Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

merhaba kızlar.. bende 2 senedir hamile kalmaya çalışanlardanım aranızda banada yer varmı

a.s.a.s.
slm kızlar benım bu aykı umitlerım bıttı aşılamam tutmamış sabah regl oldum ya okadar çok uzgunumkı anlatamam sızlere hıç anne olamayacagım gıbı gelıyor bana çok karamsarım saglıklı duşunemıyorum artık

Üzüldüm canım ya olsun üzme kendini olucak inşallah hepimizin moralini yüksek tut.

bizde öptük sultancım birbirimize iyi dilekte bulunmıcazda kimin için iyi dilekte bulunucaz dimi ya hadi bakalım inşallah senide hamişler kervanına gönderelim

maatcım hoşgeldin nasılsın canım işler yoğun herhalde seninde bizim işler bu aralar bir yoğun bir yoğun aman allah arttırsın dicem ama banada yazık dimi yinede ekmeğimizi burdan kazanıyoruz artsın artsın

beloşum sorma.. çok yoğundum ama allahtan 2 gündür işler nispeten daha sakin... ama yaklaşık 3 haftadır haftasonu dahil biyolojik saatimle uyanamadığım için çok yorgun hissediyorum kendimi... c.tesi ankaraya uçuyorum.. inşallah orada uyurum dicem ama bayram diye bu defa da tüm gün teyakkuz halinde olucaz :bbo:

maattt napıyonnn kıı sen :))) ee neler yaptınızz dünn evlilik yıldönümünüzdee :))) anlat kıı hesşye aldınmı kocişineee ayyy amma meraklıyım hee

maattt napıyonnn kıı sen :))) ee neler yaptınızz dünn evlilik yıldönümünüzdee :))) anlat kıı hesşye aldınmı kocişineee ayyy amma meraklıyım hee

seni gidi meraklı köftehor seniiiii sırnaşık şey şekerim gündüz konuştuğumda dün akşam yemek için sözümona dışarı çıkacaktık... sonra kociş gerek yok evde yeriz falan dedi... ben de iyi dedim zaten çok yorgunum falan... neyse şekerim; kociş bana sürpriz yaptı dün... öğleden sonra işten izin almış.. yemek alışverişi yapmış... mutfağa girip yemek hazırlamış kendine göre.. ki mutfakla hiç alakası yoktur... eve geldiğimde yorfun argon bi de baktım ki sofra hazırlanmış, taze çiçek alınıp koyulmuş vazoya, mumlar yakılmış, şarap soğutulmuş... efemmmmmm... banyo yapmış temiz temiz giyinmiş... mutfağa girip koktum diye..ehehehehehe... yaw bi duygulundım ki sorma senağlama gece güzel geçti haliyle kaydirigubbakcemile2 eeee.... kapanış da güzel oldu tabii ki -tatlicadiarzu-

slmlar arkadaşlar nasılsınız beni soracak olursanız aynı 3ay olmasına ragmen hala adet olamadım

Merhaba arkadaşlar dün benimde doğum günümdü eşim yemeğe götürdü ve hediye olarakta tek taş almış güzel bir gün geçirdim sizinle paylaşmak istedim.

günaydııınnn kıslarrrrrrrrrrr... hepinizi öpüyorum.... muck... muckk.....

vildancım ben bu yazıya ulaşamadım.. merak da ettim doğrusu... takvim gazetesinde arşiv erişimi yok.. dünkü gazetede çıkmış sanırım... sen bilgisayarında masaüstüne falan kopyalamamışsındır di mi yazıyı??? okuyup kapatmışsındır tabii :uhm: yaw yazıya erişemediğimize göre aklında kaldığı kadarıyla söylesene ne yazıyordu?? nesi zararlı bulunmuş folik asitin???

Folik asit balonu

Bilim adamları, anne adaylarına hamileliğin ilk 3 ayında içilmesi tavsiye edilen folik asidin, bebeğe yarar değil zarar verdiğini ortaya çıkardı.

'Folik asit' bilim dünyasını karıştırdı

Önce yumurta, ardından antioksidanlar, şimdi de folik asit. İngiltere'de yapılan yeni bir araştırma, bilim dünyasını karıştırdı. Bilim adamlarının 32 bin çocuğu 18 ay gözlemleyerek hazırladığı rapor, anne adaylarının gebeliğin ilk 3 ayında kullandığı folik asidin şu ana kadar bilindiğinin aksine çocuklara yarar değil, zarar verdiğini gösterdi. B vitamini eksikliğini gidermek için başvurulan folik asit, çocukların ileriki yaşlarda solunum yolu hastalıklarına yakalanma olasılığını artırıyor. İngiltere'de yayımlanan araştırmaya göre, anneleri gebeliğin ilk 3 ayında folik asit kullanan çocukların solunum yolu enfeksiyonu şikayetiyle hastaneye başvurma olasılığı diğer çocuklara göre yüzde 24 daha fazla. Diğer bir bulgu ise küçük yaştaki aynı çocukların hırıltılı nefes aldıklarını ortaya koyuyor. Tablet halinde alınabilen folik asit, yiyeceklerde de yüksek oranda bulunuyor.

bende hala burdayim moralim cok bozuk ya bilmiyorum niye birde ay basim yaklasiyor ya moralim dahada bozuk simdi 6sini atlatirsam 11ini bekleyecem 11ini atlatirsam umitlerim yeserecek gunlerim pek belli olmadigi icin simdilik bekliom insa,,, muradima ererim

maat canım senin için buldum yazıyı dün akşamı ne güzel geçirmişsiniz inş hep böyle güzel günleriniz olur
ben bugün doktora gittim kızlar yumurtam 19mm olmuş bu akşam iğnemi vurulacağım hadi hayırlısı bakalım

Folik asit balonu

Bilim adamları, anne adaylarına hamileliğin ilk 3 ayında içilmesi tavsiye edilen folik asidin, bebeğe yarar değil zarar verdiğini ortaya çıkardı.

'Folik asit' bilim dünyasını karıştırdı

Önce yumurta, ardından antioksidanlar, şimdi de folik asit. İngiltere'de yapılan yeni bir araştırma, bilim dünyasını karıştırdı. Bilim adamlarının 32 bin çocuğu 18 ay gözlemleyerek hazırladığı rapor, anne adaylarının gebeliğin ilk 3 ayında kullandığı folik asidin şu ana kadar bilindiğinin aksine çocuklara yarar değil, zarar verdiğini gösterdi. B vitamini eksikliğini gidermek için başvurulan folik asit, çocukların ileriki yaşlarda solunum yolu hastalıklarına yakalanma olasılığını artırıyor. İngiltere'de yayımlanan araştırmaya göre, anneleri gebeliğin ilk 3 ayında folik asit kullanan çocukların solunum yolu enfeksiyonu şikayetiyle hastaneye başvurma olasılığı diğer çocuklara göre yüzde 24 daha fazla. Diğer bir bulgu ise küçük yaştaki aynı çocukların hırıltılı nefes aldıklarını ortaya koyuyor. Tablet halinde alınabilen folik asit, yiyeceklerde de yüksek oranda bulunuyor.

vildancım saolasın arayıp bulmuşsun yazıyı... yaaaa... sinir oluyorum böle bugün şu zaralı deyip ertesi gün vazgeçtik aman zararlı mararlı değilmiş türünden haberlere....
şekerim anladığım kadaıyla folik asitin belirlenen yan etkisi anne karnında değil, çocuğun ileri yaşlarında olabilecek bir risk unsuru..... halbuki özellikle 35 yaş üstü gebeliklerde bebeğin anne karnındaki oluşumunda yüksek risk teşkil eden nöral tüp defektini önlemek anlamında da folik asit kullanımı önemli.... bu durumda şu sonuç çıkıyor: 35 yaş öncesi hele hele de 30 yaş öncesi folik asit almanın çok da bi manası yok.. çünkü folik asitin kullanılmadığında bebeği tehdit eden hastalık zaten bu yaşlardaki anneleri çok ilgilendirmiyor... o nedenle genç anne adayının bu hapı içip de çocuğun ileriki yaşlarında potansiyel bi yan etki yaratmasının alemi yok... ama benim gibi ileri yaş enne adayları için durum öle değil...
riski yüksek olan nöral tüp defektindense allah korusun ileri yaşlarında ihtimal dahilinde bir solunum yolu problemi daha tercih edilebilir bir durum.... tabii esasen hepsinden Allah kourusun bizi ve evlatlarımızı o da başka mesele

arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum.
bizde bebk arıyoruz ilk defa adetim başladığında klomen verdi doktorum inş. iyi gelir de bebişimiz olur.
ALLAH bütün arıyanlara versin inş.

X