hamile oldugumu dün öğrendim ama mutsuzum

bu arada tebrik ederim canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..

sinirden tebrik etmeyi unutmuşum bak görüyor musun a.s.

dün aksam idrar testi yaptım ve sonuç pozitifti eşime heyecanla müjdeyi vermek istedim ama o hiçbir tepki vermedi sadece iyi hemen annene müjdeyi ver dedi oysa ben neler hayal etmiştim yardım edin ne yapmalıyımsenağlama

üzülme onların bizim kadar heyecanlanması söz konusu olamıyor malesef.En çok sevinen havalara uçan baba adayı bile aslında bizim sevindiğimiz kadar sevinmez.Onlar için doğal bir şey bu.Eşim bir kere forumda yazışırken yanıma gelmişti.yazdıklarımızı görünce pes vallahi siz hanımlar ne kadar farklısınız bizden.hamile kalmak için neler de yapıyormuşsunuz dedi oldukça şaşkındı.halbuki hamile olmak onlar için çok olağan bir şey.hatta şöyle örnek verdi.dediki erkekler hamile olsaydı durum şöyle olurdu.diyelimki Ahmet hamile mehmete diyorki ben hamileyim.mehmet cevap verir.hayırlı olsun.hepsi bu ....halbuki biz neler yapıyoruz değil mi?Onların yapısı bu şekerim.
hamile kalmak için ne yaptın neler hissettin bunu erkeklerin anlamasının biraz zor olduğunu düşünüyorum.ANCAK KUCAĞINA ALDIĞINDA ONLAR HAVALARA UÇARLAR ...ALLAH SAĞLIKLI SIHHATLİ BİR ŞEKİLDE KUCAĞINA ALMAYI DA NASİP ETSİN İNŞALLAH.

şaşkınlıktandır bence ,baba olcak sevinmez olur mu!!!

canım öncelikle seni tebrik ediyorum sağlıcakla kucağına alırsın inşallah..
bende 3 yıl bekledim test sonucunu aldığımda sevinçten hıçkırıklarla ağladım o sıra eşim aradı ben ağlayarak söylemeye çalışıyorum hamileyim lafı gelmiyor bir türlü sonunda söyledim dediği tek laf "iyi tamam hadi telefonu kapat" oldu..:bbo: bende sinirle kapattım telefonu.. 10-15 dk sonra kendime gelip tekrar aradım başladım sıralamaya sen nasıl bir insansın istemiyormusun bu bebeği, insan böylemi karşılar eşini felan:dilcikar: sonra bana "canım sevinmezmiyim yerimde duramıyorum şu an" dedi.. eee niye öyle tepki verdin dedim:sm_confused: sen ağlayarak teli açınca kocacımdan başka laf çıkmayınca ağzından bir an düşündüm dedi "olmamış yine bu kendini harap edecek izin alayım eve gideyim" derken sen hamileyim dedin o şokla kendine gel sakinleş diye hadi kapat telefonu dedim bende diye anlattı.. tabi hemen annesinide aramış söylemiş bu arada..şutarafagitti
yani kafana takma arkadaşların dediği gibi şok yaşıyorlar, kimisi bunu çabuk atlatır kimisinin alışması zaman alır.. bak daha yolun başında şunuda alalım bunuda alalım diye plan yapacak senden önce..sırnaşık şey

Tebrik ederim canım.
Hiç kafana takma sen artık iki canlısın.
Arkadaşların dediklerine bende katılıyorum.
Kesinlikle şoktan ne dediğini bilmiyordur.
Ama kafama takılan bir şey var (umarım bu sorum seni üzmez.)Eşinin tavırları hala aynı mı yoksa bi değişiklik var mı?
Yani bi sevinç belirtisi gösteriyor mu?

Yinde sen canını hiç sıkma bebek sahibi olmak isteyen bir çok insan var ve sen çok şanslısın.

canım hayırlı olsun inş sağlıkla kucağına alırsın
insanlar bazen şaşırınca yanlış tepkiler verebilir sen kendini üzme

kızlar haklıymışsınız ben bosuna üzülmüşüm bana evde agar iş yaptırmıyo ve işten ayrılmamı istiyo yorulmamam icin ya cok mutluyum cok sürekli bebegimizden bahsediyo:dance:

canım hayırlı olsun birden nasıl tepki vereceğini insan şaşırabiliyor sen takma kafana.

ay benimkide hadi yaa dedi dalga geçer gibi sıkma canını hayatım onlar senin gibi o varlığı içlerinde hissedemiyorlarki... Ama emin ol oda herkese heyecanla baba olucağını müjdelemiştir.

konunu sonuna kadar butun sayfalari okudum bakalim sonu ne olucak diye cok sevindim esinin fikrinin deyismesine ve senin mutlu olmana,canim allah saglikli kucagina almayi nasip etsin,kendine iyi bak.opuyorum kocaman.

canim benim ilk önce AllAh bebegini hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin, benim esimde pek bi tepki vermemisti üzülmüstüm ama simdi 35 haftalik hamileyim ve kizim diyo baska birsey demiyor. biraz zaman ver ona kesin oda böyle bi tepki vermek istememistir. Her insan farklidir.

benim eşim de haberi telefonda öğrenmişti ve çok tepki vermemişti hatta hamileliğim boyunca ben tekmelerini falan hissederken ona bak tekmeledi kımıldıyo falan dediğimde yine pek heyecanlanmıyordu biz anneler hamilelik boyunca hormonların da etkisiyle çok daha derin hissediyoruz bu duyguları ve bebeğimiz doğduğunda o zorlu yolculuk bitmiş ve beklediğimiz yere varmış oluyoruz oysa babalar için herşey yeni başlıyor bebeğimiz doğduğuna sudan çıkmış balığa dönmüş ve hayretler içinde kalmıştı bir hafta boyunca erkenden eve geliyordu oğlumu özledim diye şimdi de aralarından su sızmıyor:)emin ol senin eşin de bebeğin doğunca daha farklı olacaktır bebeğine bir an önce kavuşman dileğiyle..

hiç kafana takıp da üzme canını..baba olduğu zaman göreceksin eşini..ozaman nasılda titreyecek yavrunun üzerine..sen hamişliğin tadını çıkar canım..rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin..

:nazar:
dün aksam idrar testi yaptım ve sonuç pozitifti eşime heyecanla müjdeyi vermek istedim ama o hiçbir tepki vermedi sadece iyi hemen annene müjdeyi ver dedi oysa ben neler hayal etmiştim yardım edin ne yapmalıyımsenağlama
canını sıkma bence Allah herkese bu duyguyu nasip etmiyo.eşin bence ona karşı sevgin azalacak ve çocukla daha çok ilgileneceksin diye kıskanmış olabilir emin ol doğunca senden daha çok sevecektir.sen üzülme bu zamanlarda en önemli şey moral.
:nazar:

Öncelikle hayırlı olsun canım dünyanın en güzel şeyini yaşıyorsun şu anda içinde atan minicik bi kalp var,sen bu zamanların tadını çıkarmaya bak ve erkeklerin garip hallarini anlamaya çalışarak hem kendini hemde bebişini üzme karnın büyümeye ve bebişin hareketlerini hissetmeye başlayınca eşin zaten yaptıklarına pişman olacaktır emin ol,benimkide bebek lafını duyunca yanımdan kaçıyodu şimdiyse resmen bebiş benden daha değerli oldu,Allah ım yavrularımızı hayırlısıyla kucağımıza almamızı nasip etsin inşallah sen takma hiçbişeyi

marina00 bak arkadas demis babalik sonradan diye ama onlarinda sucu yok tum suclu varya bu hormonlar bize napiyosa hormonlarin sucu :))))
Bosver hamilelik boyu biz hamisler kkda senleyiz maalesef erkekler cocuk buyudukce daha farkinda oluyolar dogumdada saskin saskin bakacak bebege senin gibi kucaklayamayacak o zamanda takma kafana dogali senin esinin yaptigi ama bazi erkekler empati yapabildikleri icin cok sevindim filan diyo olabilirler esin senievmiyomus gibi gelmesin sana soguklugu.Ben bu yasimda anladimki erkekler sevmeidkleri anlamadiklari seye uzak duruyolar :)))))Dogsun hayirlisiyla bi kez altini degistirsin bide banyo yaptirsin bak nasil ayrilamicak ondan :KK66:

Hiç mi hiç kafana takma hayatım sen bebeğinle mutlu olmaya bak oda zamanla sen bebeğinle ilgilendikçe sizi kıskanacaktır özenecektir canım keyfine bak bazı insan sevgisini belli edemez öyle bi yapısı vardır belki arkadaşım ama emin ol ki yavrusunu sevmeyen anne baba yoktur bence...

X