Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

süarcım tebrik ederim.bende anne olmak isteyenlerdenim.bakalım kısmet işte bekliyoruz.sevgiler bebişinede sanada:emir_bebek:a.s.

teşekkür ederim canım allahım gönlüne göre nasip etsin seninde inşallah en kısa zamanda kavuşursun bebişine
benden ve bebişimden de sana sevgiler a.s.

suarcim hosgeldin tatlim benim teyzesinin bitanesi nasil annesi birbirinizi uzmuyosunuz deni sizleri cok ozledim tatlim ya ama sonunda is bulup girdim ara sira takiliyorum arkadaslarima canim kib uzulmeyin sakin cinsiyeti kiz sanirim demi tatliskom

suarcim hosgeldin tatlim benim teyzesinin bitanesi nasil annesi birbirinizi uzmuyosunuz deni sizleri cok ozledim tatlim ya ama sonunda is bulup girdim ara sira takiliyorum arkadaslarima canim kib uzulmeyin sakin cinsiyeti kiz sanirim demi tatliskom

canım ya inan bende sizi çok özledim işi bıraktım nete giremiyom böyle arada fırsat bulursam ancak selam veriyom kızlara biz bebişimle iyiyiz çok şükür problemimiz yok kızımız olacak adı allah nasip ederse zeynep olacak teyzesi
seninde işin hayırlı olsun canım allah kolaylıklar versin allah bebişinede biran önce kavuştursun seni
öpüyorum canım sende kendine iyi bak

Günaydın kızlar. Akşam süarcım ve güzel yeğenimiz gelmiş.Maşaallah bebişe. Süarın bu sayfadan hamileliğini müjdelediği gün sanki daha dün gibi. Ne çabuk geçti. Canım arkadaşım inşaallah sağlıkla bebişini kucağına alırsın. Bu arada hayırlı cumalar herkese.

günaydınlarrrrrrrrrrr alincim ve kk güsel hatunları nasılsınız ben biraz kötüyüm yaaa içim sıkılıyo neden anlamadım anlamsız bi sıkıntı yaaaa allah hayırlara yorsun inşallahhh bu arada hepinizin cuması mübarek olsun cuma dumıza devammı allahım herkeze sağlıklı hayırlı ve güsel bebiller versin inşallahhhhhhhhhhhhhh aminnnnnnnnnnnnnnn hepinizi öpüyorum

offffffffffff allahım yaaaa neden böle oldum anlamadım yaaaaaa ne yapabilirim ay baharcım hoşgeldin tatlım sen nasılsın sanada hayırlı cumalar tatlişkom hafta bittti biittii

tatlı cadıcım seninde bebişin yok sanırım sende sorun nedir ben uzun zamandır giremediğim için takip edemedim kusura bakma

Aşağıdaki yazı alıntıdır kızlar. Ama bizi anlatıyor.

Anne aday adayı olmak!

İnsan yaşadığı her yeni gün bir şey öğreniyor. Yaşım bu oldu, şu oldu, artık geç, bu saatten sonra gibi sözcükler ise her öğrenilen şeyde anlamını yitiriyor.

Doğumumdan bu yana geçen 6 yıl boyunca tekrar hamile kalmanın benim için ne kadar zor olabileceğini hiç düşünmemiştim mesela... O kadar haber yapıyoruz, onbinlerce okura destek oluyoruz, hamilelik dergimiz Hamileyiz.Biz’in okurları ile iletişim halindeyiz... Buna rağmen benim başıma da bunun gelebileceğini, böyle bir stres yaşayacağımı düşünmemişim hiç.

Oysa şu an ben de ülkemizdeki yüzbinlerce "hamile olmaya çalışan" kadından biriyim.

Oğlumun bir kardeşi, hatta iki veya üç kardeşi olması için çıldırıyorum. Buna uğraşan tüm hanımlar gibi ben de acele ediyorum. Kadın milleti kafasına koyunca hemen olsun ister ve beklemekten nefret eder ya, aynen o durumdayım. Hem bu iş tamamen doğal yollardan olsun istiyorum, hem sabredemiyorum.

İşte şimdi bana yazan, anne olmanın ne demek olduğunu bilen ama bir türlü hamile kalamadığını söyleyen, kimi zaman yolda kimi zaman alışveriş merkezinde yolumu çeviren kadınları anlıyorum. Sıkıntılarını bana anlatırken, içlerinden neler geçtiğini biliyorum.

"Neler hisseder anne aday adayları?" diye sorusu olanlara kısaca açıklamak isterim, ki bizi anlayın. Hor görmeyin, "kadın delirdi" diye etiketlemeyin, anlayışlı davranın.

Hamile kalmak için uğraşan bir kadın;

Her ay kendini hamile sanır. Gaz yüzünden karnı şişer, karnını sever, o durumdadır.

İnternette her şeyi araştırır, gerekli gereksiz her şeye inanır. Tuhaf sorular sorar. Acayip şeylere takar.

İçki ve ilaç içmeyi keser. Başı ağrıdan çatlasa bile ağrı kesici kullanmaz.

Yumurtlama günlerini hesaplamak için test yapar. Her gün sürekli test yapabilir. Her sabah idranını bir test için kullanabilir.

Vücudundaki tüm gelişimleri, değişimleri, kiloyu, şişkinliği takip eder ve tüm bunları gebeliğe yorar.

Regl dönemi her yaklaştığında 3 veya 5 gün önceden test yapmaya başlar. Çizgiyi tek gördüğü her testi bir hışımla çöpe atar. Çöpe attıklarını ise gidip gelip kontrol eder.

Şayet regl olursa, işte o an bittiği andır. Tüm o ay dua etme, uğraşma, didinme hepsi boşa gitmiştir. Ağlar. Sinir olur. Ağlar. Kendine kızar. Başkasına kızar. Tüm o "eğer hamileysem" diye hesaplanan muhtemel doğum tarihleri, planlar, bebeğin burcu falan değişmiştir. Şimdi yine sil baştan başlamak gerekecektir. Bir yarım gün falan yer kendini.

Silkelenir. Toparlanır. Aynaya bakar.

Aslında yüzü de şiş değildir. "Neden dün böyle düşündüm acaba?" diye düşünür.

Ama hemen kendini toparlar. Kısaca geçen ay yapılanlar tekrar edilecektir.

Şu anda sadece her şeyde bir hayır vardır diye düşünülmesi gerekir.

Not defterine yazılır, beş gün içinde eczaneye gidilip yeni bir yumurtlama testi alınmalıdır...

Herkese günaydın. hayırlı Cumalar... Allah hepimize sağlıklı eli ayağı düzgün bebişler nasip etsin.

alincim saol yaa harika aynı beni anlatıyo valla hep böle oluyom hele dediği gibi karnımı sevmelerim konuşmlarım bile varrr yaaaa ama olsun hayırlısı demi anne adaylarıııı
hakça hoşgeldin tatlım saol duan için aminnnn hayırlısı bizde alıcaz bebişlerimizi kucağımıza ben inanıyorummmmmmmmmmmmm

kızlar günaydın nasılsınız...Rabbim bize çok müjdeli haber verdi kızlar eşim terfi etti işinde çok mutlu olduk inannın üzüntümü unuttum ve eşime çok sevindik eşimde diyorki bak herşey yoluna giriyor bebeğimizde olacak diyor...hsg den hemen sonra direk aşılama yapacaz kızlar bugün dra gidiyorum...

Günaydın kızlar. Akşam süarcım ve güzel yeğenimiz gelmiş.Maşaallah bebişe. Süarın bu sayfadan hamileliğini müjdelediği gün sanki daha dün gibi. Ne çabuk geçti. Canım arkadaşım inşaallah sağlıkla bebişini kucağına alırsın. Bu arada hayırlı cumalar herkese.

günaydın alincim ve diğer kızlar nasılsınız nete girme şansı buldummu size selam vermeden geçemiyorum çok özledim hepinizi

hayırlı cumalar hepinize

süarcım hoşgeldin nasılsınız bakalım tatlı annecik canım sultancım çok sevindim bak rabbim seni başka bi şeyle müjdelendirdi ohhh maşallah inşallah bebişinin müjdeli haberinide tez zamanda alırsın tatlım yaaaa allahım cumalar yüzü suyu hürmetine tüm anne olmak isteyenlere hayırlısını nasip et

süarcım hg hayatım bizde seni çok özledik yavyummmmm... anam arada olsa ceee de git... yiyenimin gözlerinde anasının yanaklarından öperim...

kızlar günaydın nasılsınız...Rabbim bize çok müjdeli haber verdi kızlar eşim terfi etti işinde çok mutlu olduk inannın üzüntümü unuttum ve eşime çok sevindik eşimde diyorki bak herşey yoluna giriyor bebeğimizde olacak diyor...hsg den hemen sonra direk aşılama yapacaz kızlar bugün dra gidiyorum...

günaydın...hayırlısı olsun.hsg'den sonra inşallah aşılama tutar ve bebişin uğuruyla,sağlıklı bir şekilde a.s.gelir...

süarcım hoşgeldin nasılsınız bakalım tatlı annecik canım sultancım çok sevindim bak rabbim seni başka bi şeyle müjdelendirdi ohhh maşallah inşallah bebişinin müjdeli haberinide tez zamanda alırsın tatlım yaaaa allahım cumalar yüzü suyu hürmetine tüm anne olmak isteyenlere hayırlısını nasip et

teşekkür ederim canım iyiyim çok şükür sen nasılsın

süarcım hg hayatım bizde seni çok özledik yavyummmmm... anam arada olsa ceee de git... yiyenimin gözlerinde anasının yanaklarından öperim...

kız bacım işte ara ara gelip gidiyom kız birazdan çıkacam gene buarada eşin ve senin adına çok sevindim canım bundan sonra vereceğin müjdeli haber bebiş haberi olur inşallah

saol benim canım arifem..evet inşaallah herşey yoluna giriyor onunda müjdesini veririm inşaallah...

hakcacım canım çok saol inşaallah rabbim bu üç ayların yüzü suyu hürmetine dualrımızı kabul eder.. bu arada kızlar ben namaza başlıyacam reglim bittikten sonra sizlered bolbol dua edecem...

X