye, kendini yormadığın sürece yok dedi.

Maşallah sağlıkla gelsin bebeğiniz inşallah bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim:))

Durumuna göre değişir eğer bir risk görülürse azami hareket etmen istenebilir. Riski sen kanama veya lekelenme sikayetinle anlarsın ya da doktor seni uyarır. Onun haricinde hamilelik öncesinde spor yapmayan biriysen ağır spor tabiki yapma, karnını çalıştıran egzersizler yapma ama yürüyüş çok masum bişey zararı olmaz. Hamile olduğunu anlamadan yaptığın yürüyüş de zararlı değil sabırlı ol bebişin sana gelecektir

İnşallah canım ya çok üzülüyorum Allah isteyen herkese versin iyi anne olacak herkese nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…