Hamile olduğumu bilmeden ilaç kullandım

kvkk

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2024
6
1
25
Hastalığım için için serum ve antibiyotik soğuk algınlığı ilaçlar kullandım hastalığım geçmeyip daha da artınca tekrar doktora gittim ve akciğer filmi çıkıldı zatürre geçirdiğimi söyleyip antibiyotigimi değiştirdi doktorum Macrol, Suprax, Foster gibi ilaclar kullandim 10 gün şu an 10 haftalık hamile olduğumu öğrendim kullandığım ilaçlar bebeğe zarar vermişmidir aceba bilgisi olan var mi

10 haftalık hamileyken fark etmediniz mi hamile olduğunuzu merak ettim ))

Alanında çok iyi bir kadın doğum uzmanına gidin derim film çekilmiş birde hamilelik şüphesi olanları bile almiyola normalde içtiğiniz ilaçlar film hepsini doktora soylleyin burrda bizim yorumlarımız tahmini olur butun kullandığınız ilaçlarla birlikte hemen bir doktora gidin

Hamilelikde ilac kullaniminda ya hep ya hic kurali varmis ya ilac tamamen gelisimi durduruyor bebegi kaybediyorsun yada hic birsey olmuyor saglikla doguyor yuzde elli elli insallah hicbirsey olmadan saglikla kucagina alirsin fazla stres yapma stres ilacdan daha cok zarar verir allaha sigin ve bekle

Evet bundan 4 ay önce de bir düşük yaptım gül hastalığı var bende onun için ilaç kullanıyordum hamile olduğumu öğrenince bıraktım 10 gün sonra düşük yaptım

Ne desek yanlış olur. Kadın doğuma gitmeniz daha iyi olacaktır.

Dün gittim doktora 10 haftalık olduğunu öğrenince akciğer filmi çektirdiği mi söyledim filmden bir şey olmaz dedi ama kullandığım ilaçları söylemeyi unutmuşum eve gelince de içim rahat etmedi kullandığım ilaçların isimlerini ne zaman başladım ne zaman bıraktım hepsini hesapladim 4 gün sonra perinatolojiye gitcem riskli gebelik olduğunu söyledi doktorum oraya yönlendirdi

İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız...
Arkadasım 4 aylıkken fark etmemış...İçki kullanmış hemde çok..Sigara zaten kullanıyor..Babası kalp krızı gecırmıstı o dönem beynınede pıhtı atmış yogun bakımdaydı sureklı hastaneye gıdıp gelıyormus ama kanamalarıda varmıs...

Spirali kanama yapıyormuş mersem..Doktora gıdınce hamıle oldugunu ögrenıyor..Bebek 1,5 kılo falan dogdu ama ılk cocuguda erken dogmustu o onunla alakalı bır durummus...

Çocuk suan maşallah sapasağlam...O yüzden taksanızda bir kafanıza takmasanızda bir..

Bence siz hele daha yolun cok basındasınız..Tabi ki de perinotologla ilerleyin ama kafanıza kesınlıkle takmayın...

Kimse böyle birseyı bılerek yapmaz...

Doktorum en son bebegımde kalpte acıklık olabılır dedıklerınde son haftalarımdaydım ve aglıyordum...Bana dedi ki; bu saatten sonra yapılacak hıcbırsey yok sadece bebegını mutlu olarak karnında buyut dogunca hersey ortaya cıkacak...Şükür ki kalp kasını delıge benzetmıs kardıyolojı ve birsey cıkmadı...

Sizde Allah'ın izniyle sağlıkla kucagınıza alacaksınız inanıyorum ben...

Hatta buraya da yazarsanız herkese ümit olur,moral olur...Pozitifte kalın

aynı değil tabii ki ama ben gebeliğimin ilk basinda, büyük ihtimalle 2-3.haftalarda hem röntgen, hem lokal anestezi aldım. gebeliğimi öğrenmeden bir gece önce de yarım sise şarap içtim. sükür bir sorun olmadı bende. benim doktorum bebeği etkilemiş olsa simdiye düsük olurdu dedi. su an 15 haftalığım sükür. bence siz de doktorunuzla kesinlikle görüsün. kullandığınız ilaçlar bildiğim kadarıyla ağır, düsük olmasa bile bebekte hasar bırakabilir.

Evet benim ilaç kullandığım da büyük ihtimal 2 3 haftalik hamileymişim 6 haziranda adet oldum haziranin son haftasi da önce üşütmeyle başlayıp zatürreye dönüşen bı hastalık geçirdim toplam bı 10 gün ilaç kullandım sonra üzerine tekrar adet görünce de hamile olduğumu hiç düşünmemiştim

inşallah her sey yolundadır ve bebeğe etki etmemistir. ama doktorunuzla görüsün illa ki sizi yönlendirir

Bak ne güzel ilgili alana yönlendirmiş seni bol bol dua et
Ayrıca bu gibi durumlarda ya hep ya hiç kuralı olur etkilenmisse düşükle sonuçlanır diye duymuştum perinatologa git Allah in izniyle bişey olmaz inşaallah

Evet gittim doktor da öyle dedi adet tarihini geçmeden kullanmışsın bir şey olmamıştır ama kesin bı sonuç almak için beni farmakolojiye yönlendirdi ordaki doktor da bı rapor hazırlayacağını söyledi yarın raporu alıp doktoruna götüreceğim iyi bı sonuç alırım inşallah

İnşallah hakkınızda hayırlısi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…