Hamile miyim?

iyotsuztuz

Eski slimsigara :*
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2011
5.411
9.342
Bir seneye yakındır adet düzensizliğim var.

Bugün doktora gittim.

Ultrasonda kist görünmedi, kistlerim vardı ne oldu bilmiyorum onlara. Başka bir şey de yok, normal dedi her şeye.

En son Şubat başında korunarak cinsel ilişki yaşadım, sonrasında adet oldum.

Martın 28'inde adet görmem gerekirken hala görmedim diye gittim.

Bana son ilişkimi sorduğunda da bu cevapları verdim, doğru söylüyorsun değil mi falan diye üsteledi.

Beta hcg istemedi.

Progestan diye bir ilaç verdi. Adetin üçüncü günü yine gideceğim.

İlaca baktım gebeler de kullanabiliyor.

Tahlillerime bakıyorum, bugün yaptırdığım 3 tane sonucum gebe olmayan aralığında, diğeri de ovulasyon aralığında kalıyor. Ama beta hcg yok işte aralarında.

O kadar üsteleyince panik oldum, gebelik testi yaptım evde, negatif.

Son ilişkimin üzerinden de 2 aydan fazla zaman geçti. Eğer bir şey olsaydı ultrasonda, kandaki diğer tahlillerde ya da testte kesin çıkardı değil mi?

Adet olmayışımın sebebi başka bir şeydir değil mi? :44:

28 marttan beri adet olmadıysan ve idrar testinde negatif çıktıysa hamile değilsin ama içine sinsin istiyosan bi kere daha yap test gerçi hamile olsan ultrasonda çıkardı ayrıca neden progestan vermiş anlamadım o ilacı genelde hamilelere rahim sıkılaştırıcı olarak veriyolar düşük tehlikesi veya kanaması olanlara veriyolar bence sen başka bidoktora daha git

Son düzenleme:
doktorlar ilk olarak bhcg testi isterler ama seninki neden sana " eminsin di mi" falan demiş onu anlamadım.olsan çıkardı mutlaka bence. yeniden bi test yaptır istersen.için rahat etmesi için.

Annemin calıstıgı hastanede muayene oldugum icin betahcgden kacındım biraz. Hasta dosyalarına erisim cok kolay, utandım ve olmadıgına da eminim ama icime kurt dustu iste.

Verdigi hap adet duzenleyici tedavide, sokturucu olarak da kullanılıyormus. Ama farlutal falan verecegini tahmin etmistim ben bunu ilk defa kullanacagım. 10 gun hap, sonraki on gunde adet desek 20 gun surecek olmam nerdeyse, bıraksalar da olurdum muhtemelen.

Baska doktora da en erken 15 gun sonra gidebilirim, acık muayene kaydım varken aynı bolumde baska doktora muayene olma sansım yok.

Telefondan yazdım kusura bakmayın.

merhaba arkadaşlar, öncelikle sormak istiyorum kan testi yanlış çıkarmı? ben bunu ilk defa duyuyorum, bu hafta yakın bir arkadaşımın regli dönemi birkaç gün geçince idrar testi yapmış ikinci çizgi silik çıkmış ama kan testi için hastaneye gitmiş ve sonuç pozitif. bu olaylar pazar günü oldu cuma günü regli olunca korkup tekrar hastaneye gitmiş bide ne öğrensin hamile değil :s vajinal ultrason bile yaptılar bebek yok dedi. bende hiç anlam veremedim çok şaşırdım. bende yarın kan testine gidicektim ama şimdi emin değilim biraz dahamı beklesem diyorum. bu arada benimde bugün 35. günüm hala regli olmadım ama 37. günde olduğum zamanlarda oldu. fakat ilk defa bu ay 32 günümde sabah ve akşam iki kere pembe akıntı geldi regli oldum sandım ama devamı gelmedi. bu akşamda eşimle beraber olunca 1-2 saat sonra beyaz akıntı ile birlikte biraz kan geldi ama devamı yok :s çok kafam karıltı bu ay soğan kürüde yapmıştım ilk defa acaba hamilemiyim? yani bu pembe akıntılar hamilelik belirtisi olabilir mi acaba? bilgisi olan varmı?

ultrasonda kesin çıkıyor canım, hatta gebelik yoksa bile gebeliğe hazırlık aşaması bile belli oluyor diye biliyorum.

bendede aynisi olmustu, regl oldum sanmistim cok kisa suren bi kanama olmustu, oysaki benim minis kizim geliyormus. Sanirim "yerlesme kanamasi" deniyor bu olaya.
seninkide bu olabilirmi acaba!:44:

ultrasonda kesin çıkıyor canım, hatta gebelik yoksa bile gebeliğe hazırlık aşaması bile belli oluyor diye biliyorum.

Önce ultrason çekti, sonra emin olmak için test isteyelim falan dedi.
Annemin orada çalıştığını bildiğinden benimle uğraşmak istemiş de olabilir.
Olsa çıkması lazım bence de, bilgili değilim ama resmen 9. hafta olacak ve arada adet dönemi de geçti.
Çıkmayan testlerime de baktım, adetim gecikmesine rağmen ovulasyona bile girmemişim henüz.

ben şimdi anlamış değilim neden annen orda çalışıyo diye bazı şeylerden çekiniyosun

Bence yarın gidip kan testini yaptır, inşallah hamilesindir.

canım ıdrar testlerı dogru sonuc vermıyebilirmiş.
emin olmak ıcın bence kan testı yapıtr .
hersey cıkar .

bendede aynisi olmustu, regl oldum sanmistim cok kisa suren bi kanama olmustu, oysaki benim minis kizim geliyormus. Sanirim "yerlesme kanamasi" deniyor bu olaya.
seninkide bu olabilirmi acaba!:44:

hem pembemsi olduğu için hemde beyaz akıntı ile birlikte olduğu içinde bende şüpheleniyorum aslında ama nasıl korkuyorum bir hayal kırıklıüı yaşarım die anlatamam kan testinde çıkarmı kesin çıkarmı acaba? yumurtlama günüm mart 22 si diye çıkıyor nette..

Bence yarın gidip kan testini yaptır, inşallah hamilesindir.

inşallah canım, daha önce regli olduğumda hemen olurdum hiç öncesinde pembe bir akıntı görmediğim için bende bu sefer çok umutluyum ama hayal kırıklığı yaşamaktanda bir okadar korkuyorum

ben şimdi anlamış değilim neden annen orda çalışıyo diye bazı şeylerden çekiniyosun

Annemle bu konuyu hiç konuşmadık, sevgilimle birlikte olduğumu tahmin ettiğine eminim ama bana hiç sormadı.

Çekindiğim kişi annem değil, hastaların dosyaları oluyor ya bilgisayarda kayıtlı ve buna hastanedeki güvenlik personelinden, doktoruna, veri giriş elemanından, hemşiresine herkes erişebiliyor. Mesela başka bir bölüme gittiğimde de geçmiş sonuçlarım arasında kayıtlı olacak. Oradan betahcgyi sildirme şansım da yoktu. Başka insanların düşüncelerinden çekindim. O yüzden görülmesini istemedim. Zaten kandan da başka başka testler yapmış, aralıkların yanında açıklamalar var, gebe olmayan aralıktayım hep.

canım ıdrar testlerı dogru sonuc vermıyebilirmiş.
emin olmak ıcın bence kan testı yapıtr .
hersey cıkar .

9 haftada idrar testi yanılır mı ya? :44: Silik çizgi falan da yoktu hiç. Ultrasonda da bir şey yoktu, olsa doktor söylerdi en azından ya da adetinin üçüncü günü gel demezdi diye düşünüyorum ama.

9 haftada idrar testi yanılır mı ya? :44: Silik çizgi falan da yoktu hiç. Ultrasonda da bir şey yoktu, olsa doktor söylerdi en azından ya da adetinin üçüncü günü gel demezdi diye düşünüyorum ama.

canım bir tane değilde sen bir idrar testi daha yap, istersen bu seferde başka bir marka al. oda negatif çıkarsa yoktur hiçbirşey. en azından için rahat eder.

canım bir tane değilde sen bir idrar testi daha yap, istersen bu seferde başka bir marka al. oda negatif çıkarsa yoktur hiçbirşey. en azından için rahat eder.

yarın da öyle yapayım gerçekten, düşünemedim bunu hiç beynim durdu.
çok teşekkürler.

selam evet kan testi benim başıma geldi aşılama yaptırdığımız için 13.günü kan testi yaptırdık ama sonuç negatif çıktı birde 3 ay adet görmeye devam ettim miğdem çok kötü diye sağlık ocağına gittim dr kan testi yaptı sonuç pozitif özelinki negatifti şaşırdım zaten aşılamada kalmışım hemen doktoruma gittim ultrasonda baktı 9haftalık olmuş kalbi atıyordu en güzeli ultrason

eğer hamileysem bu ay olduğu için bir kaç haftalık, hemen ultrasona girebilirmiyim? yani görünürmü?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…