Aile Planlaması hamile miyim?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

maltofer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2012
9
0
Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik.Hatta ne olur ne olmaz diye prezervatif taktı.Fakat prezervatif yırtılmış ve biz bunu farketmedik.Vajinama boşaldı. Tam denk geldimi gelmedi mi onu bile bilmiyorum.Adetimin bitmesine yakın bugün yarın adet dönemim sona eriyor.Norlevo diye bir ilaç varmış.Yarım saat içinde içtim.Fakat eczacı ikinci ilacı 12 saat sonra alsın demiş.prospektüste aynı anda alın diyordu.İnternette de birisi hemen alın birisi de 12 saat sonra diyordu.Bende ilk ilaçtan 1 saat sonra ikinci ilacı içtim.Hamile kalma riskim nedir?

canım kalmıs olabilme ihtimalin var tabiki ama ertesi gün hapının ikisini aynı anda alman lazımdı içindeki acıklamadada öyle yazıyor zaten niye okumadan içtin..?

okudum prospektüsü fakat eczacı da 12 saat sonra dediği için ikilem de kaldım. bende 1 saat sonra diğerini içtim.

Evet adetimin son günü yaşadık

sanmıyorum hamile olacağınızı hem adetliyken olmuş hem norlevo içmişsiniz zannetmiyorum bişey olacağını

ufff bizde prezervatifle korunuyoruz eşimle ama ben 2 aydır 4-5 gün gecikmeli vede garip bir adet oluyorum son 15 gündür falan da ciddi şekilde baş dönmelerim var doktora da gidemiyorum zamanım yok gündüzleri de çalışıyorum ya biri yardımcı olsun ütfen hamile olabilirmiyim acaba?

Kandan yapılan gebelik testleri korunmasız cinsel ilişkiden sonraki birkaç gün içinde kesin sonuç verir.

Eğer hayat kalitenizi etkileyecek kadar büyük bir endişe taşıyorsanız herhangi bir laboratuara kan vererek, adet kanamasını beklemeden gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

norlevo sitesin de şu yazıyı buldum şimdi bir kaç gün sonra gidip kan testi yaptırsam hamile olup olmadığım anlaşılır mı.Birde bu testi yaptıracağım fakat evli olmadığım için bir sorun olur mu?

canım sen hamile olamazsın. içini rahat tut. hamile olman için rahim duvarının kalınlaşması gerek. adetle rahim duvarı incelir bu nedenle de kanama olur. duvarın kalınlaşması da yaklaşık 20 gün sürer. ve adetle döllenmeyen yumurta hücresi atılır. yenisinin olgunlaşması da adetten sonra 7-14 gün içinde olur. ayrıca korunmasız cinsel ilişkiden sonra döllenme olursa döllenen hücre tüplerde yaklaşık 7-10 günlük bir seyahat yapıp, rahim duvarına tutunur. işte o andan itibaren kanda beta hcg artar. kanla yapılan gebelik testi de bunu tespit eder. yani ilişkiden birkaç gün sonra belli olamaz. mümkün değil...

Artık kendimi geçtim. Sevgilimi sakinleştirmeye çalışıyorum.Sormadık yer bırakmadı oda.Nasıl taşıyacağız o çocuğun vebalini aldırtmam nasıl öldürürüz onu diye söylenip duruyor. O da bende kafayı yemiş durumdayız..Umarım hiç birşey olmaz

canm kalma ihtimalin var birde aynı anda 2sini içmen gerekiyordu

adetin son günü yaşanmış bu duurm zaten böyle bir hamileleiğin olma şansı % 1 yada 0...mümkün değil...

Başka bir site de kadın doğum doktoruna sordum.Hamile kalma riskimin hiç olmadığını belirtti.Bunu bir doktordan duymak da stresimi büyük ölçü de azalttı.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Umarım bu kadar insan yanılmaz.Ne olur ne olmaz diye bir kaç zaman sonra test yaptıracağım.Test sonucumu da burada paylaşırım.Çok sağolun.

hamile kalmak bazilari icin cok kolay,
bazilari icinde cok zor kimisi bir gunluk iliski ile hamile kaliyor,
kimiside kac yil ugrasip kalamiyor,
INSALLAH hamile degilsindir,
bundan sonra daha dikkatli davranirsiniz umarim,
birde madem iliski yasiyorsan dogum kontrol hapi kullan
yuzde yuz koruma saglamiyor oda ama hic yoktan iyidir

reglinin son günü gebe kalma şansın neredeyse sıfır...gebe kalabilmen için yumurtlama gününde olman lazım,oda adetinin son günü değil adetinin 12 günüdür...
tabi olmaz olmaz dememek lazım...
kanda gebelik testi,cinsel ilişkiden 2 gün sonra değil 14 gün sonra çıkar...
böyle risklere girme derim...

banada cevap lütfeeeennnnnn...

Bugün kanamam başladı.Ee adetim de biteli 4 gün oluyor.Neden kanama oldu ? Hamile kalma ihtimalim ortadan kalkmış mıdır?

ikinci hapı sadece 1 saat sonra içmişsin bişey olmaz merak etme norlevo eskiden 12 saat arayla içiliyormuş ama yapılan klinik çalışmalar sonucu aynı anda almanın da aynı etkiyi gösterdiği anlaşılmış o yüzden ilk 24 saat içinde 2 tane hap içmişsen %95 etkili. (prospektüste okumuştum)
ki reglinin son günüymüş, hiç bişey olmaz. içini ferah tut.

Son düzenleme:
Bugün iki tane hamilelik testi aldım.İkisinde de sonuç negatif çıktı.Daha önceki adet tarihlerimi tam bilmediğim için adet döngümü de bilemiyorum. Ama negatif çıkması biraz da olsa rahatlattı beni.1 hafta sonra adet olmazsam tekrar test yapacağım.

Bugün kan testi yaptırdım. Sonuç 0 negatif miş..Nasıl mutluyum anlatamam fakat hala adet olamadım.Bu norlevo baya bozdu hormonlarımı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…