Hamile kalmış olabilir miyim?

Sehran

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2015
11
0
30
Merhaba 21 yaşındayım. Erkek arkadaşımla cinsel ilişkiye girdik. Partnerim ilişki sırasında prezervatif taktı. Boşalacağı sırada geri çekildi ve dışarı boşaldı. Ancak prezervatif vajinamda kalmıştı. Daha sonra iki parmağıyla prezervatifi çıkarttı. Ben hemen duşa girip vajinamı mümkün olduğunca yıkadım. İlişkiden 3 saat sonra da ertesi gün hapı aldım. Ayrıca doğum kontrol hapı da kullanıyorum. Doğum kontrol hapına da bu ay başladım ve ilişkiye girdiğim gün 21 ya da 22. günün hapını içmiştim. Ben de adet gecikmesi de var. En son adetimi 14-20 ağustos arasında yaşadım ve bugün 29 eylül. İlişkiye ise dün yani 28 eylülde girmiştik. 50 kiloyum ve adet gecikmelerim genelde oluyor. Partnerimle yaklaşık 5 aydır ilişkiye giriyoruz ancak belli bir plan yok ve hepsinde kondom kullanıyoruz. Son 1 haftadır da göğüslerim acıyor. Sizce bu son olayda prezervatifin içine az da olsa kaçmış olan spermler hamile bırakır mı beni? Hap kullanmama rağmen korkuyorum. Seksten soğuduk ikimiz de, bir daha yapmama kararı aldık.

Merhaba 21 yaşındayım. Erkek arkadaşımla cinsel ilişkiye girdik. Partnerim ilişki sırasında prezervatif taktı. Boşalacağı sırada geri çekildi ve dışarı boşaldı. Ancak prezervatif vajinamda kalmıştı. Daha sonra iki parmağıyla prezervatifi çıkarttı. Ben hemen duşa girip vajinamı mümkün olduğunca yıkadım. İlişkiden 3 saat sonra da ertesi gün hapı aldım. Ayrıca doğum kontrol hapı da kullanıyorum. Doğum kontrol hapına da bu ay başladım ve ilişkiye girdiğim gün 21 ya da 22. günün hapını içmiştim. Ben de adet gecikmesi de var. En son adetimi 14-20 ağustos arasında yaşadım ve bugün 29 eylül. İlişkiye ise dün yani 28 eylülde girmiştik. 50 kiloyum ve adet gecikmelerim genelde oluyor. Partnerimle yaklaşık 5 aydır ilişkiye giriyoruz ancak belli bir plan yok ve hepsinde kondom kullanıyoruz. Son 1 haftadır da göğüslerim acıyor. Sizce bu son olayda prezervatifin içine az da olsa kaçmış olan spermler hamile bırakır mı beni? Hap kullanmama rağmen korkuyorum. Seksten soğuduk ikimiz de, bir daha yapmama kararı aldık.
canim prezervatif içinde kalinca spermler içinemi akti tam anlamadim ben

Erkek arkadaşın hem dışarı boşalmış, hem doğum kontrol hapı kullanıyorsun hem de ertesi gün hapı kullanmışsın.
Bu şartlarda hamile kalman mucize olur.
Acaba kondomun icine az da bisey olsa sperm kacmis olabilir mi diye korkuyoruz. Bir de benim adetlerim düzensiz olduğu için korkuyoruz.
Ayrica biz 8 ya da 10 ekim civarinda eczaneden gebelik testi alip yapmıştık. Test negatif çıkmıştı. Yani en son seksten korkuyoruz biz. Ve uzun suredir de adet gelmeyince ikimiz de endiseleniyoruz.

Yok, dışarı bosaldi ama yine de prezervatifin icinde sperm kalmis olabilir mi ondan korkuyoruz...
Yok canim hamile filan degilsin,kendini boşuna üzüp yipratma.Biraz mantikli düşün hem prezervatif kullanmissiniz,hem partnerin disariya bosalmis,ustune birde ertesi gun hapi e oda yetmemis dogum kontrol hapi o işler öyle olmuyor güzelim bak bizim hamile kalabilmek için bir amuda kalkmadigimiz kaldi.Kendinize atraksiyon aramayin.Hamile filan degilsin yavru kuş,kanat çırpmaya devam :KK49:

:KK53:bu kadar kaygı edecene git kan testı yaptır. ıkı günlük bebek bıle bellı oluyor kanda .bız yok desek rahatlıcakmısın aa yok dedıler bak yoktur . kii evet benc cede mucıze okadar hapa .:KK53:

Gebelik testi uygulayalim diyoruz sizce ne zaman uygulamaliyiz? Adeti mi beklemeliyiz?

Hey allahım ya bu ne rahatlık sen erkek arkadaşınla bi halt ye ortada nikah yok evlilik yok sonrada bizden yardım iste ne günlere kaladık eskiden millet kocasıyla bile olan cinsi muhabbetini anlatmasken şimdiki nesil erkek arkadaşıyla yaptıgı şeyleri çok rahat bi şekilde anlatıyor nasıl bi millet olduk böyle bide yaşın 21 bir yok kızım yok hamile falan degilsin allah korusun olmada zaten sizin gibi insanlar olan çocuguda kaldırıp atarsınız yada aldırırsınız olan bebege olur ayrıca ilişkiden sogmanızda yerinde bi karar olmuş şimdi diyeceksinki bu çagdaşlık hangi zamanda yaşıyoruz diyeceksin bana yobaz diyeceksin beklide böyle olmaktansa yobaz cahil olmayı tercih ederim...

Bütün önlemleri almışsın zaten değilsindir merak etme.

Test yaptik negatif çıktı. Ve dün adet oldum. Adetimin rengi kahverengi çıktı. Bi daha test yapalım diyoruz onun icin adet bittikten 7 gün sonra mi yapalim

Dogum kontrol hapida kullaniyomusun sanmam ki kalasin boyle kazalar olabilir adet olmayu bekledigin gun test yap peki hamileysen napmayi dusunuyosunuz planiniz varmi

Ola ki hamile kalirsam ikimiz de yıkılırız. Genciz daha ve evli değiliz. Hayallerimizi erken yaşamaya çalışırız ama tabi istediğimiz gibi olmaz. Zaten adet oldum, o günün sabahinda da test yapmıştım negatif çıkmıştı. Buna ikimiz de sevindik. Bi test daha aldık onu da adet bittikten sonra uygulayacağız. Herhangi bir belirti ile karşılaşırsak kara kara düşünmeye başlıyoruz ve içimiz gidiyor. Seksten artık o kadar soğuduk ki, hayallerimizin önünde bir engelmis ve biz o engele bir gün takilirsak ölmeye kadar gidecekmisiz gibi hissediyorum. Yaptık bi hata , belki de çok fazla ama ders oldu işte. Umarım hamile olmam.

Ola ki hamile kalirsam ikimiz de yıkılırız. Genciz daha ve evli değiliz. Hayallerimizi erken yaşamaya çalışırız ama tabi istediğimiz gibi olmaz. Zaten adet oldum, o günün sabahinda da test yapmıştım negatif çıkmıştı. Buna ikimiz de sevindik. Bi test daha aldık onu da adet bittikten sonra uygulayacağız. Herhangi bir belirti ile karşılaşırsak kara kara düşünmeye başlıyoruz ve içimiz gidiyor. Seksten artık o kadar soğuduk ki, hayallerimizin önünde bir engelmis ve biz o engele bir gün takilirsak ölmeye kadar gidecekmisiz gibi hissediyorum. Yaptık bi hata , belki de çok fazla ama ders oldu işte. Umarım hamile olmam.
hamile oldugunu sanmiorm adet kanaman aldigin ilaclardan dolayi normalden farkli olabilir. ikinize de ders olmus bundan sonra ona gore davranirsiniz artik.

Adetim bitti dün. Bi belirti falan da hissetmiyorum. Ama erkek arkadasim hep endişe icinde. Bi test daha aldim onu da uygulayaagim bir kac gun icinde. Ben bi sıkıntı yok diyorum ama erkek arkadaşım tedirgin hep

Toplamda 3 test yaptik 3 ü de negatif çıktı. Erkek arkadasim da endiseyi kesti. Yine de ister istemez korkuyor. Canımız çok çekiyor ama yapmiyoruz.

X