Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

ya ben geliyorum akşamları siz gündüz takılıyorsunuz:))))bide pc çok ağırlaştı..girmek işkence gibi....sen rahat olmaya devam et böylesi daha iyi inan bana çok güzel haberler vericeksin....ama bu ay olcak diyede bişey yok tabi....relax:)))))))

arkadaşlar şu mübarek günlerin hürmetine rabim dualarınızı kabul etsin

Amin Eylülcüm....İnşallah..ben hepimiz için namazdan sonra dua ettim....akşama tekrar edicem ....kızlar lütfen ihmal etmeyin.....dua edin hepimiz için..hepiniz benim kardeşimsiniz Allah müminin mümin kardeşine yaptığı duayı hayırlısıyla kabul buyururmuş....Dualarımız kabul olsun:nazar:

Belenay canım sanada geçmiş olsun....İnşallah hemen düzelir....Formu geriden okuyorum neler neler olmuş bi bakıyım..doldurmuşsunuz maşallah:))))
a.s.teşekkür ederim baharcım görünmez kaza işte bu kadarına şükür yoksa yeğenimiz yoldamı ne dersin inşallah hayırlısı olsun

öyle tabi buna şükür Allah beterinden saklasın.:nazar::nazar:....Bende düşündüm ama ne adete ne gebeliğe dair hiç bir belirti yok....Ağzın bal yesin emi...Şeniz.Bugünlerdede her gün biri arıyor beni hamile görüyorlarmış rüyalarında....hayır olsun ..pek ümitlenmek istemiyorum...:emir_bebek:

malesef yok zaza....:KK43:(((((( yani var ama çok az:KK43:(listeye bakarsan anlıcaksın...liste yapıldığından bu yana 25 kişi alt listeye transfer oldu:KK43:((yaz beretli olur belki....

kandiliniz mübarek olsun canlarım Allah bu mübarek gecenin hürmetine açtığımız elleri dua ettiğimiz dilleri yürekten bağlı gönüllerimizi boş geri çevirmesin Allaha emanet olun öpüyorum

gülümseme insan hayata tutunacak bir dal bulmak istesin yeterki.

Benim minik mucizemin hikayesi
Akıllı Bebek Anneleri
Yazar Özlem Gükrer
Pazartesi, 28 Mayıs 2007

İnsan bazen o kadar çok talihsizlikler yaşıyor ki dünyanın en şanssız insanı zannediyor kendini. 1995 yılında bir lise öğrencisiyken başladı benim hayat çizgimdeki en zor dönem.
Göğsümde farkettiğim kitleleri anneme söylememle...

Çoğu kişinin bu yaş grubunda önemsemeyip geçeceği bişeyi annem es geçmemişti. Doktorumda yapılan biyopsi sonucunda bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu bize teyit etti.
15 yaşındaydım ve MEME KANSERİydim. Ama çoğu kadının korku içinde geçirdiği bu dönem benim için çok daha kolay geçecekti. Şanslıydım kitleleri çok erken farketmiş ve ERKEN TEŞHİS sayesinde belkide hayatımdaki en zor dönemi birçok kişiye göre daha şanslı atlatma şansına erişmiştim.
Evet şanslıydım o zaman fark ettim bazen çok kötü gözüken olayların aslında bizim şansımız olabileceğini benden daha kötü durumdaki hastaları görüp ne kadar şanslı olduğumu düşündüm her fırsatta.
Ölüm hiç aklıma gelmedi.
Çünkü biliyordum, farkındaydım ve korkmuyordum meme kanserinden.
Doktorlarımda bana ellerinden gelen yardımı yaptılar.
Bu tedaviler sırasında bir tek şeyden çok korktum ya anne olma şansımı yitirirsem bu hastalık yüzünden... Çocuk aklı belki de... Genç bir kız ve ileride genç bir kadın hayatta en çok ne isteyebilir ki.
Kariyer mi ?
"hayır!"
evladının kokusunu duymak "her şeyden çok".
Bütün bu olumsuzlukların yanında bana en büyük destekçim 2003 yılında gelmişti. Evlendim, kendimi çok eksik hissettiğim bir dönemde eşim bunun tam tersini kanıtlamak istercesine peşimden ayrılmadı. Ve hayat arkadaşım bütün bu olumsuzlukları yenmemde en büyük destekçim oldu. Günümüzde çoğu erkeğin kabul edemeyeceği, kaldıramayacağı kadar zor dönemleri belkide...

Yaşımında verdiği psikolojik çöküntü hesaba katılarak göğüs dokumu uzun yıllar almamak için uğraştı doktorlarım. 1995 yılından 2005 yılı Ekim ayına kadar 8 meme operasyonu olmak üzere guatr vb... operasyonlarla tam 14 kez ameliyathane kapısından girmiştim.
Çok yorulduğumu hissediyordum artık...

Doktoruma en sonunda kararımı verdiğimi söyledim. Neredeyse her yıl alınan kitlelerden sıkıldım. Alınan kitlelerde bir şekilde yeni bir hastalık başlangıcına davetiye çıkacak boyutta olunca meme dokumun tamamının artık alınmasını istedim. Doktorum bu konuda en büyük destekçim oldu.
Annem hariç...
Ağlıyordu...
Sebep mi? ”Doktor bey bebeğini emziremeyecek” diye ağlıyordu.
Evet belkide beni yıkacak en büyük şeydi bu ameliyatın sonucu bebeğimi emzirememek, ama zaten doktorlar da izin vermiyordu ki bebeğim olmasına
“ya hiç olmazsa diye düşündüm hep”
Kararımı vermiştim bu kadar çok ameliyattan sıkıdım ve Ekim 2005 de ameliyat masasına yattım her iki göğsüm tamamen boşaltıldı ve silikon protez yerleştirildi. Uyandığımda hemen göğüslerime baktım sargılıydılar ama sanki hiç ameliyat olmamış gibi duruyorlardı.
Doktorumunda o güzel elleriyle ameliyat olduğumu ve meme dokumun tamamını kaybettiğimi hiç anlayamayacağım kadar güzel bir ameliyat olmuştu. Bunca yılın ve neşter yarasının verdiği doku zayıflığına bağlı yaralarım duruyordu, ama her iki göğsümde sanki hiç gitmemişler gibiydi...
Ameliyat sonrası hiç eksikliğini hissetmedim hatta kendimi eskisinden daha iyi hissediyordum artık.

Her yıl meme kontrollerimde acaba bu sefer ne çıkacak korkusu yoktu.

Sonunda hayatım yoluna girmeye başlamıştı. 24 Şubat 2007 de birden bende olabilecek değişikliği fark ettim. Sabah çok erken saatti bir gebelik testi ile banyoda sonucu beklerken hiçbir şey düşünemiyordum. Teste bakmadan banyodan ayrıldım. Süre bir türlü geçmedi.
“yine çıkmayacak” diye düşünerek teste bakmaya gittiğimde yaşadığım mucizenin güzelliği dünyaya bedeldi.

”Çift çizgi”

Kesin bir yanlışlık var diye bir tane daha yaptım oda çift çizgi.
Sadece bağıra bağıra ağlıyordum.
Mucizem bana hayattaki en büyük hediye sonunda gelmişti. Eşim ağlamamla yataktan fırlayıp yanıma geldi. Konuşamıyor sadece bağıra bağıra ağlıyor ve elimde testi sallıyordum.
”Bu ne dedi” kağıdı uzattım. Okuduğunda onunda birden gözleri doldu çift çizgi! ben hamileydim. Beni yatıştırmaya çalışırken o bile sevincini doğru dürüst yaşayamadı. Allah bana ilk mucizesini hastalığımın erken teşhisiyle, ikincisini ise sonunda evladımın kokusunu duyma şansını vererek bahşetmişti. Çıkmazda olduğum, her bebek gördüğümde gözyaşlarına boğulduğum bir sırada, sabırla beklemenin mükafatını almıştık sonunda...

Şimdi 19 haftalık hamileyim karnım büyüdükçe ve meleğimi, minik mucizemi içimde kıpırdanırken görünce şükrediyorum her şey için Allaha. Sonunda anneyim ve onun güzel kokusunu duymama az kaldı.
Tek dileğim onun sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi.
Ve annesinin yaşadığı hiçbir sağlık problemini yaşamadan sağlıklı sıhhatli hayatına devam edebilmesi.
Şu an tek eksiğimiz bebeğime anne sütü verememek olacak bu bazı geceler beni hüzne boğmaya yetiyor. Ama bazen hayat insanı bir noktada durdurup karar vermek zorunda bırakıyor. Şu an tek düşündüğüm minik meleğimi bir an önce kucağıma almak ve bu güzel mucizeyi tamamlamak...

Merhaba arkadaşlar.herkesin kandilini kutluyorum.ve hepinizi öpüyorum.

Bu arada kürtajdan sonra alinan parçayi ankaraya göndermişti doktorum.sonucu geldi.genetik problemmiş.şimdi bazi tahliller yapilacak.bakalim kismet ne zamana.sonuç problemli çiksada yinede çok mutlu oldum.en azindan sorunun ne olduğunu öğrenmiş oldum.
Allah im ne zamana kismet ederse bende o zaman anne olurum.
Allah im kimseyi evlat acisiyla sinamasin.ve en yakin sürede hepimiz anne olalim.bunu gerçekten çok istiyoruz ve hakediyoruz bence.

ayyy Belenaycım çok güzel bir yaşam hikayesi.....ellerine sağlık ...sonu mutlu bitti:)))))))umudumuz hiç kaybolmasın......

Merhaba Özlemimsin......seninde kandilin kutlu olsun canım...genetik demişsin ama ne genetikmiş ?ben anlamadım.....hayırlısı olsun canım....İnşallah hepimiz anne olacağız....

Günaydın kızlar. Benim bugün hiç keyfim yok. Sanki bir kaç gündür yaşam sevincim yok oldu. Dün gece ağlamaktan gözlerim balona döndü üstelik hiç sebepsiz. Zavallı kociş bile ne olduğunu anlayamadı. Bu sabahta çok şiddetli bir baş ağrısı ile uyandım. Sizler nasılsınız?

Günaydın kızlar. Benim bugün hiç keyfim yok. Sanki bir kaç gündür yaşam sevincim yok oldu. Dün gece ağlamaktan gözlerim balona döndü üstelik hiç sebepsiz. Zavallı kociş bile ne olduğunu anlayamadı. Bu sabahta çok şiddetli bir baş ağrısı ile uyandım. Sizler nasılsınız?

günaydın arkadaşım nedir bu kırgınlık üstündeki

günaydın arkadaşım nedir bu kırgınlık üstündeki

Bilmiyorum canım ama hiç iyi değilim. Hiçbir şeyden keyif almıyorum, canım hiç birşey yapmak istemiyor. Sadece uyumak istiyorum. Sanırım depresyona girdim ama hiç sebep yokken niye oluyor ki bu..

Bilmiyorum canım ama hiç iyi değilim. Hiçbir şeyden keyif almıyorum, canım hiç birşey yapmak istemiyor. Sadece uyumak istiyorum. Sanırım depresyona girdim ama hiç sebep yokken niye oluyor ki bu..

günaydın alincim:eek:klava:önce şöyle bi güzel oklava sana ne oluyor ya ne bu tembellik hadi artık sıyrıl şu halinden sen depresyona girmişsin bak şöyle düşün sağlıklısın eşini seviyorsun mutlu bir evliliğin var mutlu olmak için o kadar çok sebebin varken yapma böyle biliyorum söylemesi kolay anlattıklarının aynısını bende yaşadım hayattan zevk almıyordum taki işe girene kadar kendine bir uğraş bul canım hem hafta sonu tatile gideceksin böyle yaparsan eşinede kendinede tatili zehir edersin hadi bakalım şimdi ben iyiyim diyorsun küçük mutluluklar buluyorsun kendine ayrıca üstte yazdığım hikayeyi okumadınmı insanlar nelerden mutlu oluyor Şenizee bizde seni seviyoruz

günaydın kızlar ...alincim valla bende seni tutar bi gıdıklarım bi gıdıklarım gülmekten bayılırsın valla
canım bazen bizlere de oluyor bu durum ama sonuçta geçici hayat bu bazı zorlukları olucak elbet bizlerde güçlü olup bu zorlukları yenicez...
belenaycım günaydın yazın için ellerine sağlık güzel bir yazıydı...

UMUT LİSTESİ
1-annemannem
2-&ayla&
3-AYŞECANDAN
4-ayşe/FB
5-ayşegül19
6-alhan
7-alin....................umutlar temmuza kaldı
8-amway
9-anatolia_tb
10-arnavutgüzeli84
11-azra arda
12-acem_kizi..................................hg
12-bahar34...........(6 temmuz)
13-BAYANHEYECANLI 60
14-bayan_66
15-belenay......................(kısmet ne zamansa)
16-blackrose23
17-bengüsu
18-benssenb
19-beauty..
20-bebişiiim
21-bidenem
22-biopelin
23-bucuarda
24-claire........(canım benim üzülme sakın :KK43: hepimiz dua ediyoruz..hayırlısı)
25-cano77
26-ceyda atalar
27-cerence
28-çakirs
29-daisy16
30-derram
31-deryam76
32-didipırçık...........(nisanda ilk aşılama)
33-dilek83
34-doğa6
35-durulaytug.....................belirsiz:KK43:
36-ebruşşş
37-edali368
38-efsane30..
39-e-u
40-elif-26
41-elifecan
42-elizabethtown
43-elfida
44-emiy
45-enise85
46-entersan
47-esen97
48-eseraras
49-esrako
50-esrasoner
51-evrimmm
52-eyetkiner
53-esra naz
54-fatma kurban
55-fato83..
56-fatoş1982
57-fındık80...............
58-figen26
59-fleeflame
60-firuzem
61-ggaye
62-gonca778
63-gökçe23
64-gözek..................
65-gözlüklü
66-gülcannnnn
67-gülten
68-gülüm12
69-gönülyarası
70-hamiyet doğru
71-hatice27
72-hilalnur
73-h.mine
74-hülliş
75-kamişko
76-kapkara
77-karagözlü
79-kuba
80-kuka............................( insallah.Mayis tup bebege baslayacagiz)
81-kurnaz
82-kuzuum
83-laren
84-lajoconde
85-limon
86-liligum
87-loveactually...................................... ..................................
88-lusin
89-medura
90-mazbut
91-mahinur
92-mehay
93-mekselina86
94-mervess
95-minikserçe
96-minos
97-miki.
98-miss polat
99-morgül
100-moon sunn
101-mum ağacı
102-nal
103-nazlııı (tatlım geçmiş olsun bundan sonrası için herşey güzel olur inşallah)
104-nefisem
105-nesgül
106-neslihan 38
107-nevinırmak
108-nevrosky
109-minehayat
110-minervaduygu
111-mumudihaba
112-nix
113-onuseviyorum
114-oburşirin
115-özgürce
116-özlemimsin
117-paylaşım
118-pembekordon.........umutlar temmuza kaldı
119-perçe
120-peteknur
121-pıtırcık
122-parıl
123-rabiş
124-rapunzel26
125-rem
126-rockwell roscitak
127-roselenda
128-sarı şeker
130-seherim
131-sema69
132-sselda
133-selcenuguz
134-seleney
135-selinx
136-*sennur*
137-*serpilla*
138-sevdagül.......................geçmiş olsun canım bir dahaki sefere mutlaka hayırla inşallah
139-sultan49...................hayırlısı ne zamansa .....
140-supremunvale
141-smhsmh.. ..............
142-silgi
143-swethome
144-şirine
145-tavşanlı
146-tiviti
147-tuana3434
148-tuba_cüneyt
149-tutku03
150-türlü türlü.
151-uğur ve eylül
152-umudumsensin
153-umutvar
154-vezikül..
155-what a woman want?
156-vahşi kedi
157-yaren07
158-yarencan.
159-y.m.i.n
160-yakaryos
161-yasemennnn ...........geçmiş olsun bi tanem biir gün mutlaka hayırlısıyla unutma
162-yastev
163-yazgülün
164-yazel
165-yeşimcik
166-yohannes
167-yumurtalı ıspanak
168-yumyum..................(kısmet ne zamansa)
169-z@z@....................
170-zeyno
171-zeyno:)
172-beyaz46
173-zuhal turan
174-aslı
175-atmosfer
176-deryaa1
177-semoş427
178 yüksek sadakat
179-surcu Lisan
180-iremeren

LİSTEMİZİN HAMİŞLERİ

estetik26......................................... ............................HAMİLE(1)
r2d2.............................................. ..............................HAMİLE(2)
süar.............................................. ..............................HAMİLE(3)
g sezen............................................. ..........................HAMİLE (4)
hilal1975......................................... .............................HAMİLE(5)
tatlımelek........................................ .............................HAMİLE(6)
hasret............................................ ..............................HAMİLE(7)
gülen............................................. ..............................HAMİLE(8)
sefil............................................. ................................HAMİLE (9)
zeynoo24................................... ..................................HAMİ LE(10)
eda&Cemil......................................... ..........................HAMİLE(11)
ecetuna........................................... ............................HAMİL E(12)
BuRCuCuKkK........................................ ......................HAMİLE(13)
dilruba_diba...................................... ...........................HAM İLE(14)
travon............................................ ..............................HAMİLE(15)
nazlımelek........................................ ............................HAMİLE(16)
vahşi kedi.............................................. ........................HAMİLE(17)
roselenda......................................... ...............................HAMİLE(18)
y_onay............................................ .................................HAMİLE(19)
kançiçeğim........................................ ................................HAMİLE(20)
ilayda51.......................................... ....................................HAMİLE (21)
gözdenc........................................... ..................................HAMİLE(22)
cucan............................................. .....................................HAMİLE (23)
asortie........................................... .........................................HAMİLE(24 )
saruböceq......................................... .......................................HAMİLE(25)
karabiberim..............................................................................HAMİLE (26)
KIZLARRRRRRRRRRRRR HAMİŞİMİZZZZZZZZZZZZZZ OLMUŞŞŞŞŞŞŞŞŞ LİSTEMİZ ŞENLENDİİİİİİİ...
KARABİBERİM HAMİLEYMİŞ....

X