Hamile kalmak istiyorummm

Ugurlukiss

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2022
297
178
34
Merhaba arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyorum ama ilk kez konu açıyorum. Biraz da burda içimi dökmek için aranıza katılmaya karar verdim. Ben 5 yıllık evliliğimde 6 ay önce vajinusmusu yendim ve şimdi hamile kalmak için uğraşıyorum. Yaşım 32 ve bir an önce anne olmak istiyorum. Her adet dönemim yaklaştığında umutlanıyorum psikolojik hamilelik belirtilerine yakalanıyorum ama sonu hüsran. Umarım ben ve benim gibi bekleyen herkesi Rabbim meleklerine kavuştursun

Gecmiş olsun. Stres yapmayın herhangi bir sorun yoksa hayırlısıyla hamile kalırsınız.

Oncelikle bir muayene olun tahlillerinizi yaptirin esinizde mumkunse sperm.testi versin rahim filmi cektirin bunlari soyleme amacim.bir sorun cikar ise beklemeden ona gore tedavi durumunuz sekillenir. Çünkü yas itibariyle bende siz gibiydim 1 til ugrastm snra sperm sorunu cikinca bosa 1 yil.kaybetmis.oldum simdi kim bebek derse önden bi bunlari.yapmasini oneriyorum

4.5 sene bu sorunla mı yaşadınız? Zaten çok uzun süre harcamışsınız daha 6 ay olmuş koşa koşa çocuk yapmayın sakın. Biraz tadını çıkartın doğru düzgün cinsel hayatın

Sağlık anlamında bir probleminiz yoksa elinizde ve sizde, o zaman folik asit takviyesine başlayın. Adetinizin ilk gününden hesaplayarak 12 ve 16. Günleri ilişki olmasını sağlayın. Adet bitiminden sonraki hafta genelde çatlama gerçekleşiyor. Bir gün var bir gün yok şeklinde gün aşırı ilişkiye girinki sperm kalitesi düşmesin. İlişkiden sonra hemen banyoya girmeyin yarım saat kırk dakika uzanın ayaklarınızı kaldırın yukarı doğru. bir gün sağa yatıyorsanız diğer gün sola yatın çatlamanın hangi yumurtalıkta olacağı belli olmaz. Bunlar destekleyici yöntemler, umarım hayırlısıyla olur.

Vajinusmus tedavisi olduğum doktor muayene etmişti beni. Hamileliğe engel bir durumum olmadığını sadece rahimde küçük bir kistim olduğunu söylemişti. Ondan sonra da biraz akışına bırakmak adına doktora gitmedim henüz

4.5 sene bu sorunla mı yaşadınız? Zaten çok uzun süre harcamışsınız daha 6 ay olmuş koşa koşa çocuk yapmayın sakın. Biraz tadını çıkartın doğru düzgün cinsel hayatın
Evet söylediğiniz çok doğru ama çevremdeki insanlar vajinusmus olduğumu bilmedikleri için hep çocuk baskısından bunaldım. Ayrıca ailemde erken menepoz çok fazla bir yandan da korkuyorum hiç çocuk sahibi olamazsam diye. Anlayacağınız çok karmaşık duygular içerisindeyim

Folik asit kullandım ama şimdi ona da ara verdim. Söylediğiniz şeyleri uygulamaya gayret gösteriyorum ben de. Bi yandan da beni strese sokmasın bütün bunlar diye salmaya çalışıyorum ama yine de beynimin bir köşesinde hep var Malesef

Normaldir anlayabiliyorum, hayatın her alanında böyledir bir şey isteyince düşünmeden yapamaz. Bir doktor stresli iken kadın vücudunun spermleri öldürdüğünü söylemişti. Sen yapabildiğini yap, gerisi kendiliğinden gelecektir. Önce kendini sev ve iyi bak. Bebek ortamı bulunca gelecektir. Folik asiti bırakma bence, ben Elenatal 1 kullanmıştım iki ay üçüncü ayda gebe kalmıştım. Vücudun toparlanması da önemli.

Muayene harici testlere hormonlara baktirin mutlaka

Öncelikle internetten çoklu ovulasyon testi alın. Ben laboquick markasını almıştım. Ve adet bitiminizden itibaren günde 1 adet yapın. Gebelik testi gibi bir çubuk idrar damlatıp kanınızdaki lh hormonunun yükselmesine bakıyorsunuz. 2 çizgi olunca yumurtladığınız anlammna geliyor. Bu 2 çizgisen biri biraz açık kalabilir o ve ondan sonrali 2 günü değerlendirmenizde fayda var. Ayrıca ilişkiden sonra hemen kalkmayın 2 saat yatın. 8 ay uğraşan biri olarak bu tavsiyeleri verebilirm benim yumurtlamaam tlefondaki adet takvimleri ile uyuşmuyordu. En son bu ovulasyon testleri ile tam günlerni saptayıp 2 ayda hamile kalabildim. Eğer bir sorununuz yoksa siz de kolayca kalırsınız inşallah. Ayrıca eşinize takviye olarak aktarlardan alabileceğiniz çakşır kökü suyu tavsiye ederim.

Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için

Ovülasyon testi alayım doğru söylediniz.uygumayla takip ediyorum yumurtlamamı ama ne kadar doğru bilemem tabi. Düzenli adet görüyorum ama. Çakşır kökünü ilk kez duyuyorum

Elenatal 1 folik asit yerine mi geçiyor yoksa ayrıca mı kullanmak gerekli

Ovülasyon testi alayım doğru söylediniz.uygumayla takip ediyorum yumurtlamamı ama ne kadar doğru bilemem tabi. Düzenli adet görüyorum ama. Çakşır kökünü ilk kez duyuyorum
Çakşır otu kökü suyu etkeklerde sperm verimini artırıyor. Arkadaşımın 3 yıl bebekleri olmuyordu tüp bebek de denediler. Eşinde sorun vardı. Bu suyu kullandıktan 3 ay sonra hamile kalmıştı. Ben de eşime içirmiştim.

Adetim başladığı tarihten sonra bugün 15. Gün ovülasyon testi yaptım ama görseldeki gibi negatif. Sabah kasık ağrısı ve akıntım vardı yumurtlama oldu diye düşünmüştüm

Eklentiler

• IMG_20221025_213308.jpg
    48,2 KB · Görüntüleme: 66
Speem testiniz nasıldı ve ne gibi şeyler kullandınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…