Hamile kalan arkadaslar adetinize kaç gün kala belirti yasadınız yardımcı olabilir misiniz

Saol kuzum sende benle aynı fikirdesin demek benimde 5-6 günüm kaldı ama biz 3 gün önce bıraktık ne olur ne olmaz diye 🤲🏻
Bana annem derdi ilk aylar iliski zarar vverebilir diye ama sonraki aylarda doktor izin verirse yavas sekilde olabiliyor hatta son aylarda iliskiye girmek dogumu kolaylastiriyormus ama ben de ilk aylarda korkanlardanim senin gibi

Tamam canım benim yumurtlama 10 gün önceydi yeni yeni bıraktık en azından adet günüme kadar sonuc alabilirmiyiz diye o yüzden
birakip beklerseniz daha umutla beklersiniz. Akisins birakin bu sebeple iliskiden uzak durmayin. Hayirlisi olsun insallah

Bana annem derdi ilk aylar iliski zarar vverebilir diye ama sonraki aylarda doktor izin verirse yavas sekilde olabiliyor hatta son aylarda iliskiye girmek dogumu kolaylastiriyormus ama ben de ilk aylarda korkanlardanim senin gibi
Bende öyle canım kiminde zararlıymıs ilk aylar kimine yasak koymuyormus doktor ama en azından ögrenene kadar ben yasak koydum 😄 bide son ay kuzenime risk demişlerdi mesela ama ilk defa duydum kolaylastıgını kisiden kişiye değişiyor demek ki

oyle olsa alttan muaynede yapmazlar. Zarar vermez doktor demedigi surece sorun yok. iki ay uc ay gebeligini bilmeyenler oluyor planlamadiklari icin farketmiyorlar onlarada zarar verirdi. Nasipte olunca hicbisey zarar vermez . bazen dikkat ediyorlar dusuyor bazen dussun diye ugrasiyorlar dusmuyor. Zatsn dusecek bir bebek iliskiden sonra dusunce o yuzden dustu deniliyor.

oyle olsa alttan muaynede yapmazlar. Zarar vermez doktor demedigi surece sorun yok. iki ay uc ay gebeligini bilmeyenler oluyor planlamadiklari icin farketmiyorlar onlarada zarar verirdi. Nasipte olunca hicbisey zarar vermez . bazen dikkat ediyorlar dusuyor bazen dussun diye ugrasiyorlar dusmuyor. Zatsn dusecek bir bebek iliskiden sonra dusunce o yuzden dustu deniliyor.
Öyle canım tabi ama doktorun yasakladıgı da oluyo ama bu düşük riski tasıyanlarda tabi kuzenime son ay yasaklamıştı görümcemede ilk üc ay yasak demiş doktor mesela riskli diye. Biz arkadasla yeni oldugumuz için bu korkularımızra normal biraz tabi☺️☺️

Dediginiz agri bicak saplanir seklinde miydi ? Bugun sol yumurtalikta o sekilde siddetli agrilara yasiyorum hala devam ediyor ara ara oluyor ama cok siddetli
Genelde karın ağrısı gibi sürekli ağrılar oluyordu. Ancak bazen dediğiniz gibi bıçak saplaması gibi sert ağrılarda oluyordu

Öyle canım tabi ama doktorun yasakladıgı da oluyo ama bu düşük riski tasıyanlarda tabi kuzenime son ay yasaklamıştı görümcemede ilk üc ay yasak demiş doktor mesela riskli diye. Biz arkadasla yeni oldugumuz için bu korkularımızra normal biraz tabi☺️☺️
Korkunuzu anliyorum bir dusuk bir dogumla kayip etmis biri olarak. Ama korkular daha cok korkuyu ceker. Uzerinde fazla dusunmeyin diye soyledim . İlk zamanlar zaten kanama durumuna gore yasak koyuyor doktor once kese vs olusmasi lazim bunun icin. Ki oda kese asagida olursa iliski kanama alani yapar diye ona degip zarar vereceginden degil. Bu yuzden once hamile oldgunuzun belli olmasi lazim .Yani adet gecikmesi oldugu zaman iliskiyi birakin kesenin gorunmesine kadar iliskiden uzak durun.

Korkunuzu anliyorum bir dusuk bir dogumla kayip etmis biri olarak. Ama korkular daha cok korkuyu ceker. Uzerinde fazla dusunmeyin diye soyledim . İlk zamanlar zaten kanama durumuna gore yasak koyuyor doktor once kese vs olusmasi lazim bunun icin. Ki oda kese asagida olursa iliski kanama alani yapar diye ona degip zarar vereceginden degil. Bu yuzden once hamile oldgunuzun belli olmasi lazim .Yani adet gecikmesi oldugu zaman iliskiyi birakin kesenin gorunmesine kadar iliskiden uzak durun.
Ah canım benim çok gecmiş olsun gerçekten 🤲🏻 Çok haklısın tavsiyelerine uyucam çok saol canım🌸🌸

Orasi oyle ama ben ilk aylar alttan muaneyede karsiyim acikcasi yaptirmam tabi bazi durumlar tercih meselesi kisinin kendini rahat hissetmesi onemli zarar vermiyordur tabi ama benim icim cok el vermiyor

Ay daha yenisiniz tebrik ediyorum Rabbim banada nasip etsin inşAllah 🤲🏻 Bende beklemeyi düşünüyorum adet günümü 5-6 gün kaldı ♥️
Bekleyin bendede sonra negatif çıkarsa yine bekliyoruz sonuçta adet zamanı cıkma ihtimali daha yüksek inşallah vardır 🙏

Bekleyin bendede sonra negatif çıkarsa yine bekliyoruz sonuçta adet zamanı cıkma ihtimali daha yüksek inşallah vardır 🙏
Anladım canım kan vermediniz mi keske bugun kan verseydiniz kesin bilgi ama negatife dönmez bence artık sizin ya zaten olabildiğince gec yapmıssınız testi de 🥰 vardır muhtemelen

Anladım canım kan vermediniz mi keske bugun kan verseydiniz kesin bilgi ama negatife dönmez bence artık sizin ya zaten olabildiğince gec yapmıssınız testi de 🥰 vardır muhtemelen
Daha kan vermedim testleri tekrarladım var cok şükür biraz daha bekleyip öyle gidicem suan kan almak dışında yapabilecekleri bşsey yok zaten çok küçük daha :)

Daha kan vermedim testleri tekrarladım var cok şükür biraz daha bekleyip öyle gidicem suan kan almak dışında yapabilecekleri bşsey yok zaten çok küçük daha :)
Anladım canım ama en azından beta hcg kaçta ona bakılırdı ama tabi yine sen bilirsin ☺️ Ben yaptırırdım hemen 😄 tekrardan çok tebrik ediyorum sizi 🥰

Anladım canım ama en azından beta hcg kaçta ona bakılırdı ama tabi yine sen bilirsin ☺️ Ben yaptırırdım hemen 😄 tekrardan çok tebrik ediyorum sizi 🥰
Benim evim biraz yüksekte asansörde yok devamlı inip çıkmak tehlikeli olabilir diye bir on gün kadar falan beklicem o yüzden çıkmışken keseyi falan görüp geri gelirim diye düşündüm İnşallah Rabbim kısmet eder :)

Benim 2 gebeliğim dede belirti ilki 5 haftalliken başladı ikincisi 9 haftallik ilki geç döllenme olmuştu adetim 10 gün geçmişti doktora gittiğimde 3 haftalikti sadece kese vardı boş olabilir bile dendi 2 hafta sonra bebek göründü 2. De adetime 2 3 gün kala affedersiniz klozete idrar yaparken beyaz beyaz akintilar gördüm biraz şaşırmıştım adet günü test yapınca çıktı oda 4 haftalikti yani önceden belirtim felan hiç hissetmedim

X