Hamilelik Belirtileri ?

ben hamile kalacagimi iliski gunu hissettim, garip gelebilir ama cidden boyle. esim de aynen bebegimiz olacak dedi. ice dogmasi falan degil ne bileyim ikimiz de bildik yani o gun... ardindan daha regl gunum gelmeden kusmaya basladim (ki cogu insanda dollenme olduktan 12 saat kadar kisa bir sure sonra mide bulantisi ve kusmalar baslayabiliyormus bende oyle oldu)
kesin hamileyim dedim.. hayatta yemeyecegim seyleri bir arada yemeye baslamistim(patatesli peynirli gozleme ustune recel falan surup yiyordum ki hayatta tuzlu-tatli bi arada yiyebilen yiyen seven bir insan degilim)

reglime 1 hafta kala test yapmaya basladim ve ilk testten itibaren silik cizgiyi gordum ardindan koyulasti.. regl gunumde de regl olacakmisim gibi hafif agrim oldu gecti.. hatta ben ne oluyor ben hamileyim kesin neden agrim var regl olmamam lazim bile dedim yani o kadar kesin biliyordum. reglimden iki gun sonra falan sanirim kanda bhcg bakildi ve hamileyeim :) yani cikn degere gore esim ve benim tam da tahmin ettigimiz haftada hamile kalmistim...

6. haftamizda goguslerim inanilmaz hassas oldu, dokunamiyordum yani camasir giyerken bile sizliyordu. kusmalarim her gun,gunde 5-7 arasi degisiyordu... simdi 24. haftamdayim, hala kusuyorum arada.. belim agriyor, arada bacagima kramp giriyor..

insallah isteyen ve hak eden tum kadinlar anne olmanin heyecanini , keyfini , mutlulugunu , mukemmelligini en kisa surede yasarlar ve saglikla evlatlarini kucaklarina alirlar.

umarim yardimci olabilmisimdir.

inşallah olmazsın canım..benimde son 4 gün heycanla bekliyorum ama hiç bi belirtim yok..sadece arada bi kasıklarıma ince sızı oluyo okadar:KK31:

bilmiyorum canım çok umutsuzlaştım öyle bir durumdayımki sanki dokunsalar ağlayacağım.bazen hiç annelik duygusunu tadamayacakmışım gibi hissediyorum.canım inşallah senin adetin gelmez ve burda hamile olduğunuda paylaşırsın bizimle.

ben hamile kalacagimi iliski gunu hissettim, garip gelebilir ama cidden boyle. esim de aynen bebegimiz olacak dedi. ice dogmasi falan degil ne bileyim ikimiz de bildik yani o gun... ardindan daha regl gunum gelmeden kusmaya basladim (ki cogu insanda dollenme olduktan 12 saat kadar kisa bir sure sonra mide bulantisi ve kusmalar baslayabiliyormus bende oyle oldu)
kesin hamileyim dedim.. hayatta yemeyecegim seyleri bir arada yemeye baslamistim(patatesli peynirli gozleme ustune recel falan surup yiyordum ki hayatta tuzlu-tatli bi arada yiyebilen yiyen seven bir insan degilim)

reglime 1 hafta kala test yapmaya basladim ve ilk testten itibaren silik cizgiyi gordum ardindan koyulasti.. regl gunumde de regl olacakmisim gibi hafif agrim oldu gecti.. hatta ben ne oluyor ben hamileyim kesin neden agrim var regl olmamam lazim bile dedim yani o kadar kesin biliyordum. reglimden iki gun sonra falan sanirim kanda bhcg bakildi ve hamileyeim :) yani cikn degere gore esim ve benim tam da tahmin ettigimiz haftada hamile kalmistim...

6. haftamizda goguslerim inanilmaz hassas oldu, dokunamiyordum yani camasir giyerken bile sizliyordu. kusmalarim her gun,gunde 5-7 arasi degisiyordu... simdi 24. haftamdayim, hala kusuyorum arada.. belim agriyor, arada bacagima kramp giriyor..

insallah isteyen ve hak eden tum kadinlar anne olmanin heyecanini , keyfini , mutlulugunu , mukemmelligini en kisa surede yasarlar ve saglikla evlatlarini kucaklarina alirlar.

umarim yardimci olabilmisimdir.

hayırlısıyla sağ salim kucağınıza da alırsınız inşallah.ne güzel hislerinizde yanılmamışsınız ve çok fazla beklememişsiniz herhalde

hayırlısıyla sağ salim kucağınıza da alırsınız inşallah.ne güzel hislerinizde yanılmamışsınız ve çok fazla beklememişsiniz herhalde

İnsallah, tesekkur ederim. evet hislerimizde yanilmadik , keske anlatabilsem o duyguyu hani his tahmin gibi de degildi bildigin evet kesin bebegimiz olacak diye bildik garip anlatamam.. Evet beklemedik, sukur Allah'ima istedigimiz zaman nasip etti bize darisi isteyenlerin basina insallah. bir de daha once hani bebek yapalim vs diye bir girisimimiz hesaplamamiz vs de olmadi cok istedik ve kafamiz da rahatti.. sanirim birinci kosul bu : stressiz olmak..

ben kızıma plansız hamile kaldım güya korunuyordum:KK1:benimde içimde nedense hamileymişim gibi bir his doğdu ama kendi kendime saçmalama daha neler korunuyorsun diyordum...kalp ritim hızım gün içinde çarpıntı şeklinde hızlanıyordu(bi ara kalp doktoruna bile gidecektim yani)göğüslerim şişti adet olucakmışım gibiydi yüzümde sivilcem çıktı yine...çok acıkıyordum..idrar sıklığıma hiç dikkat etmedim..adet olacağımı beklediğim gün sabahın köründe kalktım baktım adet olmamışım eczanenin açıldığı zaman hemen gidip test aldım çift çizgiiii...:KK16:şu an yine hamile kalmak istiyorum ama bu defa planlı olduğu için her vücut hareketimi hamileliğe yoruyorum...:))allahım hepinizin bebişini göbüşünüze koysun:KK16:

adetime 15 gün vardı yumurtalıklarımda inanılmaz ağrılar oldu adet sancısı gibiydi ve sürekli tuvalete çıkma ihtiyacı duydum. 10-15dakkada bir çok sıkışmış gibi wc ye gittim 2 damla bişey var ama :KK70: birda göüslerim çok gerginleşmişti acıyordu.
şuan 11 haftalık hamileyim fakat sabahları vs hiç mide bulantısı çekmedim ...

benımde adetıme 2 hafta var tarıf ettıgının aynısını yasıorummm allahımm ıns hamısımdır baska neler oldu sana

selamlar ben ve esim bebek istiyoruz 1,5 sene dkh kullandim 5 ay once biraktim 29 mayista catlama ignesi vuruldum. sag tarafimda 1 tane yumurta olusmustu. daha ayin 4 ü ama burnumda ufak ufak sivilceler, anlimda kollarimda ve karnimda yani bu saydigim yerlerde mutlaka 3 4 sivilce cikti. sizce catlama ignesimi böyle yapiyo?

çatlatma iğnesi farklı bünyelerde farklı değişiklikler yapıyo canım ondan dolayı olabilir..bende yapmadı mesela

Pekı bı cok kısıde yumurta catlayınca agrı oluyomus bende nıye olmadı nasıl anlıcam catladıgını gercı catladıysada coktan catlamıstır

Pekı bı cok kısıde yumurta catlayınca agrı oluyomus bende nıye olmadı nasıl anlıcam catladıgını gercı catladıysada coktan catlamıstır

canım bende çok fazla ağrı oldu mide kanaması gibiydi resmen...

eğer çatlamadıysa kist oluyormuş canım umarım çatlamıştır.

neeeeeeeeeee kistmi ama bunu doktor bana söylememisti bilseydim yapmazdim uffff ciddimisin peki ne kisti bu hemen iyilesenindenmi

neeeeeeeeeee kistmi ama bunu doktor bana söylememisti bilseydim yapmazdim uffff ciddimisin peki ne kisti bu hemen iyilesenindenmi

canım klomen gibi ilaçlar yumurtaları büyütüyorlar ve daha sonra mutlaka çatlaması gerekiyo doktorda bunun için çatlatma iğnesi verir zaten..inşallah öyle birşey olmaz kimse için

canım klomen gibi ilaçlar yumurtaları büyütüyorlar ve daha sonra mutlaka çatlaması gerekiyo doktorda bunun için çatlatma iğnesi verir zaten..inşallah öyle birşey olmaz kimse için

evet klomen kullandim adetimin ilk gunu basladim dr. dedigi gibi sonra gidip kan aldirdim yumurtam olustu yumurtam olustugunu görünce benden mutlusu yoktu o an. ama bunu bilmiodum Allahim insalah catlamistir. cünkü dün gece cok güzel bi rüya gördüm bebek düsüncesiyle yatiom zaten her gece. rüyamda bulutlarin arasinda ALLAH yaziyordu. ben ruyayi bebege yorumladim insallah olmustur bu ay.

mrh bayanlar benm yarın adet tarihim fakat dün koyu sarı açık kahve renginde hafif leke oldu ve bitti bugün hiç yok belirtilerdede sol kasığımda ağrı ve belimde aşırı bir ağrı tamm adet oluyorum dedim ama hala beklemedeyim inş.bu belirtiler bu sefer bebek belirtileridir:KK43:

mrh bayanlar benm yarın adet tarihim fakat dün koyu sarı açık kahve renginde hafif leke oldu ve bitti bugün hiç yok belirtilerdede sol kasığımda ağrı ve belimde aşırı bir ağrı tamm adet oluyorum dedim ama hala beklemedeyim inş.bu belirtiler bu sefer bebek belirtileridir:KK43:

slm canim bence yerlesme kanamasi olabilir cünkü yerlesme kanamasi akintiyla birlikte olabiliyor geliyor ve kesiliyor 1 gün daha bekle bisey gelmesse bence test yap insallah hamissindir

Merhaba kızlar bende hamile olduğumdan şüpheleniyorum ama bu seferde hüsrana uğramaktan çok korkyorum. Belirtiler var gibi ama emin değilim regl günümede daha bir hafta var inş. hamleyimdir. Mide bulantılarım falan devamlı uyukluyorum, birde normalde ekşi erik çok severim ama kaç gündür canım hep baklava istiyor çok merak ediyorum ne olacak. dua edin bana ne olur çocuğum olmama ihtimali var bu yüzden çok üzülüyorum :KK43:

Merhaba kızlar bende hamile olduğumdan şüpheleniyorum ama bu seferde hüsrana uğramaktan çok korkyorum. Belirtiler var gibi ama emin değilim regl günümede daha bir hafta var inş. hamleyimdir. Mide bulantılarım falan devamlı uyukluyorum, birde normalde ekşi erik çok severim ama kaç gündür canım hep baklava istiyor çok merak ediyorum ne olacak. dua edin bana ne olur çocuğum olmama ihtimali var bu yüzden çok üzülüyorum :KK43:

İnşallah canım. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Psikolojini bozma neden olmuyor diye. vakti ve zamanını bekliyordur. benim arkadaşım 9 sene sonra hamile kaldı. olmayacak derken bir hafta sonra kucağına alacak inşallah. yeter ki sen ümidini yitirme, Allah'a sığın...

Canım walla çok takmamaya çalışıyorum ama doktorlar baya bir korkuttu beni. Artık kader diyeceğiz ne yapalım. Herşeyin iyisini Rabbim bilir

merhaba kızlar benim bugün yada yarın regl olmam lazım bir sürü belirtim var tabi ama adetten öncede aynı belirtiler oluyor genelde.bu ay en çok dikkatimi çeken benim normalde adete 10 gün kala göğüslerim inanılmaz acır hiç dokunamam ama bu sefer bikaç gündür sadece dokununca hafif sızı var vede çok şişmişler test yapmayada çok korkuyorum negatif çıkar diye artık hakkımızda hayırlısı.

Karanfilll, çok merak ettim, regl oldun mu? sonuç ne? ne durumdasın?

X