Hamile kalmak isteyenlerin geyik muhabbeti :))

yaw kırmızı lahana turşusu yapmak istiyom biri gelsin tarifi yazsın bi zahmet ya sırnaşık şey

Canım pek bilmem bende hep annemden alırım yiyeceğim zaman.Ama bu yıl bende ilk defa kendim yapmak istiyorum geldimi turşu zamanı?
Bilmem ki valla :roflol:
Canım valla biz eski komşumuzla yapmıştık ilk defa bu turşuyu bu diğerlerine göre daha çabuk oluyo 1 hafta bile olmadan yemeye hazır ve çok da lezzetli oluyo
evde fazla var ondan değerlendirmek istedim ama tarifi bilmiyom nette var tarif ama hepsine de güvenilmiyo en iyisi bende anneme sorayım sağol canım opuyorumnanaktan

Bilmem ki valla :roflol:
Canım valla biz eski komşumuzla yapmıştık ilk defa bu turşuyu bu diğerlerine göre daha çabuk oluyo 1 hafta bile olmadan yemeye hazır ve çok da lezzetli oluyo
evde fazla var ondan değerlendirmek istedim ama tarifi bilmiyom nette var tarif ama hepsine de güvenilmiyo en iyisi bende anneme sorayım sağol canım opuyorumnanaktan

Canım ben bu tür tarifleri netten alırım hep.İlk yapıştada tuttururum genelde.Yani pek sıkıntı yaşamadım netteki tariflerde hatta herkesin yaptığından daha güzel olur gelip millet benden tarif alır :) Ben bu yıl öyle yapacağım yine netten alacağım tarifi.Ama sen yinede danış bir bilene...
Sanırım turşu zamanı daha gelmedi sanki yaz sonuna doğru gibi hatırlıyorum acurların minik salatalıkların çıktığı zamanı....Yoksa yanlışmı biliyorum... CADIARZU

Canım ben bu tür tarifleri netten alırım hep.İlk yapıştada tuttururum genelde.Yani pek sıkıntı yaşamadım netteki tariflerde hatta herkesin yaptığından daha güzel olur gelip millet benden tarif alır :) Ben bu yıl öyle yapacağım yine netten alacağım tarifi.Ama sen yinede danış bir bilene...
Sanırım turşu zamanı daha gelmedi sanki yaz sonuna doğru gibi hatırlıyorum acurların minik salatalıkların çıktığı zamanı....Yoksa yanlışmı biliyorum... CADIARZU

evet canım onların daha zamanı değil doğru biliyosun benim dediğim kırmızı lahana ya ondan şimdi yapılabiliyo çok da güzel oluyo salatalarda falanda kullanabiliyosun
Neyse bende bakayım ozaman deniyim kendim başarıyım demi
Teşekkür ederim canım vereliniortak

Rep için teşekkürler pinkrose ablacım opuyorumnanaktan

Niloşum ve megryann bende sizi repledim kaydirigubbakcemile5

Benim anacım çok uzak yaa mafoldumben
Ama 1 ay sonra gidicem nasılsa bende ozaman hallederim öğrenmek istiyorum hihoyyyt

benimkide uzak kız 5 saat var aramızdasenağlama
geldiğinde yapıyorda gidiyor sağolsun..
2-3 ayda bir gelir zaten

evet canım onların daha zamanı değil doğru biliyosun benim dediğim kırmızı lahana ya ondan şimdi yapılabiliyo çok da güzel oluyo salatalarda falanda kullanabiliyosun
Neyse bende bakayım ozaman deniyim kendim başarıyım demi
Teşekkür ederim canım vereliniortak

aaa ben o kırmızı lahanayı direk sirkeye koyuyorum okadar..acaba senin dediğin omu diloğum yaw...
salatalara koyorum bende....
direk sirke okadar...tuz muz koymuyorum canmmm:teytey:

Rep için teşekkürler pinkrose ablacım opuyorumnanaktan

Niloşum ve megryann bende sizi repledim kaydirigubbakcemile5

Sağol canım rep veren ellerin dert görmesin.Turşu konusundada çok olmamak şartıyla kendin bir tanesini netten tarif alarak dene sonra bu yıl annenin yada komşunun yaptığıyla karşılaştır.Eğer senin yaptığın daha iyiyse herkes senin turşunu yer zaten.Ama ilk deneme olduğu için küçük bir şeye yap turşuyu iyi olursa daha büyüğüne yaparsın....

kızlar ben dün doktora kontrole gittim kürtaj sonrası kontrol..çok iyiymiş içim)))))
normal yaşantına dön dedi....
kızlar ayıpolmasında öpüşmeyi bilem unuttuk nerdeyse 2 aydır.:roflol:..nasıl oluyoduuu naniknanik

benimkide uzak kız 5 saat var aramızdasenağlama
geldiğinde yapıyorda gidiyor sağolsun..
2-3 ayda bir gelir zaten

aaa ben o kırmızı lahanayı direk sirkeye koyuyorum okadar..acaba senin dediğin omu diloğum yaw...
salatalara koyorum bende....
direk sirke okadar...tuz muz koymuyorum canmmm:teytey:
Benimkilerle görüşmeyeli 7 ay oldu artık kardeşim falanda doğum yaptı ya yeni döndi eve öncelik onun yanındaydı ben kaldım buralarda senağlama

Evet evet o :teytey:
ama onun içine tercihe göre tuzla sarımsakta koyuyolar ben de koymak istiyom yağda koyuyolar tercihe göre ama yağ katmam :eek:lmaz:

Mesela 2 tane kırmızı lahanaya ne kadar sirke katıyon nekadar su onu bilmiyom işte ben :kedi:

X