Hamile kalma korkusu

Ne desek olmuyor cok komplekslisiniz, demek ki dogruya verdiginiz reaksiyon bu :)

O isi bitirdiktrn sonra prezervatife bak kaçak varmi diye. Sıktır delik varmi akiyormu diye bak. Akmiyorsa ztn sorun yok.
Ama kafam rahat etsin diyorsun ozaman dugunu bekle bence

12 yillik evliyim. Hapla korunuyorum. Hic kazara hamile falan kalmadim. Hapi biraktim bebek dusunmemizin 4 veya 5.ayiydi sanirim hamile kaldim.
“” Siz zaten %100 olan yontemi kullanıyormuşsunuz. Iliskiye girmemek “””
Ve buuna a ragmen asiri tedirgin oluyormus suan hanimefendi

Benim fikrime gore abartmiyorsun, gereksiz gerginlik de yasamiyorsun. Var yani prezervatifle, spiralle, dogum kontrol hapiyla hamile kalan. Hatta tuplerini baglatip hamile kalan var. Evli degilsin hamile kalsan zor durumda hissedeceksin kendini. Senin yerinde olsam ben de bu riski almam. Benim fikrim bu.

Bende merak ediyorum spiral muayenesini alttan ulttasonlamı yoksa karındanmı yapıyorlar acaba

Benim için faydalı bir yorum oldu teşekkür ederim. Acaba adet olmaya birkaç gün kala mı daha risksiz yoksa adet bitimi sonrası mı
Başkaları da illaki cevap verir ama ben iki hamileliğimde de hemen adet sonrası hamile kaldım. Korunmadık,istenilen bi hamilelikti. Ama benim yumurtlama zamanım adet bitimi filan muhtemelen. Benim başımdan böyle geçtiği için sadece bu sorunuza yanıt vermek istedim.

Bende merak ediyorum spiral muayenesini alttan ulttasonlamı yoksa karındanmı yapıyorlar acaba
İki türlü de olabiliyor.
Başka bir şey için karından ultrason çektirdim. Ultrasonu çeken görevli spiralinizin yerleşimi çok iyi dedi.
Kadın doğumcu da hem karından hem de o sırada smear alacağı için vajinal bakmıştı

Prezervatif+doğum kontrol hapı şeklinde korunun. Yumurtlama günlerinizde ilişkiye girmemeye çalışın.

Konu 5 ay önce açılmış ama ben yine de yazayım. 7 buçuk yıldır sadece prezervatifle korunuyoruz. Sadece çocuk istediğimiz zaman hamile kaldım. Doğru kullanımla koruyuculuğu %100..

Aylar sonra mesajim hortlamış iyi mi. Altta şimdi hamilelik şeyini görenler o kadar isyan ettin becermişsin işte diyecek
Şu konuya açıklık getireyim. Yanlışlıkla hamile kalmadım keşke yanlışlıkla kalabilseydim. Baya bildiğiniz uğraştım yani.

Doğum kontrol hapı hormonal bir ilaç,
Ama hormon düzenleyici bir ilaç.
Kötü bir şey değil yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…