Hamile kalmak için neler yapmalıyız ?

Ne demekk cancazım :KK66:

Kıızllaaarre bidee teyzem söyledi iki aydır çok tuvalete qidiyorm teyze tahret almaktan bıktım valla napim dedm iltihap fln olabilir sütü kaynat onun buharına otur dedi iyi qeliyomş iltihaptan fln şüpeniz varsa deneyin bi zararı yok ztn iyi qeliyomş içimizi temizliyomş
evet cnm ben de biliorm onu eskiler cocuk olsun diyede o yontemi kullaniomus. ne varsa dokuomus kullan iyi gelir :KK66:

alla allah ben sormustum oyle bisiy demedi doktor. hamis olunca bakilir onlara dedi. kardesim hem zihinsel hem isitme engelli benim de ben de oyuzden baktiram demistim. doktor manyakmisiniz siz hamis.olmadan bakilir mi bunlara dedi. kac tane doktora gittim oyle soyledi. ayrica hamisken amniosentez falan yapilio isteyenlere onda hepsj cikio zihinsel isitme ne varsa ben onu yaptircm hamis olursam insallah..
seninkiyle bu farklı canımm.. benim dediğim direkt hamileliği engelliyor.. senin ki kalıtsal hastalık için.. bizde onun için araştırdık çünkü eşimle akrabayız. aslında önceden çiftlerin genetik yapısı incelenebiliyor. insanlarda genetik hastalıklar ya taşıyıcı olarak bulunur yada hastalık olarak. yani eğer sen bi genetik hastalığın taşıyıcıysan kromozunun bitanesinde bulunuyor ve üzerin herhangi etkisi olmuyor.eğer iki kromozomundada varsa hastasın demektir. bebeğini nasıl etkilio diye soracak olursan şöyle. diyelimki sn taşıyıcısın. eşinde aynı hastalığın taşıyıcı. işte döllenme sırasında bebiş senden bi kromozon yani XX den birini alıo ya erkektende XY den biri işte ikinizdende taşıyıcı kromozomu alırsa bebiş hasta oluo. birinizden sağlıklı birinizden taşıyıcı kromozomu alırsa oda taşıyıcı oluyor ama hiç bir etkisi olmuyor...

Bana kullan dicenee sende kullan bu ay birlikte vercez hamiş haberiniii ne varsa deneyekk denemediqimiz kalmasın :KK70:
ben korkarimmm buhar yumurtami eritirsee:KK70: sakaydi bu tabiki yok kizz iltihap yok bisiy yok doktor cabuk hamile kalirsin dedi herseyin cok iyi dedi bana ama kocada is yok. su prolaktinden dolayi olmuomudur insallah bu ay dusurdum o hormonu amann tek sorun bu olur insallah. vercz demi giii hamis olup :KK19:

seninkiyle bu farklı canımm.. benim dediğim direkt hamileliği engelliyor.. senin ki kalıtsal hastalık için.. bizde onun için araştırdık çünkü eşimle akrabayız. aslında önceden çiftlerin genetik yapısı incelenebiliyor. insanlarda genetik hastalıklar ya taşıyıcı olarak bulunur yada hastalık olarak. yani eğer sen bi genetik hastalığın taşıyıcıysan kromozunun bitanesinde bulunuyor ve üzerin herhangi etkisi olmuyor.eğer iki kromozomundada varsa hastasın demektir. bebeğini nasıl etkilio diye soracak olursan şöyle. diyelimki sn taşıyıcısın. eşinde aynı hastalığın taşıyıcı. işte döllenme sırasında bebiş senden bi kromozon yani XX den birini alıo ya erkektende XY den biri işte ikinizdende taşıyıcı kromozomu alırsa bebiş hasta oluo. birinizden sağlıklı birinizden taşıyıcı kromozomu alırsa oda taşıyıcı oluyor ama hiç bir etkisi olmuyor...
annemlerde akraba canm teyze cocuklari kardesim boyle oldu :KK61:amcamlarda akraba onlardada var. bize akraba evliligi iyi yonde etkilemio malesef. esimle yabanciyiz. kayinvalidemin sozu aklimdan hic gitmio kardesin engelli gidip test yaptirin dedi evlendigimzide beynimden vrulmusa dondum gunlerce kendime gelemedim. esime dedim gidip ne gerekiosa yapalim die zorladim gerek yok anneme bakma sen dengesiz o dedi.:)) yiinede ben de zorla goturdum doktor hamis olmadan olmaz dedi eve geldik. insallah bisiy cikmaz bizde de kadin psikolojimi bozdu ruh hastasi kari , bak gene aklima geldi gidip bogazliyasim var:KK62: ah etmekte istemiorm kizi hamile Allah kimsenin basina vermesin.

Son düzenleme:
alla allah ben sormustum oyle bisiy demedi doktor. hamis olunca bakilir onlara dedi. kardesim hem zihinsel hem isitme engelli benim de ben de oyuzden baktiram demistim. doktor manyakmisiniz siz hamis.olmadan bakilir mi bunlara dedi. kac tane doktora gittim oyle soyledi. ayrica hamisken amniosentez falan yapilio isteyenlere onda hepsj cikio zihinsel isitme ne varsa ben onu yaptircm hamis olursam insallah..
Kizlar daha bebis olmadan boyle seylerle yipratmayin kendinizi her gebelijte boyle olacak diye birsey yokkii iyiye odaklanın. Ayrica amniyo sivi testi dusuk riski olan birsey yani o siviyi aldirdiktan sonra bebeginin düşme karinda ölme gibi ihtimalleri beraberinde getiren bir durum. Eger bir yola cikip minnaklari bekliyorsak onlari her turlu kabul etmiş oluyoruz.. saglikli ise bebegin ve amniyosentez yaptırdığın icin kaybedersen uzulmezmisin minesum. Ama tabi engelli oldugunu ogrendiginde aldiracaksan bunu bilemem :KK8:

annemlerde akraba canm teyze cocuklari kardesim boyle oldu :KK61:amcamlarda akraba onlardada var. bize akraba evliligi iyi yonde etkilemio malesef. esimle yabanciyiz. kayinvalidemin sozu aklimdan hic gitmio kardesin engelli gidip test yaptirin dedi evlendigimzide beynimden vrulmusa dondum gunlerce kendime gelemedim. esime dedim gidip ne gerekiosa yapalim die zorladim gerek yok anneme bakma sen dengesiz o dedi.:)) yiinede ben de zorla goturdum doktor hamis olmadan olmaz dedi eve geldik. insallah bisiy cikmaz bizde de kadin psikolojimi bozdu ruh hastasi kari , bak gene aklima geldi gidip bogazliyasim var:KK62:
yinede biz ne dersek diyelim Allah ın dediği olur..sen kötü düşünmee.. rahat ol canımm..

Kizlar daha bebis olmadan boyle seylerle yipratmayin kendinizi her gebelijte boyle olacak diye birsey yokkii iyiye odaklanın. Ayrica amniyo sivi testi dusuk riski olan birsey yani o siviyi aldirdiktan sonra bebeginin düşme karinda ölme gibi ihtimalleri beraberinde getiren bir durum. Eger bir yola cikip minnaklari bekliyorsak onlari her turlu kabul etmiş oluyoruz.. saglikli ise bebegin ve amniyosentez yaptırdığın icin kaybedersen uzulmezmisin minesum. Ama tabi engelli oldugunu ogrendiginde aldiracaksan bunu bilemem :KK8:
cnmm bikiorm dusuk riski var. kayinvalidemlerle ugrasmaktan okadar biktim ki bu konuda beni anlayamassiniz psikolojimi bozdu catlat kadin benim icim rahat Allaha siginiorm ben ne verse kabulum.

kızlar ya kendimde hamilelik belirtileri arıyorum sanırım. belim bacaklarım ağrıyor sanki bide memiktolar büyüdü acıyo (genelde olur hep regl yaklaşırken) ayy eğer hamiş olursam herkese benden yemek çay kahve sınırsızzzzz :))

Esim bu aksam iste tekim.
Elektriklerde gelmedi hala yaa tv kapali sarjimda 37 pff canım sıkıldı. Guya 2-4 arasi kesilecekti 5 oldu nerdeyse yok halaaa

X