Lütfen tekrar bir yardımcı olun kimyasal gebelik mi ???

Merhaba tekrar ben bugün kan verdim bir gün var arası 117 betadan 140 olmuş. Bu doktor da kimyasal değil ama sağlıksız gibi istersen şans verelim bekleyelim perşembeye kadar yoksa yatışını almamız lazım dedi ben de beklemeyi tercih ettim. Çoğu yer de de böyle bebek tutunurken beta da yavaş yükselme olup ya da yavaş yükselme olduğu halde sağlıklı gebeliği olan insanlar oluyormuş. Konu hakkında bilginiz var mı. Benim çünkü beta düşmüyor hiç yükselmeye devam ediyor.
canım ayni şeyi yaşadım inan ilk gebelikti betam hep yükseliyordu ama az az
en son yatış verildi sabaha doktor şans verelim bazen olabiliyor dedi yoksa beni kürtaja alacaklardi
ama kimyasal ile sonuçlandı
hakkında hayırlısı olsun

canım ayni şeyi yaşadım inan ilk gebelikti betam hep yükseliyordu ama az az
en son yatış verildi sabaha doktor şans verelim bazen olabiliyor dedi yoksa beni kürtaja alacaklardi
ama kimyasal ile sonuçlandı
hakkında hayırlısı olsun
Kürtaj mı oldunuz peki yoksa direkt kanama mı oldu ? Adet döngünüzün kaçıncı gününde başladı eğer kanama olduysa acaba?

Kürtaj mı oldunuz peki yoksa direkt kanama mı oldu ? Adet döngünüzün kaçıncı gününde başladı eğer kanama olduysa acaba?
kürtaj olmadım
tam net hatırlıyorum çünkü 6 yıl öncesi
ama benden de 4 3 gün leke geldi kahverengi sonra kanama oldu
değer düşmeye başlayınca hatta hatırlıyorum o adetten sonra gebe kaldım
doktora gittiğimde çok kızmıştı betayi sıfır niye görmedin diye
ama şükür ki yeni bir gebelikti
sizin de değer düşüşe geçince tam kanama başlar
bu değer kimyasal gebelik değeri çok yükselme olmamış çünkü sizin

kürtaj olmadım
tam net hatırlıyorum çünkü 6 yıl öncesi
ama benden de 4 3 gün leke geldi kahverengi sonra kanama oldu
değer düşmeye başlayınca hatta hatırlıyorum o adetten sonra gebe kaldım
doktora gittiğimde çok kızmıştı betayi sıfır niye görmedin diye
ama şükür ki yeni bir gebelikti
sizin de değer düşüşe geçince tam kanama başlar
bu değer kimyasal gebelik değeri çok yükselme olmamış çünkü sizin
Bir an önce başlayacaksa başlasın istiyorum bende. Dün gittiğim doktor kendi kendine sökmez adete dönüşmez kürtaj gerekir vs dedi. İyice kafam karıştı benim de.

Bir an önce başlayacaksa başlasın istiyorum bende. Dün gittiğim doktor kendi kendine sökmez adete dönüşmez kürtaj gerekir vs dedi. İyice kafam karıştı benim de.
o kadar kimyasal yaşadım hepsinde de kendi kendine gidiyor hiçbir operasyon gerekmedi gerekmezde
canım dış gebelikte kürtaj gerekiyor onda da değerler çok yükselir ve kese gözükmez o zman kürtaj
gerekir böyle küçük değerlerde şuan için bişey yapilmaz

o kadar kimyasal yaşadım hepsinde de kendi kendine gidiyor hiçbir operasyon gerekmedi gerekmezde
canım dış gebelikte kürtaj gerekiyor onda da değerler çok yükselir ve kese gözükmez o zman kürtaj
gerekir böyle küçük değerlerde şuan için bişey yapilmaz
Benim şöyle oldu lekelenme oldu 3-4 gün sonra durdu bugün üçüncü gün lekelenme duralı herhangi bir leke gelmiyor kanama da başlamadı adet döngümün 43. Günündeyim adet tarihimde 10 gün geçti hiç bir şey anlamadım her doktor da başka bir şey diyor. Bir an önce sökecekse söksün bari de rahatlayayım böyle arada kalmak ne zormuş

Benim şöyle oldu lekelenme oldu 3-4 gün sonra durdu bugün üçüncü gün lekelenme duralı herhangi bir leke gelmiyor kanama da başlamadı adet döngümün 43. Günündeyim adet tarihimde 10 gün geçti hiç bir şey anlamadım her doktor da başka bir şey diyor. Bir an önce sökecekse söksün bari de rahatlayayım böyle arada kalmak ne zormuş
evet zor bir durum haklisinda
ama bekleyip takip ettirmekten başka çaren yok
bugün de tekrar kan verdin mi

260 mi o da az olmuyor ki Perşembeye kadar
hangi hastaneye gidiyorsun
özel bir kliniğe mi gidiyosn
Hayır kadın doğum hastanesi gidiyorum özel değil de. Sanırım geç döllenmeden ötürü bazen değer haftaya göre düşük olabiliyormuş, ve düşüşe geçmeyip yükselme devam ediyorsa umut var gözüyle bakılıyormuş ondan kaynaklı dediler

İstanbul'damsn
anladım canim olabilir tabi doktorlar her ihtimali değerlendirir
inseAllah sağlıklı bir gebelik olur
ama kimyasal ise de kötü bir şey değil üzülme

İstanbul'damsn
anladım canim olabilir tabi doktorlar her ihtimali değerlendirir
inseAllah sağlıklı bir gebelik olur
ama kimyasal ise de kötü bir şey değil üzülme
Allah razı olsun desteğiniz için, ankaradayım ben. Kimyasalsa da üzülmüyorum elimden geldiği kadar arkası sağlıklı gebelik diyorlar ama böyle ortada olmak zoruma gidiyor lekelenme bitti kanama gelmedi başka sökse diyeceğim ki tamam beta düşüyor söktü, ilk gittiğim doktor düşüşe geçer zaten dedi söker dedi bunu diyeli bugün bana dördüncü gün leke bir hafta önce geldi üç gündür bitti. İnsan korkuyor bu konu da çok cahilim daha 2.5 aylık evliym ilk gebeliğim. Stresim çok ağlıyorum sürekli zoruma gidiyor bu şekilde ne olduğunu bilmemek.. yazarken bile bunları ağlayarak yazıyorum size. Tek istediğim bir umut kürtaja gerek kalmasın günahına girmeyeyim sırf gelişmiyor diye. Tutunmaya çalışıyor gibi hissediyorum

Allah razı olsun desteğiniz için, ankaradayım ben. Kimyasalsa da üzülmüyorum elimden geldiği kadar arkası sağlıklı gebelik diyorlar ama böyle ortada olmak zoruma gidiyor lekelenme bitti kanama gelmedi başka sökse diyeceğim ki tamam beta düşüyor söktü, ilk gittiğim doktor düşüşe geçer zaten dedi söker dedi bunu diyeli bugün bana dördüncü gün leke bir hafta önce geldi üç gündür bitti. İnsan korkuyor bu konu da çok cahilim daha 2.5 aylık evliym ilk gebeliğim. Stresim çok ağlıyorum sürekli zoruma gidiyor bu şekilde ne olduğunu bilmemek.. yazarken bile bunları ağlayarak yazıyorum size. Tek istediğim bir umut kürtaja gerek kalmasın günahına girmeyeyim sırf gelişmiyor diye. Tutunmaya çalışıyor gibi hissediyorum
ah canim benim
benim de ilk gebeligimde gelmiti başıma hatta zaynep Kamilde yatisimi verdiklerinde ne ağlamıştım
ne olduğunu bilmiyorum ne olcak korkusu
çok iyi anlıyorum seni ama senin yaşadığın kesinlikle kimyasal bir gebelik biraz uzun sürdü benim de
ilkinde uzun sürmüştü kanama geç başladı
birde ben sürekli test vermiştim değerim 110 sonra 160
sonra 300lere çıkınca yatis verdiler ama gereksizdi daha sonraları
öğrenince kimyasaln ne olduğunu çok iyi anlıyorsn

ah canim benim
benim de ilk gebeligimde gelmiti başıma hatta zaynep Kamilde yatisimi verdiklerinde ne ağlamıştım
ne olduğunu bilmiyorum ne olcak korkusu
çok iyi anlıyorum seni ama senin yaşadığın kesinlikle kimyasal bir gebelik biraz uzun sürdü benim de
ilkinde uzun sürmüştü kanama geç başladı
birde ben sürekli test vermiştim değerim 110 sonra 160
sonra 300lere çıkınca yatis verdiler ama gereksizdi daha sonraları
öğrenince kimyasaln ne olduğunu çok iyi anlıyorsn
Artık ne gelirse hayırlısı diyorum bende, duanızı eksik etmeyin sonrasında bari sağlıklı bir gebelikle buraya gelip yazmayı nasip etsin Rabbim gerçekten desteğiniz için cok sağ olun 🌸

Ben şubat ayında 9 haftalik idi kalbi durduğu için kürtaj oldum. Doktorum beklemeye gerek yok dedi diye eşimle korunmadik nisan ayında kimyasal oldu. Ben de sizin gibi bu konularda bilgisiz idim. 200 lerdeydi değerim sonra 190 a düştü. Karın ağrısından dolayı til fakültesine gittim orada kimyasal dediler ve muayene yapan doktor rahminde bir şey var bebekse kürtajla bebeği de alalım anestezi olmayacak dedi ama eşim bana gerek yok özelde anestezi ile yaparız gerekirse dedi çıktım. Iyi ki de çıkmışım. Ozeldeki doktorum olur mu öyle şey kimyasal gebelik kendisi atar kendini dedi 1 hafta sonra da öyle oldu. 7 nisan 210 9 nisan 199 10 nisan 192 12 nisan 40 idi. Yani iyi ki o akşam eşimle konuşup eve gitmişiz diyorum yoksa ard arda 2 kürtaj olacaktı ve belki de doktorun cahilliginden olacaktı. Mayıs ayında genetik test rahim filmi vs. Derken hamile kaldım. 13 hafta 2 günlük su an bebeğim. Kızım olacak Allah'ın izniyle. Sakın üzülmeyin ve bence biraz daha bekleyin, yavaş çıkıyor olması da hızlı çıkıyor olması da insanı korkutuyor. Mesela benim bu gebeligim de hızlı yükseldi. Hiç bir gebelik bir olmadığı gibi hiç bir gebelik günü bir diğeriyle de bir değil. Ben ilk gebeligimde bebegimi 5 günde kaybetti. Doktorun söylemleri aşırı stres yaptı bende. Şimdi daha rahat ve sakinim. Stres yapmayın desem de yapacaksınız biliyorum ama kendi kendinizi sakinleştirmeyi ve iyiyi düşünmeyi öğrenin. Allah sağlıkla, hayırla kucaklarimiza almayı nasip etsin.😊🙏🏿🧿🍀💙

Ben şubat ayında 9 haftalik idi kalbi durduğu için kürtaj oldum. Doktorum beklemeye gerek yok dedi diye eşimle korunmadik nisan ayında kimyasal oldu. Ben de sizin gibi bu konularda bilgisiz idim. 200 lerdeydi değerim sonra 190 a düştü. Karın ağrısından dolayı til fakültesine gittim orada kimyasal dediler ve muayene yapan doktor rahminde bir şey var bebekse kürtajla bebeği de alalım anestezi olmayacak dedi ama eşim bana gerek yok özelde anestezi ile yaparız gerekirse dedi çıktım. Iyi ki de çıkmışım. Ozeldeki doktorum olur mu öyle şey kimyasal gebelik kendisi atar kendini dedi 1 hafta sonra da öyle oldu. 7 nisan 210 9 nisan 199 10 nisan 192 12 nisan 40 idi. Yani iyi ki o akşam eşimle konuşup eve gitmişiz diyorum yoksa ard arda 2 kürtaj olacaktı ve belki de doktorun cahilliginden olacaktı. Mayıs ayında genetik test rahim filmi vs. Derken hamile kaldım. 13 hafta 2 günlük su an bebeğim. Kızım olacak Allah'ın izniyle. Sakın üzülmeyin ve bence biraz daha bekleyin, yavaş çıkıyor olması da hızlı çıkıyor olması da insanı korkutuyor. Mesela benim bu gebeligim de hızlı yükseldi. Hiç bir gebelik bir olmadığı gibi hiç bir gebelik günü bir diğeriyle de bir değil. Ben ilk gebeligimde bebegimi 5 günde kaybetti. Doktorun söylemleri aşırı stres yaptı bende. Şimdi daha rahat ve sakinim. Stres yapmayın desem de yapacaksınız biliyorum ama kendi kendinizi sakinleştirmeyi ve iyiyi düşünmeyi öğrenin. Allah sağlıkla, hayırla kucaklarimiza almayı nasip etsin.😊🙏🏿🧿🍀💙
Allah razı olsun gerçekten yazınız için 🌸 evet insan bilmeyince daha çok korkuyor bu durumdan. Benim ilk gittiğim doktor dört gün önceydi en son gittiğim hatta değerin düşer dedi kendi kendine atar lekelenmeden sonra kanama başlar dedi. Lekelenme biteli bugün üçüncü gün kanama olmadı ve beta düşmesi de olmadı. Sonra bir kaç yerde başından geçenleri okudum bazı insanların beta nın hiç bir zaman 2 kat artmadığı ama sağlıklı gebelikle ilerleyen insanlar olduğunu gördüm. Kimyasal olsa beta düşmesi lazımdı çoktan. Dış gebelik olsa bir anda yükselip bir anda alçalmadı lazımdı. Benim dengesizlik yok sadece az yükseliyor bir günde mesela 117 den 140 oldu. Geç döllenme de olabilir diyorlar. Ben daha iki hafta önce öğrendim varlığını. 25 beta ila. 2 hafta da 140 I gördüm en son dün

Bazen doktorlar da ucret almak için kürtaj a yönlendiriyor maalesef. Umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız. Umarım sağlıkla kucaklarimiza alırız. 💙🍀🧿🙏🏿😊
İnşallah gerçekten ben gittiği yere kadar gitmeyi düşünüyorum, zararı olmadığı sürece böyle azar azar da olsa arttığı sürece bir umut inşallah, iyi dilekleriniz için teşekkürler 🌸

X