Hamile kalmak için soğan kürü

Amin canım inşallah Kötü bir şey söylemeyecekler Allah’ın izniyle gönlünü ferah tut. Bizi de bilgilendir sonuçlarından olur mu?
Ben doktora bir kez gittim canım o da artık bebek düşünüyoruz, hormonlarıma kanlarıma baktırmak istiyorum diye. Bundan 5 ay önce falan işte. O vakit her şey normaldi çok şükür. Aradan geçen süre zarfında bir şeyler değiştiyse bilmiyorum. Tekrardan da ekim ayında gitmeyi düşünüyorum. O zamana kadar hamile kalamazsam.

Canım hastaneden çıktım. Geçen ki kist sağdaydı o kaybolmuş şimdi ki solda 2 cm doktor adet dönemiyle oluşup kaybolan türden olduğunu kötü huylu olmadığını söyledi yani normal bir durummuş polip de yok dedi gebeliğe engel olacak bir durumum yokmuş çok şükür 1 yıl bekle dedi ama ben bekleyemem özele gideceğim yumurta takibi falan yaptırıcam eşimde bir kontrol olsun. Çok teşekkür ederim canım benim

1 yıl bekle demesi çok kolay hekimler için. Ama bizler için ne kadar zor değil mi? Her yönden kendini hazır hissettiğin bir dönem oluyor, hamile olmak istiyorsun ama olmuyor. Tıbbi yardım almak istiyorsun bekle deniyor. Bence de çok istiyorsanız bekleme canım. Bu forumda okuduğum bazı kadınlar bir sene bekleyip doktora gittiğini, mesela prolaktin yüksekliği olup ilaç kullanınca hemen hamile kaldığını falan yazmışlardı. Keza benim bir arkadaşım iki ay denedi olmayınca hormon testi yaptırdı onda da prolaktin yüksekliği vardı ilaç kullandı ve o ay hamile kaldı. Tabi her şey nasip ama tevekkülden evvel çaba göstermek lazım. Kader gayrete aşıktır diye boşuna dememişler. Bir sene bekleyip gitse dünyanın stresini yaşayacaktı çocuğum olmuyor mu acaba diye. Çözümü de basitken oysa…

Bu arada sonuçlarının güzel çıkmasına çok sevindim. Benim bir dönem 5 cm kistim vardı daha yeni evliydim, korunuyorduk. Belim için mr çekildiğimde fark edilmişti. Adetin üçüncü günü gittim doktora ve kaybolmuştu. Anlık bir şeymiş. Seninki de kaybolacaktır inşallah.
Ben de kendi adıma bazı tedirginlikler yaşıyorum. Sağ kasığımda bir düğüm batma hissi var. Özellikle yürürken her adımda kendini hissettiriyor. İnşallah kist oluşmamıştır ya da tüplerle ilgili bir sıkıntı soğan küründen dolayı Bunu anlamanın tek yolu da en az 10 gün beklemek

canım içime su serptin. Ne kadar doğru söylüyorsun hekimler kendi başına gelse bekleyecekler mi acaba… hormon testi benim de aklıma geldi belki de hormon bozukluğu var. Sen bu testi yaptırdın mı?

canım içime su serptin. Ne kadar doğru söylüyorsun hekimler kendi başına gelse bekleyecekler mi acaba… hormon testi benim de aklıma geldi belki de hormon bozukluğu var. Sen bu testi yaptırdın mı?
Yoktur inşallah aklına getirme. Ben yaptırdım evet 4-5 hormona bakıyorlar tsh, fsh, prolaktin, estradiol bir de bir şey daha. Ben ayrı bir ücret ödeyerek amh bakılmasını da istemiştim. Amh da yumurta rezerv sayısını gösteren bir hormon. Yumurta rezervlerin yeterli mi ya da ne bileyim erken menapoz belirtin var mı falan onlara bakıyorlar. Benim o dönem için değerlerim normal çıkmıştı canım. 4-5 ay önce bakıldı işte. Ayrıca karından ultrason da yapmıştı. Kist görünmediğini söylemişti. Aradan geçen süre zarfında bir şeyler değişti mi bilmiyorum inşallah değişmemiştir Mutlaka baktır ben herkese tavsiye ediyorum.

Peki direkt bu testi yapıyorlar mı doktor önermeden?

Bence senin bir şeyin yoktur ya o kadar test yaptırmışsın aradan çok bir zaman da geçmemiş. İnşallah bir çocuğun olacak. Sen nasıl korundun doğum kontrol hapı ile mi?

Peki direkt bu testi yapıyorlar mı doktor önermeden?
Canım ben özel hastaneye gitmiştim orada talep edersen yapıyorlar evet. Ama devlet hastaneleri en az bir yıl denemeden yapmaya pek yanaşmıyorlar. Yani devlette muayene olacaksan bir yıldır deniyoruz olmuyor falan demen gerekiyor ki baksınlar. Yoksa biraz daha zaman verin kendinize derler. Amh devlette de pek yapılmaz o genelde ileri yaş grubunda bakılıyor. İmkanın varsa direkt özel hastaneye git derim.

Bence senin bir şeyin yoktur ya o kadar test yaptırmışsın aradan çok bir zaman da geçmemiş. İnşallah bir çocuğun olacak. Sen nasıl korundun doğum kontrol hapı ile mi?
İnşallah yoktur canım ve inşallah senin de yoktur. Bizde de eşim daha önce hiç muayene olmadı. İşte Ekim ayına kadar olmazsa ondan gitmesini isteyeceğim. İçimden bir his bu ay ya da bir sonraki ay olacak gibi diyor sanki ama Rabbim inşallah hislerimi boşa çıkarmaz… Hayır ben hiçbir şey kullanmadım bizde hep eşim korundu canım. Sen ?

Bu test pahalı bir test mi oluyor canım?

İnşallah hislerin doğru çıkar canım bu ay bir belirtin var mı

İnşallah hislerin doğru çıkar canım bu ay bir belirtin var mı
Kuzum benim günlerdir karnımda, sağ kasığımda, belimde, bacaklarımda ağrılar sızılar var ama bence soğan kürü yüzünden oldu hepsi. Hamilelik belirtisi diyebilmek için erken reglime 12 gün falan var daha. Lekelenme durumu da hala devam ediyor çarşambadan beri içmediğim halde. Belki de regl olana kadar sürecek bilemiyorum ki… Sende durumlar ne ?

Allah aşkına yapmayın kuzum.
Herkeste aynı etkiyi yapmıyor.
Hatta zararlı bile olabiliyor.
Ne gibi bir zararı olabilir? İlaç daha mı faydalı?? Soğan doğal bir antibiyotik ne şekilde kullanılması gerektiğini İbrahim Saraçoğlu söylüyor yanlış uygulayanlar kötü yorum yapıyor. Lütfen bilip bilmeden buradaki insanları korkutmayın

Canım benim göğüs hassasiyetim bu ay erkenden başladı bel ağrım var bugün de sabah mide bulantısı ve baş dönmesi oldu bilemiyorum. Adetime 1 hafta var yani ben artık kestiremiyorum çünkü bu belirtiler daha önce de olmuştu göğsümün etken şişmesi dışında. Birde sürekli yeme isteği var off bilmiyorum ya çok karışığım

İnşallah hamilesindir canım. Belki de iltihap yüzünden gebelik olmuyordu soğan kürü etki etmiştir. İnşallah böyle birşeydir

L lavinya3434 Canımmm ne durumdasın görüşmeyeli? Ben bütün hafta sonu sağ kasığımda batma şikayeti ile dolandım durdum. Belim falan da ağrıdı. Bugün sabah kalktım o batma hissi geçmiş diye sevinirken bu sefer komple adet sancısı gibi sancılarım başlamış. İnan öğlene kadar karnım, belim, bacaklarım, sırtım o kadar çok ağrıdı ki herhalde bu ay erken adet olacam dedim. Neredeyse ilaç içecek seviyeye geldi yani. Şu sıralar biraz hafifledi gibi karnımdaki devam ediyor. Adetime de bana göre bir hafta, takvim uygulamasına göre 9 gün var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…