Hamile kalmak veya kalmamak...

sağol bilegecim canımsın sne üzülmek değilde sadece her telefonda neoldu varmı bebekle ilgili bir gelişme diye sorması artık beni kahrediyor var yada yok biran önce belli olsa diye rabbime yalvarıyorum

Selam arkadaşlar. Benim "başlıkla" alakalı endişelerim var. Eşim bi bebeğimizin olmasını çok istiyor ama ben henüz istemiyorum. Daha doğrusu burcum ve karakterim gereği şartların henüz uygun olmadığını düşünüyorum.2.5 yıllık evliyim ve maddi sorunlar nedeniyle evliliğime dair hiç bir yaşanmışlığım olmadı. Şimdi bu sorunların üstüne birde bebek???? Ama eşimide çok seviyor ve 6 yıldır ilk kez benden istediği bi şeyi de kabul etmemek?Aileside çok ısrar ediyor(kayınvalide falan) sizce ne yapmalıyım?

Burcunun ve karakterinin özelliklerini bilemiyorum ama bebek yapmak ve buna karar vermek çok özel süreçler ve özel konular gerçekten. Elbette sadece eş istiyor diye çocuk yapılması mantıklı değil. Gebelik öncesinin, gebelik sürecinin ve gebeliğin sonrasının sağlıklı ve iyi geçebilmesi için anne adayının psikolojik, ruhsal ve fizyolojik olarak buna tam olarak hazır olması gerekir.

Aksi halde özellikle psikolojik yönden farklı şekillerde hasarlar olabilir kadında. Eşini karşına alıp bütün beklentilerini, bütün sıkıntılarını, problemlerinizi, aklında yer eden tüm o engelleri yani bütün duygu ve düşüncelerini paylaşmalısın eşinle bence.

Sağlıklı bir diyalog ve iyi bir iletişimle buna yine eşinle birlikte sen çare bulabilirsin.

Aileye (kayınvalideye falan) gelince... O bebek olacaksa öncelikle senin ve babasının hayatından doğacak. Öncelik sizin isteğiniz, sizin hazır oluşunuz elbette. Karar aşamasındayken ikinizin kararına ve senin hazır oluşuna daha dikkat etmek mantıklı geliyor bana.

Tabi ki tüm bunlar benim nacizane düşüncelerim. En doğru kararı verecek ve akabinde uygulayacak olan sensin. İnşallah herşey yolunda gider veya yoluna girer.

Sevgiler

hadi hayırlısı inşallh hamiş olursun send esevinenler arasına takvimini yapanlar arasına girersin

allahtan şifasını bekle o bilir biz bilemyiz ama dua ederiz elbette n edemek allahım isteyen kucakları boş bırakmasın..... allah yar v eyardımcın olsun....

ya tam kafama takmıycam derken yine bir hamiş haberi aldım.çocukluk arkadaşım hamileymiş.bu sitedekilerin hamile olması beni ne kadar mutlu ediyorsa arkadaşlarımın hamileleiğide beni o kadar strese sokuyor...
offf ben kötü bir insanmıyım neyim.neden böyleyim ya.sinir oluyorum kendime.çok sıkılyorum şu anda.hiç bişeyden zevk almıyorum.zaman zaman bana geliyolar işte böyle...

kızlar ya yıllardır bunu yaşıyorum benden sonra evlenenler 2. yi doğurdu. ne yapalım. bekliycez uygun zamanı.hem ben 1 kez tüp denedim.olmadı şimdi ben isyan mı ediyim.hayır. umutlarım beni ayakta tutacak.inanıyorum ki meleğim kapımı çalacak

ben ne diyeyim ozaman yıllardır her ay aynı sıkıntıları yaşıyom. benden sonra evlenenler 2. yi doğurdu. 1 tüp denemem de oldu. o da başarısız.ama biliyorum meleğim kapımı çalacak:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…