hamile kaldığınızı eşinize nasıl söylediniz?

ay boyle sonlardan nefret ediyorum ya. sevinciniz kursaginizda kalmis y.
gecmis olsun. insallah bidaha olur saglikli bi hamileligin olur.
uzuldum dogrusu. bu sonlari bende 3 kez yasadim.
yani 3 dusugum oldu.

hayırlısı dıyorum belkı olsaydı hasta olacaktı veya ben dıge rbebeten sıkayet eden annelerden olacaktm hemeolan hamıleleıklerde genelde oyle oluyor bebek agır gelıyor bıraz bekleyınce ısteyınce farklı oluyor
deyıp kendımı avutuyorum hayırlısı boyleymıs senın neden dusuk oluyor bır sebep buldular mı çok uzuldum

eşimin varikoselinden dolayı bizim bebek işi tüp bebege kalmışdı rahim filmi çektirmek için adetimi bekliyodum ama içimden bi sesde hamilesin diyodu halbuki dr imkansız demişdi ama ben bir umut adet olmam gereken gün eczaneden testimi aldım olursam olurum gecikirse testi yaparım umuduyla beklemeye başladım bide hala neden aldıgıma anlam veremediğim bi emzik vardı ecza dolabında adetim 2 gün gçti ve ben sabah testi yaptım oleeeyy hamileyim aklıma emzik geldi sabahın 7sinde evde hediye paketi aramaya başladım bide o gün sevgiler günüydü emziği paket yapıp eşimi 7 de kaldırdım sevgiler günün kutlu olsun dedim açtı paketi bakkktıııı bakkttııııı bune mp3 çalarmı aldın bana dedi yazık öyle bi umudu yok ya emziği bile başka şeylere benzetmeyi başardı.bende saçmalama iyice bak bakalım dedim yüzündeki o ifadeyi size anlamatamam yatakta aglaya aglaya sarıldık 10 dkk öylece kaldık o gün aklıma geldikce hala gözlerim doluyo şuan 17 haftalık hamileyimm

durun bende anlatayımm...korunmayı bıraktık...2 ay olmayınca ben fikir değiştirdim çalışmaya karar verdim...yeniden korunmaya başladıkk...o ay bize kayınvalidem geldi..hatun yatak odasına kuruldu tabiii...bizim kondomlar falan orda...amannnn bi kereden bişey olmaz dedik...sonra benim adet 15 gün geçmişş...haberim yokk...o zamanlar hesap falan yapmazdımm...bi test yapayım dedimm...anaaaaa hamileyimmmkafamçokkarıştı..koca eve gelince çubuğu gösterdimm...bakkkkk dedimm....inanmadıı test yanlış olabilir dedii kötükedihüso...sağlık ocağına gittik 2.idrar testini yaptırdık yine inanmadııkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı:eek:klava: sonraa hastaneye gittik kan testi yaptırdıkk..en sonunda inandı..kötükedihüso:eek:klava:yaniii şu kan testi icat edilmese bizimki ancak doğurduğumda inanacaktııı:eek:klava:....sonra anladımm...eşimin abisinin çocuğu olmuyo...adam ondan çokkkk korkuyomuşş...banada hiç bişey söylemiyo amaa...inanamıyomuş yanii....şimdi ikinci için uğraşıyoruzz...yeniden müjde vermek için kendimi paralıyorummmmm-tatlicadiarzu- uzun zamandır uğraşıyoruzz..koca yine inanmıcak yaniii...ondan ona haber vermeden kan testini yaptırcammm...

Son düzenleme:
canim 3yillik evlilikden sonra herkez bebek nezaman geliyo diye sormaya basladi bende sakasina hamileyim dedim bi akdim esim ve annem kaptirmislar kendilerini bu sakaya :) cünkü ben her ay birilerini isletirdim :)
ama bebis yapmayada karar vermisdik ocak ayinda hamile kaldim ben fakat tam o aralikda yeni daireye tasinmisdik esimede demisdim bu ayda tutmadiysa biraz ara veririz diye
neysse annemle esim illa hamilelik testi alcaz diye tutdurdular ya dedim günüme daha iki hafta var aldilar o günde annemle cok yakin aile dostlarimiza gittik ben yapmak istemedikce zorla icecek icirte icirte wc ye gitmek zorunda kaldim testide yaptim ve cikan sonucdan kendim bile inanamadim sok oldum sasirdim bütün duygularim birbirine karisdi saka yaparken gercek cikdi ve bu günüme daha 2hafta olmasina ragmen
wc den bi cikisim vardi herkez bana bakiyo merakla aglamaya basladim
hemen cakdilar dalgayi bi sevinc bi mutluluk süperdi ya yasamaya degerdi
annem daha ben kendime gelmeden esimi aradi oda lokaldeydi inanamamis beni istedi ve sordu evvet pozitif cikdi ama askim inanamiyorum bukadar erken bellimi olur belki hata vardir kimseye belli etme doktoruma gitmeden kimse bilmesin dedim söz verdi vermesine ama teli kapatdikdan sonra haykirmis sevincden baba oluyorum duyduk duymadik kalmasin herkeze benden cay diye :))))))
cok yakin arkadasim anlatti ilkerin o sevinci mutlulugu yüzündeki ifade gözlerindeki isilti görülmeye degerdi diye :)))))
yani güzel haberi ben veremedim ama annem vermisdi olsun

ve benim kizim gelicegini cok erken bildirmis oldu bize ben onun üstüne 3test daha yaptim evde inanamadigim icin doktorumuda aradim kiz dedi 4test yapip hepside pozitif cikdiysa ayriyetten idrar testine gerek yok nekadar oldu gününüz geceli dedi bende ne gecmesi 2hafta var daha dedim kiz dedi ozaman 3hafta sonra gel cünkü suan gelsen bile bisey görülmez diye
3hafta sonra gittigimdede tuanam 5haftalik bi noktaydi :)
doktoruma sordum nasil oluyoda ben bukadar erken ögrenebildim diye cok nadirde olsa ögrenilebiliyomus

hayatimda aldigim en güzel hediyem inci tanem tuanam
iyiki hayatimiza girmek istedi cok sükür onu veren rabbime

allahim isteyen herkeze nasip eder insallah bu güzel duyguyu

hamile oldugumda eşime söyledim çooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk sevindi kucakladı öptü ikinci defa dünyanın en mutlu insanı oldum dedi.mutluluktan ne yapacagını şaşırdı.ve eşimi çok seviyorumm.

babam beyin kanaması geçirmişti yanına Ankaraya gittim eşim bir müddet kalıp iş için döndü günlerce annem ve kardeşlerimle dönüşümlü hastenede kaldık.amcamların evide hasteneye yakın arada orda kalıyoruz.ben gittim gece amcamlarda kalacam.yengeme laf arasında adetim 7-8 gün geçti üzüntüden sıkıntıdan heralde dedim.yerinden fırladı kesin hamilesin dedi ben hiç inanmadım gitti test aldı sonuç pozitif.çok şaşırdım farklı bir duyguydu o kadar üzüntünün içinde güzel bir mutluluk.babamda iyice iyileşmişti oda çok sevindi.
vee eşimi aradım adanaya yanlız dönmeyeceğim dedim bir misafirimiz var .oda kim dedi bende ismini henüz bilmiyorum beraber koyacağız dedim resmen dondu sesi titriyordu telefonu kapattıktan sonra tüm işyerine tatlı ısmarlamış
çok güzel bir duygu Allah herkeze nasip etsin

babam beyin kanaması geçirmişti yanına Ankaraya gittim eşim bir müddet kalıp iş için döndü günlerce annem ve kardeşlerimle dönüşümlü hastenede kaldık.amcamların evide hasteneye yakın arada orda kalıyoruz.ben gittim gece amcamlarda kalacam.yengeme laf arasında adetim 7-8 gün geçti üzüntüden sıkıntıdan heralde dedim.yerinden fırladı kesin hamilesin dedi ben hiç inanmadım gitti test aldı sonuç pozitif.çok şaşırdım farklı bir duyguydu o kadar üzüntünün içinde güzel bir mutluluk.babamda iyice iyileşmişti oda çok sevindi.
vee eşimi aradım adanaya yanlız dönmeyeceğim dedim bir misafirimiz var .oda kim dedi bende ismini henüz bilmiyorum beraber koyacağız dedim resmen dondu sesi titriyordu telefonu kapattıktan sonra tüm işyerine tatlı ısmarlamış
çok güzel bir duygu Allah herkeze nasip etsin

çok hoş tam iyi bir habere ihtiyacın olduğunda gelmiş meleğin tebrikler haber verişinde çok hoş

evliliğimin 8. yılıydı ve biz bir buçuk yıldır bebek istiyorduk.her ay ağlama nöbetleriyle geçiyordu,doktorum bir problem olmadığını stres yaptğımı söylüyordu.sonunda bende bir problem olmadığını bir sonraki ay eşimin spermogram çektirmesini istedi.ama benim adetim 4 gün gecikmişti,kan tahlili yaptırdım misafirin var dediğinde şoka girmiştim.ne yapacağımı bilmez durumdaydım.akşam eşim gelmeden önce karnıma kocaman bir daire çizdim gülen bir yüz yapmıştım göbeğime keçeli kalemle:)))kapıyı açtım eşime ve karnımı göstererek bak bir misafir var burada babası dedim.sarıldık birbirimize uzun bir süre sonrada yaptığım yüzü silmek için bayağı bir uğraştık ve bol bol kahkaha attık.ancak yaptığım bu sürprizin sahibi bebeğimi kaybettim bir yıl evvel şimdi 9+5 günlük hamileyim.eşimide kendimide çokşaşırtmadım bu kez ancak mutluluk yine aynı.

ayy gözlerim doldu ya okurken kendimi düşündüm bir an eşimi düşündüm :çok üzgünüm: rabbim banada bu mutluluğu yaşatacakmı :Saruboceq:

ayy gözlerim doldu ya okurken kendimi düşündüm bir an eşimi düşündüm :çok üzgünüm: rabbim banada bu mutluluğu yaşatacakmı :Saruboceq:

inşallah canım benm yaa tabi ki yaşatacak yeter ki stres yapma ve üzme kendini anneler kendini üzünce bu minicikler gelmiyo bol bol dua et :teselli:

18 ay korunmadım ve hamile kalamadım,doktorum stresten olmadığını söylediğinde nasıl yani diyordum.artık olmuyor kontrol sırası eşimdeydi ve o ay hamile kalmıştım...sttres gerçekmiş lütfen çok baskılamayın kendinizi benim yaptığım gibi....hadi güzel haberleri bekliyoruz.

offffffffffff..kızlar yaaaaaaaaaaaa..bende bitaneme bu haberi vermek istiyorum..nolur dua edin banada tam bir yıl oldu beklioruz..olmuyooooooooooo.........:....:KK43:(Allahım inşallah tez zamanda eli yüzü düzgün sağlıklı evlat verir isteyen herkese...

bende 6 ay beklemişrim ilacı bıraktıktan sonra bu ayda olmadıysa kesın tekrar koruncam dıyodum ben balığı hiç sevmem ama o gün balığı nasıl canım istiyo anlatamam resmen gözümde dönüyo.. halsizlik böle uyku hali eşime dedim aksam gelirken test al gel gelince testi yaptım baktım bişey yok sonra eşimle yemek yedık aradan baya zaman geçti içimden bi his dediki git bak gittim teste baktım bide ne göreyim çift çizgi o an butun odalara girmişim salona gidip geldim eşim farketmiş ne o be süreklı hareketlısın bi gel otur ne oldu dedi yanına gittim aşkım hamıleyım dedim oda hadi canım eminmisin dedi sonra oda teste bakti çift çizgi aksam saat 9 du ben duramadım içerde oda beraber dışarı çıktık yurudük birden yağmur başladı el ele tutusup yağmurda iliklerimize kadar ıslandık eve geldik ertesı gunde klinikte test yaptırdım çıkmadı reglimede 5 gun vardı bir sonraki günde kan testi yaptırdık eşim sonucu almıştı hemen beni aramış şirkette babaoluyorum dıye bağırmış butun elemanları başına toplamış aksamınada kutlama partısı yapmıştık orda herkesle paylaştık annemlerede kalp atışlarını görünce sölemiştik ben türkiyeye gideceğim için uçakta falan bişey olur diye tlf sölemiştik.......

offffffffffff..kızlar yaaaaaaaaaaaa..bende bitaneme bu haberi vermek istiyorum..nolur dua edin banada tam bir yıl oldu beklioruz..olmuyooooooooooo.........:....:KK43:(Allahım inşallah tez zamanda eli yüzü düzgün sağlıklı evlat verir isteyen herkese...

allahım biran önce nasip eder canım inşallah

benimde böyle güzel bir haber vermeye çok ihtiyacım var.allahım isteyen herkese nasip etsin.

ben test yaptığım sabah çok kötü bi bulantıyla kalktım ve eşime ben hamileyim dedim
o da güldü ve inanmadı tabiki.
1yıldır olmuodu çünkü.
ısrarla test almasını söyledim
alıcam ama yina çok üzülceksin dedi
içimden yalvardım Rabbim ne olur yüzümü kara çıkarma die
eşim geldi ve hemen lavobaya koştum
ama nası miğdem bulanıyor testi yaparken bi yandanda çıkarıyorum
kokudan falan galibaa
sonra bi baktım çift çizgi
şaka gibiydi ya çok mutlu oldum
dr.um bile imkansız diyordu bu ay için.
elimi yüzümü yıkadım ve eşim sslendim
geldi baktı sonra şaşkın şaşkın bana baktı ve bu gerçekten doğrumu dedi şakamı yapıyosun dedi
veee sonunda inandı tabiiiii.sımsıkı sarıldı ,aman amna hamilede olmuşşş diye sevdi:CüvCüv:
hemen gitmiş ekşi erik falan almiş canın çeker diye
Rabbim herkese yaşatsın inş.

Son düzenleme:
bende 6 ay beklemişrim ilacı bıraktıktan sonra bu ayda olmadıysa kesın tekrar koruncam dıyodum ben balığı hiç sevmem ama o gün balığı nasıl canım istiyo anlatamam resmen gözümde dönüyo.. halsizlik böle uyku hali eşime dedim aksam gelirken test al gel gelince testi yaptım baktım bişey yok sonra eşimle yemek yedık aradan baya zaman geçti içimden bi his dediki git bak gittim teste baktım bide ne göreyim çift çizgi o an butun odalara girmişim salona gidip geldim eşim farketmiş ne o be süreklı hareketlısın bi gel otur ne oldu dedi yanına gittim aşkım hamıleyım dedim oda hadi canım eminmisin dedi sonra oda teste bakti çift çizgi aksam saat 9 du ben duramadım içerde oda beraber dışarı çıktık yurudük birden yağmur başladı el ele tutusup yağmurda iliklerimize kadar ıslandık eve geldik ertesı gunde klinikte test yaptırdım çıkmadı reglimede 5 gun vardı bir sonraki günde kan testi yaptırdık eşim sonucu almıştı hemen beni aramış şirkette babaoluyorum dıye bağırmış butun elemanları başına toplamış aksamınada kutlama partısı yapmıştık orda herkesle paylaştık annemlerede kalp atışlarını görünce sölemiştik ben türkiyeye gideceğim için uçakta falan bişey olur diye tlf sölemiştik.......

tepkilerimiz hemen hemen aynı bende şirkette yaptım ama silik çıkmıştı o gün bütün odaları gezdim iş yerinde bi lab. giriyorum mutfağa giriyorum iş yerinde patronun oğlu neyin var sürekli hareket halindesin demişti

X