Hamilelik Belirtileri ?

benim de bugün regl olmam gerekiyodu ama şu saat oldu hala olmadım. bu ay serophene kullandım. göğüslerim normalde çok acır ve reglimin 5. günü filan ancak geçerdi acısı, bu kez yumurtalarımın çatlama tarihinde başladı acımaya ama regl günüm olan bugünden 4 gün önce filan acı azalmaya başladı. şimdi halen biraz acı var ama her zamanki gibi değil. bir de sabah namazına kalktığımda çok midem bulanıyo ama tekrar yatıp 7 gibi kalktığımda bulantı filan yok. göğüslerimde damarlar belirgin ama belki psikolojik olarak öyle hissdiyorumdur. Ara ara kasıklarıma ağrı giriyo ama regl olurkenki gibi de değil. ne dersiniz psikolojik midir sizce bunlar????

benim de bugün regl olmam gerekiyodu ama şu saat oldu hala olmadım. bu ay serophene kullandım. göğüslerim normalde çok acır ve reglimin 5. günü filan ancak geçerdi acısı, bu kez yumurtalarımın çatlama tarihinde başladı acımaya ama regl günüm olan bugünden 4 gün önce filan acı azalmaya başladı. şimdi halen biraz acı var ama her zamanki gibi değil. bir de sabah namazına kalktığımda çok midem bulanıyo ama tekrar yatıp 7 gibi kalktığımda bulantı filan yok. göğüslerimde damarlar belirgin ama belki psikolojik olarak öyle hissdiyorumdur. Ara ara kasıklarıma ağrı giriyo ama regl olurkenki gibi de değil. ne dersiniz psikolojik midir sizce bunlar????

canım ben bu söylenen hamilelik belirtilerini her ay farklı farklı yaşıyorum.benim psikolojik sanırım.inşallah sen regl olmazsın ve inşallah hamilesindir.

canım ben bu söylenen hamilelik belirtilerini her ay farklı farklı yaşıyorum.benim psikolojik sanırım.inşallah sen regl olmazsın ve inşallah hamilesindir.

Hayırlısı olsun artık canım, umarım önümüzdeki ay istediğin gibi olur! benimki de psikolojik olabilir.. Bu ay ilk denemelerimizdi. bir yandan umudum var bir yandan da yoktur deyip kendimi kaptırmamaya çalışıyorum. bakalım, ne kadar zor olsa da bekleyip görücem :)

selam arkadaşlar,
ben de dayanamadım bugün gittim kan testi yaptırdım ama sonuç negatif. reglimin üzerinden daha 1 gün geçmişti. Üzülmedim sonuçta test yaptırırken de hayırlısı neyse o olsun diye dua ettim, demek hayırlısı böyleymiş dedim.

doktorumu aradım durumu anlattım ama bana beklicez dedi :KK43:(
zaten zamanında regl olmuyosun, 40-45 günde bir oluyosun, bu tedavide ilk ayın, hemen düzelmicektir yani bu ay da geç yumurtlamış olabilirsin bir hafta 10 gün daha olmazsan gel, kan testiyle bakarız, muayene ederiz dedi. Ben anlamadım ama hala hamile kalma umudum var mı benim? Bu arada daha önce bahsettiğim adet belirtilerim de iyice azaldı, 10 gün de beklesem olacakmış gibi gelmiyo, acaba kist falan mı oldu çok gerildim ya!

Ben inanın farklı hiçbir şey hissetmedim hamile kaldığım ay sadece goguslerim çok sismisti ve aciyodu. Ötekiler normal adet belirtisiydi. Ben şok olmuştum zaten.
Ama ben Bi yerde duymuştum ve banada oldu kadın hissedermiş hamile olduğunu . Ben aylardır bekliyodum ama i ay bi farkliydi. Hareketlerime dikat ediyodum sporu bırakmıştım sigarayı birakmistim... Ama hayal kırıklığına uğramaktan korktuğum için inanmiyodum da:) yok yaa uyduruyorum diyodum..
Bunlarda manevi belirtiler .. :KK3:

Merhaba hanımlar;
ben uzun süre doğum kontrol hapı içmek zorunda kalan(PKOdan dolayı) ve evlenince de 6 ay devam ettim ve bıraktım sonrasında da kocaman kistim oldu neyse erittik geçen ay yumurta ilacı serophene içtim ve çatlama iğnesi oldum sanırım ovitrelle idi adı.27 mayısta vuruldum iğneyi o günden sonra karnımda bir balon yutmuşum gibi kocaman bir şişlik var. basınç var. şimdi progestan diye bir ilaç kullanıyorum. o bittikten 5 gün içinde adet olmazsan gel dedi doktorum. ama iki gündür sürekli tansiyonum düşecekmiş gibi oluyor. gözlerim takılıyor dalıyor yani. karnımada bazen derin nefes alınca ağrılar saplanıyor. geçiyor akıntım var ama sarımtrak renkli sanırım sarıya dönük akıntısı olan yok hamiş olupta. Ama nedendir bilemiyorum, Belkilde istediğim için mi nedir. Buay hamileyim zannediyorum. Psikolojik galiba bu tarz belirtiler yaşayan yok pek. aman aman belirtilerim yok öyle sadece kasıklarımda aşırı hassasiyet ve geceki alevlenmem. Geceleri acaip derecede ateşleniyorum. gündüzleri de oluyor ama yanaklarımda. şimdi ben ne zaman test yapsam çıkar yada sizlerdende bu tarz duygular hisseden oldu mu?
Hepimize melekleriyle dolu bir gelecek diliyorum.

Merhaba hanımlar;
ben uzun süre doğum kontrol hapı içmek zorunda kalan(PKOdan dolayı) ve evlenince de 6 ay devam ettim ve bıraktım sonrasında da kocaman kistim oldu neyse erittik geçen ay yumurta ilacı serophene içtim ve çatlama iğnesi oldum sanırım ovitrelle idi adı.27 mayısta vuruldum iğneyi o günden sonra karnımda bir balon yutmuşum gibi kocaman bir şişlik var. basınç var. şimdi progestan diye bir ilaç kullanıyorum. o bittikten 5 gün içinde adet olmazsan gel dedi doktorum. ama iki gündür sürekli tansiyonum düşecekmiş gibi oluyor. gözlerim takılıyor dalıyor yani. karnımada bazen derin nefes alınca ağrılar saplanıyor. geçiyor akıntım var ama sarımtrak renkli sanırım sarıya dönük akıntısı olan yok hamiş olupta. Ama nedendir bilemiyorum, Belkilde istediğim için mi nedir. Buay hamileyim zannediyorum. Psikolojik galiba bu tarz belirtiler yaşayan yok pek. aman aman belirtilerim yok öyle sadece kasıklarımda aşırı hassasiyet ve geceki alevlenmem. Geceleri acaip derecede ateşleniyorum. gündüzleri de oluyor ama yanaklarımda. şimdi ben ne zaman test yapsam çıkar yada sizlerdende bu tarz duygular hisseden oldu mu?
Hepimize melekleriyle dolu bir gelecek diliyorum.

Kızlar markertte turşu kavonazını gördüm ağzımın suları aktı :):):) eve gelene kadar zor sabrettim:) kendimden iyice şüphelenmeye başladım. Birde birşey sorucam size bebek yerleşmesinde karında baloncuk gibi bişiler patlıyormuş gibi oluyor mu. birde akıntım fazlalaştı sizce olur mu böyle şeyler. Kafayı yedim walla düşünmekten birde normalde bnm adetime bir kaç gün kala belim ağrırdı göğüslerim de çok hassaslaşırdı ucuna bile dokunamazdım şimdi böyle bişi yok normal devam ediyorum hayatıma olmayacakmış gibi ne diyorsunuz bu duruma.

herkese merhaba. benim 4. haftada ateşim yüksekti. 37.5 civarındaydı. bir de çok akıntım vardı. 6. haftada da kahverengi lekelenmem olmuştu. ateşimi çok net biliyorum. çünkü bir kaç gün ölçüp dr umu aramıştım ateşim düşmüyor diye. o da şüphelenip çağırmıştı. o gün hamile olduğumu öğrenmiştim. dilerim sizlerin de en kısa zamanda güzel hikayeleri olur....

ben çatlatma iğnesi oldum kızlar çok az zaman kaldı adetime ve merak ediyorum..

arada bi kasılmalarım oluyo..ama göğüslerimde hiç bir belirti yok:26:

normalde adet olacağım zaman göğüslerim 10 gün önceden başlardı ağrımaya ama bu ay hiç bişey yok bende merak ediyorum açıkçası:KK31:

merhaba canım aynı olay bende de var çatlatma iğnesinden sonra 18.günüm kasıklarımda sızı var biraz ama gögüslerim şişti agrı yok çok garip benimde 10 gün önceden agrırlardı beklemedeyim bende..

selam arkadaşlar,
ben de dayanamadım bugün gittim kan testi yaptırdım ama sonuç negatif. reglimin üzerinden daha 1 gün geçmişti. Üzülmedim sonuçta test yaptırırken de hayırlısı neyse o olsun diye dua ettim, demek hayırlısı böyleymiş dedim.

doktorumu aradım durumu anlattım ama bana beklicez dedi :KK43:(
zaten zamanında regl olmuyosun, 40-45 günde bir oluyosun, bu tedavide ilk ayın, hemen düzelmicektir yani bu ay da geç yumurtlamış olabilirsin bir hafta 10 gün daha olmazsan gel, kan testiyle bakarız, muayene ederiz dedi. Ben anlamadım ama hala hamile kalma umudum var mı benim? Bu arada daha önce bahsettiğim adet belirtilerim de iyice azaldı, 10 gün de beklesem olacakmış gibi gelmiyo, acaba kist falan mı oldu çok gerildim ya!

merhaba daha önce yazdıklarınızı okuyordum şimdi yazmalıyım diye düşündüm belki rahatlarım mayıs 25 te ovitrelle oldum .doktorum haziran 18 e kadar regl olmassan gelirsin ,ama bu hamile oldugun anlamına gelmiyor dedi(cünkü ben çok düzensiz regl oluyorum 70 günde falan)bende dayanamadım dün gece test yaptım negatif cıktı hala umut var mıdır?

Benim ki şiddetli baş ağrıları ile başlamıştı. İlk 2 ay sadece bunu yaşadım. 3. ayımda aşırı bulantılarım, baş dönmem , göğüslerimin sızlaması oluyordu. Gebeliğimi ilk ay anlamamıştım kızlar adet gecikmesi var zannetmiştim. Bir gece rüyama girmişti hamileydim ondan sonra doktora gidip öğrendim. Demek istediğim önce içinize o his giriyor bebeklere karşı daha duyarlı oluyorsunuz, daha duygusal.. Cinsel isteksizlik başlıyor. Bunun gibi başlangıçlardı..

merhaba daha önce yazdıklarınızı okuyordum şimdi yazmalıyım diye düşündüm belki rahatlarım mayıs 25 te ovitrelle oldum .doktorum haziran 18 e kadar regl olmassan gelirsin ,ama bu hamile oldugun anlamına gelmiyor dedi(cünkü ben çok düzensiz regl oluyorum 70 günde falan)bende dayanamadım dün gece test yaptım negatif cıktı hala umut var mıdır?

Canım selam,
Bence erken test yapmışsın ki idrar testleri ancak reglinin geçmesinden 1 hafta sonra filan doğru sonuç veriyormuş. o yüzden biraz daha bekle bence. Ayrıca beni örnek al ve lütfen psikolojinin seninle oyun oynamasına izin verme.. bak sana başıma geleni anlatayım; Son yazdığım mesajı okumussun zaten, reglim 1 gün geçmişti ve kan testi yaptırarak negatif sonucu görmüştüm ama hala regl olamıyorum neden, kist mi oldu diye panik yapmıştım. O gün doktorumu aradım, neden olamadım diye. o da bana 10 gün daha beklicez, zaten 40-45 günde oluyosun normalde ilaç kullandın diye bu kez 30 günde olacak diye bir şey yok, 10 gün daha bekle kontrole gel olmazsan dedi.

Doktor öyle deyince ben rahatladım tabi ve zaten hamile olmadığımı da öğrendim ya baya bir kafam rahatladı. ve o gün hiç bir belirti yokken zırt diye regl oldum! Doktor 10 gün daha bekle demişti!!! Sonra da anladım ki benim zamanında regl olmayıp 2 ün sonra regl olmam tamamen psikolojimle alakalıymış. Kafama okadar çok takmışım ki, kendimi o kadar çok dinlemişim ve belirti aramışım ki, resmen hormonlarım da buna göre şekillenmiş, kafam rahatlayınca da oluverdi. Ben bundan sonra kafama bu kadar takmamaya çalışıcam, kendimi dinlemicem, günümü deliler gibi beklemicem diye kendime söz verdim. O nedenle lütfn sen de kendini rahatlatmaya çalış ve düşünüp, kendini inceleyip durma, bekle bakalım 18'ini, kendini başka şeylerle meşgul et. Kafamız ne kadar rahat oılursa o kadar erken gelir bebişlerimiz diye düşünüyorum :))

Benim ki şiddetli baş ağrıları ile başlamıştı. İlk 2 ay sadece bunu yaşadım. 3. ayımda aşırı bulantılarım, baş dönmem , göğüslerimin sızlaması oluyordu. Gebeliğimi ilk ay anlamamıştım kızlar adet gecikmesi var zannetmiştim. Bir gece rüyama girmişti hamileydim ondan sonra doktora gidip öğrendim. Demek istediğim önce içinize o his giriyor bebeklere karşı daha duyarlı oluyorsunuz, daha duygusal.. Cinsel isteksizlik başlıyor. Bunun gibi başlangıçlardı..

Çok haklısın, herks aynı şeyi söylüyor ama psikoloji işte bu insan kafaya takınca, bilinç altı da oyunlar oynamaya başlıyor :)

Çok haklısın, herks aynı şeyi söylüyor ama psikoloji işte bu insan kafaya takınca, bilinç altı da oyunlar oynamaya başlıyor :)

Haklısın cnm insan hamile miyim diye kafaya takınca bile baş dönmesi, bulantı şikayetlerini yaşıyor. En iyisi düşünmemek .

Haklısın cnm insan hamile miyim diye kafaya takınca bile baş dönmesi, bulantı şikayetlerini yaşıyor. En iyisi düşünmemek .

Aynen, düşünmemeye çalış, zor olduğunu biliyorum ama ben sana örnek teşkil edeyim :)
Hayırlısıyla inşallah sen de bu ay hamile kalırsın, sonucu öğrenince de haber edersen çok sevinirim, dua ediyorum senin ve isteyen herkes için!!

Aynen, düşünmemeye çalış, zor olduğunu biliyorum ama ben sana örnek teşkil edeyim :)
Hayırlısıyla inşallah sen de bu ay hamile kalırsın, sonucu öğrenince de haber edersen çok sevinirim, dua ediyorum senin ve isteyen herkes için!!

pardon canım ben sana yanlış yazdım, nasugu ile karıştırdım :))
tecrübeni paylaştığın için çok teşekkürler :))

Ben senin için dua ederim ama ben şuan için istemiyorum cnm. Bir oğlum var daha çok küçük:KK16:
Ama inşallah sen en kısa zamanda hamile kalırsın

Ben senin için dua ederim ama ben şuan için istemiyorum cnm. Bir oğlum var daha çok küçük:KK16:
Ama inşallah sen en kısa zamanda hamile kalırsın

çok teşekkür ederim canım benim, bn karıştırdım bir an sen de istiyosun gibi düşündüm :)
oğlunla güzel, sağlıklı ve uzuuuun bir ömür diliyorum, mutlu olun :) ben ve isteyen herkes de bir an önce mutlu olsun:)))

X