Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

kızlar yalvarıyorum halinize şükredin..
bugün eşimle doktora gittik spermiyogram sonucu azosperm yani sperm yok,yani bırakın normal yollarla hamile kalmayı tüp bebekle bile çok zor,dünden beri nasılım bir ben bilirim hiç bu kadar hıçkıra hıçkıra ağladığımı hatırlamıyorum,yani hamile kalmak anne olmak artık sadece güzel ve acılı bir hayal,buna dayanacak gücü kendimde bulamıyorum ve eşime deliler gibi aşığım,o da berbat durumda ne yapılacaksa yapılsın bana diyo,onu böyle görmek çıldırtıyor beni,dualarınızı bekliyorum şansımız ne kadar az olursa olsun rabbime inancımız hiç azalmayacak.sizinde allah yardımcınız olsun,ben artık erkek infertili bölümünde olacam belki de hiç olmayacam...

canım ya inan ne yazacağımı bilmiyorummm çok üzüldümmm ama benim eşimde dr um dediğine göre tüp bebek harici çocuğunuz zor olur dedi ama nasip tekrar yaptırın bi testle kalmayın inan stresden bile fark ediyoo o yüzden benim hastanem 1 tane kendilerinde 2 tanede farklı hastanelerde istedii o yüzden tek bi yerle kalmayın :teselli: keçi boynuzu falanda dene geçenlerde formda okudum bi bayanın kocasınında düşükmüş keçi boynuzu içirdiğini ve tekrarlayınca testti sayıların arttığını görmüşş allahtan umut kesilmez canım benim annemin 10 sene olmamış ve babamdaymış dr demiş bitmiş artık olmaz sizin çocuğunuz olursa ben bileklerimi keserim demişşş düşünün yani o yüzden allah bilir canım sen sıkma o güsel canını Şeniz

slm kızlar listeyi hazırlayıp uğraşan ve ben e ekleyen arkadaşlarıma teşekkürler edrim buraya fazla bakamıyorum çünki gekeceğin anne adayları kulubunde daha çok vakit geçiriyorum, inşallah sizlerlede tanışma fırsatı bulurum , ama inşallah tanışamaan bebeişlerimize hamile kalmış oluruz inşallah benim bebek isteyeli 3 sene oldu Allahım hayırlısıyla tüm isteyenlere versin inşallah, önümüzdeki aylarda büyük bi tedavye başlıcaz inşallah çamalarımızn sonuçların alırız hepinize slm olsun hepinizi öpiyorum hoşçakalın.

bugün eşimle doktora gittik spermiyogram sonucu azosperm yani sperm yok,yani bırakın normal yollarla hamile kalmayı tüp bebekle bile çok zor,dünden beri nasılım bir ben bilirim hiç bu kadar hıçkıra hıçkıra ağladığımı hatırlamıyorum,yani hamile kalmak anne olmak artık sadece güzel ve acılı bir hayal,buna dayanacak gücü kendimde bulamıyorum ve eşime deliler gibi aşığım,o da berbat durumda ne yapılacaksa yapılsın bana diyo,onu böyle görmek çıldırtıyor beni,dualarınızı bekliyorum şansımız ne kadar az olursa olsun rabbime inancımız hiç azalmayacak.sizinde allah yardımcınız olsun,ben artık erkek infertili bölümünde olacam belki de hiç olmayacam...

seherkancım sperm yokluğu şansını iyice düşürmüş doğrudur ama şans her zaman var hiç unutma lütfen... daha geçen gün bir arkadaşa eşlik etmek için diyarbakırda bir tüp bebek merkezine gittim ve duvarda asılı hastanenin bir reklamı dikkatimi çekti.. sperm azlığı ve sperm yokluğu için ayrı ayrı tedavilerden bahsediliyordu... sperm yokluğunda erkekte sanırım testisten bi numune alarak işlem yapıyorlarmış ama detayını bilemeyeceğim tabii.. araştırmak lazım...
onun dışında "azopermi" diye google'da yazıp arat.. bi sürü alternatif bilgi geliyor tedaviye yönelik... hatta yine ibrahim saraçoğlunun azospermi için nohut kürünü de gördüm... yaaaannniiiii... öle pes etmene izin vermicez şekerim.. ona göre a.s.

çok çok üzüldüm halinize Allah yardımcınız olsun..ben kara kara düşünüyorum 2 aydır fsh hormonumu ..geçen seneki boşgebelik acımı..şuanki 10 aydır hala hamile kalamammı..ama sizin yazınızı okuyunca halime şükür ettim..en azından 1kerede olsa anneliği tatdım ya diye..inanın çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun..Allahtan ümit kesilmez gün doğmadan neler doğar ..inşallahh:Saruboceq:

kusura bakmayın birden konuyu okuyunca yazdım..bende 2.bebişimi kucagıma almak istiyorum ama 10 aydır hala birşey yok..geçen ay klomen+pregl kullandım..oda 4cmlik kist oluşturmuş..fsh hormonum 15.58..sanırım baya zorlu şeyler bekliyor beni..6 yaşında bir tanede oğlum var bu arada..

seherkan canım Allah acil şifalar versin. Bece de İbrahim Saraçoğlunun sitesine bir bak. Keçiboynuzu kürünü de diğerlerini de iyice incele bir bak hangisi uygunsa hemen başla bence. Allahdan umut kesilmez.
Kızlar bu arada ben de 10 gün gecikti ya adteim. Aşılamadan sonra 2 yumurta atılamamış ve kist oluşmuş. İlaca başladım. Tedavi de bir süre ertelenmiş oldu. Epey canım sıkıldı

------.. stres de gebe kalamama nedenleri arasında yer alıyor. Mutlu ve kaygısız çiftler daha kolay bebek sahibi oluyor...

Kısırlığın erkekten kaynaklanması’ fark etmiyor, tüp bebek uygulamalarında da tedavinin yükünü kadınlar çekiyor. Tıpkı hamilelikte olduğu gibi... Tedavi süresi uzadıkça kaygı ve stres artıyor. Bu noktada da kadına düşen pay daha büyük oluyor. Uzmanlar bu durumun tedavinin olumlu sonuç vermesine engel olabileceği uyarısında bulunuyor.

"Stres hamile kalma olasılığını da etkiliyor." Çocuğuna zarar verebileceği gerekçesiyle isminin açıklanmasını istemeyen bir kadının anlattıkları da bu iddiayı destekliyor: "15 yıl kısırlık tedavisi gördüm. Umudumuzu yitirince bir kız çocuğu evlat edindik ve tedaviyi kestik. Çok mutluyduk. Çocuk yapma stresi üzerimizden kalkmıştı. Evlat edindiğimiz çocuk 2 yaşına geldiğinde adetim kesildi. Doktor ‘Hamilesin’ dedi. İnanamadık. Ve bir hamilelik daha. Üçünü birarada büyüttük."

GEBELİK ŞANSINIZI ARTIRMANIN YOLLARI

Kısırlık bir yetersizlik ya da zayıflık değil, yalnızca bir sağlık sorunu. Bu sorun strese neden olyor. Stres de bir şekilde kısırlığa neden olabiliyor... Stres kortizol ve prolaktin hormonlarında dengesizlik yaratıp yumurtalıkların normal çalışmasını engelleyebilir ve sperm kalitesini olumsuz etkileyebilir.

İşte size bu stresi azaltacak küçük ipuçları :

• Kısırlık hakkında çok şey öğrenin ve çevrenizi de bu konuda aydınlatın.
• Duygularınızı eşinizle, yakın çevrenizle ya da bir danışmanla paylaşın.
• Korku ve kaygılarınızı düzenli olarak eşinize anlatın, aranızdaki dostluğu ve yakınlığı geliştirmeye çalışın.
• Zaman zaman depresyon ve kaygı dönemleri yaşayabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.
• Kendinizden hoşlanın ve bol bol gülün.
• Tedavi döneminde stresli ortamlardan uzak durun.
• Çevrenizdeki kişilerle açık, dürüst ve girişken ilişkiler kurun.
• Öfkenizi kontrol etmeyi, sakinleşmeyi öğrenin.
• Gevşeme, iletişim ve stres azaltma tekniklerini öğrenmeniz başarı oranını arttıracaktır. (Bu alanda yapılan bir araştırma psikolojik müdahalenin gebelik oranını yüzde 20 ila 60 oranında arttırdığını ortaya koydu.)
• İşyerinizde arkadaşlarınız ya da patronunuz sizin duygusal iniş-çıkışlarınızı, işe ara verme ihtiyacınızı anlamayabilir. Çevrenizdekilere içinde bulunduğunuz durumu anlatın.
• Tedavi süresince eğlenceye ve kendinize zaman ayırın, kendiniz için güzel şeyler yapın.
• Hamileliğin garanti olmadığını aklınızdan çıkarmayın.

--------------------------------------------------------------------------------
kızlar stres neler yapıto bakın

arkadaşlar ben yeni üyeyim.ben de henüz hamile kalamadım ve bu durum moralimi fena halde bozuyo:çok üzgünüm:ruh halm çok kötü:çok üzgünüm:

ben 15 aydır evliyim ve hala çocuğum olmadı.doktorlar sürekli sorun yok deyip gönderiyo hem ben de hem de eşimde sorun yokmuş
enson gittiğim doktor ise bana hormon bozukluğum olduğunu ve bu yüzden de yumurtalıklarımın yeterli çalışmadığını söledisenağlama

15 aydır evliyim henüz içerikli bi tedavi yi kabul etmedi doktorlar ama yaklaşık 10 aydır değişik ilaçlar kullandım en sonuncusu da çatlatma iğnsiydi

X