hamile olabilirmiyim ki yardım lutfenn! ya gizli gebelikse ??

cileklipizza

Sana emanetiz...
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009
1.375
84
arkadaslar mrb hepinize..
10 aylık evlıyım ve 8 ay kadar d.kontrol hapı ile korunduk herhangi bir sıkıntı olmadı hatta adetlerim cok duzensizdi benim hap inanılmaz duzene soktu.. fakat ilerde anne olmak istedigimde sıkıntı yaratacagı korkusuyla ve meme kanseri riskini arttırdıgını duygugum icin bir de bir gun unuttum ara kanama yaptı diye hapı bıraktım. ara kanamam normalden 10 15 gun erken subat ayının 20 si gibi baslayıp 10 gun kadar az az devam etti.. yanlış hatırlamıyorsam mart basında da bitti.. 2 si 3 u gibi.. gecen ay hep korunduk prezervatif ve geri cekme karısık takıldık biraz :)) :sm_confused:ama prezervatıfı hep son asamadan bir kac dakika once taktık maalesef ve sanıyorum diger sıvılarda da sperm barınabiliyormus..

dun test yaptım negatıf cıktı.. planlamıyorduk ama bebek gelirse de basımızın ustunde yeri var. bir hafta gecikmeme ragmen testin nagatif cıkması ve hala adetin baslamaması kafamı karıstırdı kasık agrılarım var hani geldi gelecek gibi ama hamileligin belirtileriyle adetinkiler kanama dısında birbirne cok yakın !! ya da diyorum yine hapı bıraktım adet duzensizligim mi basladı ?? :uhm:
ya simdi korkum saclarımı boyattım haftasonu da alkol sigara kullanımı bolcana mevcut oldu. -tatlicadiarzu-bir de çok lazımmıs gibi lahana hapı kullanıyorum. varsa da oyle birsey cocuga bir zarar gelmesin :çok üzgünüm: off hamilemiyim acaba ? eczaneden alınan testleri bırakın kan testinde bile cıkmayan gizli gebelikler olabiliyormus, o da beni bulursa artık :))
yani hep hapı 1 ay once bıraktıgım icin hem de oyle boyle ama korundugum icin ihtimali cok yuksek gormuyorum ama bu tip seyler yasayanınız varsa bilgi verirseniz sevinirim...
bir hafta daha bekliyip olmazsa kan testi yaptırmayı dusunuyorum bakalım artık hayırlısı

Son düzenleme:
arkadasim bende grip olmustum antibiotik almak zorundaydim hapi birgün icmedim ertesi gün kanamam oldu eylül ayiydi 3 4 gün sürdü ve 3 hafta sonra tekrar geldi ekimde. benimde senin gibi adet düzensizligim vardi hapi kullanmadan önce hap yoluna koymustu daha sonra 2 ay gelmedi yani kasim ve aralik ben hamile oldugumu düsündüm defalarca test yaptim ama negatif cikti hep en sonunda doktora gittim ve asiri kasik agrim vardi sol kasigim agriyordu.kan testi yaptilar erkeklik hormonunun yüksek oldugu belirlendi doktor bir hap verdi 6 ay kullandim ve düzene soktum ama hala hamile kalamadim.eylül 2007 de biraktim hapi nerdeyde 2 sene olacak düzenli iliskiniz yoksa zaten yumurtlama gününü tutturamazsiniz 2 günde bir iliskiye girmek lazim hamile olmak icin.yani bence benim tahminim hamile degilsin ama belli olmaz bu isler biraz daha bekle bakalim cogu insanlar hapi biraktigi gün veya unuttugu gün hamile kalabiliyorlar.bence sen bir doktora git zaman gecirmeden cocuk suan istemiyorsun ama en azindan adetini düzene sokacak bisey verir cünki hapi birakir birakmaz düzensizlikler devam ediyor.

cok sagol ya adet duzensizligi ciddi bir sıkıntı en ufak bir stres te butun dengelerim alt ust oluyor insanı şaşkın ediyor.. evlenmeden once tabii hamilelik suphesi olmadıgı icin sıkıntı olmuyordu... bu annelik nasıl bir içguduyse insanın mantıgı yok erken dese de icinden birsey acaba mı diye gulumsuyor.. bu kadar korunmaya cok dusuk bir ihtimal oldugunu sanıyorum ama bakalım diyorum ya hayırlısı..
allah seninde gonlune gore versin. inşallah en kısa zamanda bebeğini alırsın kucagınaa.s

evet dogru söylüyosun cilekli bende aynen bekarken hiiiic takmiyodum hatta aman ne iyi 2 3 ayda bir oluyorum falan diyordum:)))ama hapi biraktiktan sonra ve cocuk arzusu olustuktan sonra cok strese girdim ve olmadi stresinde etkisi COOOK büyük tabiki..ama bu ay gercekten akisina biraktim zaten yeni ise basladim aynen senin gibi zayiflamam gerek yaz geliyor tatil:))))) bakalim bu yazda bir gecsin.ama sen daha 10 aylik evlisin cok erken degilmi söyle 1 1,5 sene gecsin hayatinizi yasayin biraz canim birbirinizden sykilin ondan sonra bahcenize yeni bir tohum ekersiniz:)))

canım hamile olduğunu sanmıyorum sterstendir gecikmelerin ama yinede bir kan testi yaptır istersen çünkü gizli gebelik dediğin çok nadir hem diyorsun zayıflama hapı içki sigara kullanıyorum diye eğer hamileysen bebeğede yazık bence bir kan testi yaptır hem böylece kesin yok dersin psikolojinde düzelir ve adet olursun birde düzenleyici hapların kist yapma ihtimali var o da adet ağrısı gibi ama çok daha acı verici bir ağrı oluyor böyle birşeyde olabilir yani bence bir doktora görün

evet eftelya kesinlike yarın kan testi yaptırmayı dusunuyorum. neyse cıksın ortaya ona gore dikkat etmek gerek. allah korusun asla bebegime zarar gelsin istemem.

benim 18.ci gün geçti .. gerçi yoktur ama insan gene şüpheleniyor .. burda okuduklarımdan dolayı çocuk öyle bir kazada tutmuyor sanırm ..

bende sentetik tiroid hormonu kullanıyorum . .ve bana dediler yani hamile kalırsan hormon haplarının cocuga sakatlık fln veriomuş ..

bence zayıflama hapındada olabilir ..

bir gene baktır ne olur olmaz .

en çok da kistten şüpheleniyorum benneyaptımki

çilekli merhaba canım bence hamile olma ihtimalinde var çünkü geri çekme yönteminide kullanmışsın ayrıca prezervatifide son anda kullanmışsınız yani bu tam bi korunma olmuş sayılmaz benim bu şekilde hamile kalan bir arkadaşım oldu sendede kesin böyle olucak diyede bişey yok ama bence vakit kaybetmeden bir doktora görünmende fayda var hem için rahatlamış olur hemde ona göre önlemini alırsın

hepiniz sagolun kızlar.. bugun gidip kan testi yaptıracagım.. zaten 1,5 saat de sonuc belli oluyormus. Ben de oldugumu zannetmiyorum ama en azından emin olurum ve belki psikolojik olarak atınca arkadan adet de gelir.. mantık olarak erken de desen insanın ici istiyor ama bu cok tuhaf bir duygu yaa.. allah isteyen herkese bebeklerini en kısa zamanda nasip etsin inşallah..

bende az önce sana yazacaktım. benimde öyle olmuştu. tam 10 gün gecikmeyen adetim gecikmişti. kanda baktırdım negatif sonucunu okur okumaz adet oldum meğer hamilelik psikolojisi diye bişey varmış kadın kendini hamile gibi hissederse aynı belirtileri yaşarmış allah gönlüne göre versin canım

sagol canım ya hepimize hayırlı zamanda saglıklı evlatlar inşalllaahhhh ... hihoyyyt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…