Hamilelik ilk haftalar

lotusciceki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2024
43
6
Kızlar merhaba bugün hamile olduğumu öğrendim beta henüz 112 galiba şu an 3 haftalık oluyormuş doktor şu an gelmene gerek yok ben çağıracağım dedi ama şu an kafam çok karışık nelere dikkat etmem gerekiyor (yemek içmek hareket hatta kullandığım kremler hakkında bile)

Sağlıklı besleneceksin su içmeye dikkat edeceksin anı hareketler yapma antibiyotikli krem vs kullanma onun dışında normal kremlerde bişey olmuyor

Normal regl ağrısı gibi ağrılarınız olur bazen kesilebilir ağri ara sıra her gebelik farklı ben ilk haftalar hissettim aralarda hissetmedim sonra ayda bir kez adet tarihime yakın tarihlerde hissetmiştim
Koşarken bile tedirginim peki bu adet sancısı gibi karın ağrısını hala yaşıyor olmam normal m

İçebileceğiniz tek şey ıhlamur. Yeşilçay falan içmeyin. Türk kahvesi 2, filtre ya da espresso bazlı kahveler günde 1 iznim var benim, siz de onu baz alabilirsiniz. Tabii çay vs de dahil edin buna kahve içtiyseniz çayı kısın, kafein çünkü. İlk 3 ay tutunma aşaması olduğu için normalde yapmadığınız hareketlerden kaçının, yani koşuyorsanız normalde yine koşabilirsiniz risk yoksa ama en azından bi keseyi görene kadar bekleyin bence.

Kızlar merhaba bugün hamile olduğumu öğrendim beta henüz 112 galiba şu an 3 haftalık oluyormuş doktor şu an gelmene gerek yok ben çağıracağım dedi ama şu an kafam çok karışık nelere dikkat etmem gerekiyor (yemek içmek hareket hatta kullandığım kremler hakkında bile)

7 aylık hamileyim sporumu hiç bırakmadım, öyle hareketle düşecek birşey değil bebek.
Kafein- yağlı - asitli - bitki çayları- çiğ et somon- ton balığı - çiğköfte vs yeme içme sağlıksız şeyler okadar.
Birde çokta erken gitme yoksa kese göründü görünmedi onun stresi olur.

7 aylık hamileyim sporumu hiç bırakmadım, öyle hareketle düşecek birşey değil bebek.
Kafein- yağlı - asitli - bitki çayları- çiğ et somon- ton balığı - çiğköfte vs yeme içme sağlıksız şeyler okadar.
Evet bu stresi çok yaşıyorum beta 112 çıktı acaba aileme söylesem mi yoksa keseyi beklesem mi bu konuda çok kaygılıyım

Evet bu stresi çok yaşıyorum beta 112 çıktı acaba aileme söylesem mi yoksa keseyi beklesem mi bu konuda çok kaygılıyım
Peki kese görünmezse ne oluyor

Bence bekleyin kalp atışını görene kadar.
Çok heyecanlı biliyorum ama ne olur ne olmaz.
7 haftada gidin ozaman kalp atışını görebilirsiniz.
Şimdi kese görünmezse görünmedi haftaya tekrar gel derler.

Ben muhtemelen 4 haftalık gebeyim yarın doktora gideceğim sürekli regli sancısı gibi ağrım oluyor ama çok tedirginim uzun süreden sonra hamile kaldım dua edin olumsuz birşey söylemesin doktor 🥺

Merhabalar ben de dün öğrendim hamile olduğumu beta 104 ile ❤️ ortalama gün ve beta aynı sayılır. Ben de senin gibi sıfır bilgi ne yapsam ne yesem neyi yapmasam modumu açtım çok heyecanlı ama aynı zamanda da stresli bişeymiş hamileliği öğrenmek 😂

Merhabalar ben de dün öğrendim hamile olduğumu beta 104 ile ❤️ ortalama gün ve beta aynı sayılır. Ben de senin gibi sıfır bilgi ne yapsam ne yesem neyi yapmasam modumu açtım çok heyecanlı ama aynı zamanda da stresli bişeymiş hamileliği öğrenmek 😂
Ay hayırlı olsunnn gerçekten duygular çorbaaa en zoru şu an kimseye söylememiş olmak çünkü birilerine söylesek onlardan alırız aslında bu bilgileri ama kimse bilmiyor kiiii

Ben muhtemelen 4 haftalık gebeyim yarın doktora gideceğim sürekli regli sancısı gibi ağrım oluyor ama çok tedirginim uzun süreden sonra hamile kaldım dua edin olumsuz birşey söylemesin doktor 🥺
Aynı tedirginlik bende de var neden bu kadar ağrı oluyor acaba ve bende ekstra mide bulantısıda çok

Benim bir kızım var 8 yaşında şimdi 4 haftalik hamileyim benim de beta 500 kalp atışını da duyarız diye 7. Haftada gidicez inşallah folik asit önemli onu almaya başlayın onun dışında kimisi yeşilliği falan surekli sirkeli karbonatlı suda yıkıyor onu yeme bunu yeme açıkçası sakınan göze de çöp batıyor ani hareketlerden kaçının tabi ama hasta gibi de yaşamayın

Benim bir kızım var 8 yaşında şimdi 4 haftalik hamileyim benim de beta 500 kalp atışını da duyarız diye 7. Haftada gidicez inşallah folik asit önemli onu almaya başlayın onun dışında kimisi yeşilliği falan surekli sirkeli karbonatlı suda yıkıyor onu yeme bunu yeme açıkçası sakınan göze de çöp batıyor ani hareketlerden kaçının tabi ama hasta gibi de yaşamayın
Yeşillik öyle yıkanmalı zaten normalde de. 🥹 Toksoplazma açısından da riskli

Yeşillik öyle yıkanmalı zaten normalde de. 🥹 Toksoplazma açısından da riskli
Öyle yıkamadan yiyoruz yıllardır zaten sirke ve karbonatın da varsa bir şey etkin olmadığını anlatan çok video gördüm tercih meselesi ben cok pimpirikli olmamaktan yanayım

X