hamile kalamayanlar ve tedavi ile hamile kalanlar lütfen buraya konuşalım

çok üzüldüm çok geçmiş olsun tatlım ya, sen ne yedin böyle,ama çok iyi anlıyorum seni anne olmak başka birşey,daha fikri bile insanın canının ötesinde,eminim sen çok iyi bir anne olacaksın,mutlu olmaman falanda normal,insanız insani duygular yaşıyoruz,bu tedavilerle insan dahada umutsuzluğa kapılıyor,ama içinde öyle büyük bir sevgi varki,allah inşallah tez vakitte canından kopan o minicik cana kavuştursun,çok üzüldüm gerçekten

Son düzenleme:

canım benim bu kadar şey yaşadım hiç ağlamamıştım.şu yazdıkların beni ağlattı.rahatladım sanki...galiba bugün adet olcam.normalde adetin 2. günü tekrar tedaviye başlamam lazım ama eşim istemio artık.hep tehlikeye gircem sanıo.diorum o sadece bi aylıktı adet olunca yumurtalar gitcek diorum anlamıo.bana çocuk diil sen lazımsın dio.banada çocuk lazım ama bunu anlamıo.galiba bu ayım boşa gitcek.dua edinde eşimi ikna ediyim.

sana birşey soracağım,bak önceki seferde aynı iğneyi kullanmışsın ama bu ay patlama yapmış,sen ne karışımı yedinki,merak ettim,acaba sadece bu karışımlarlada belki yumurtan oluşabilirmiki,hiç yumurta olmayıpta bir ay sonra bukadar çok olması çok ilginç,gerçekten ne karışımı yaptın,eğer eşin ikna olmazsa sadece şu karışımlarını dene

Son düzenleme:

canım benim.... öyle iyi anlıyoruz ki seni, bak buna inan. gerçekten yaşamayan bilemiyor. Rabbim o duyguyu yaşatsın hepimize. sana da. kaç yıllık evlisin? kaç yaşındasın bilmiyorum ama

ümidini yitirme sakın. Rabbim ol derse olacak! ama zamanı değil galiba, bizim de imtihanımız bu galiba.

bakarsın kendiliğinden gelir meleginiz

bu arada anladığım kadarı ile eşinizde bir problem yok. bu harika

çünkü kadında olan sorun daha tedavi edilebilir. erkek öyle değil işte.... o zaman ciddi bir problemle karşı karşıya kalıyorsunuz.

rabbim tez zamana acılarınızı unuttursun, kucagınıza bebeğinizi vererek

neredeyse 3 yıldır hamile kalamadım hem de hiç korunmamamıza rağmen. bende pko teşhisi konuldu ama cok ciddi ve gebeliği engelleyici boyutta değilmiş. hormonlarım normal ,adetlerim

düzene girdi. ancak hafif kilo var.daha doğrusu aldım sonradan. aşılama yapıldı geçen yaz tutmadı. amma benim eşimin değerlerinde ve hızında problem vardı. ciddi derecede varikosel vardı

ve ameliyat oldu 7 ay önce. ameliyattan sonraki 4.ayda test yapıldığında ciddi anlamda bir gelişme yoktu.hala 4 milyonlarda idi değerler bu süre zarfında folik asit falan kullandım ama

yok

şu an ne yapacağımızı bilmiyoruz ki eşim de çok düşmüyor konunun üzerine. 7.ay ameliyattan sonrası için çok önemli bir sonuç ihtiva ettiği halde gitmedi daha.

bende bıraktım artık... bazen olmuyor işte:26:

canım ben aktardan bi karışım almıştım daha öncede söledim.florest die bi marka hayıt tohumlu.içinde birsürü şey var hepside bu duruma faydası olcak şeylerden.kendim bal çörek otu tozu polen tarçın karışımı yaptım ama ağır gelmesin die 2 gün falan yedim.diğerini 2 hafta sabah akşam aç karnına yedim.iğrenç bi tadı var.bu arada 2 haftada incir kaynattım içtim ama pek üstünede düşmedim incirin.bunların faydası oldu heralde.bide bu ay iğnenin yanında klomende içtim.gerçi ilk başlarda çok ağır büyüyodu yumurtalar.hatta dört günde hiç büyüme olmadı.dediğim gibi bi günde oldu bunlar.eşim ikna olacağı yok.benimde adetim yavaş yavaş gelio.iki gündede onu ikna edemem.büyük ihtimalle kendim karışım falan denerim bu ay napıyım artık

eşimde sperm sayısı çok iyi ama hareketliliği yavaş.sorun bende.yumurtlamam olmuyordu dört aydır bu ayda patlama oldu.2 sene bitti evliliğimde 3e giriorum.ben aslında küçüğüm 23 yaşındayım ama eşim 29.onun baba olma zamanı geldi.aslında en çok onu baba etmek istiorum.yanına gidip baba oluyosun demek istiorum.bu anı okadar çok hayal ettimki.hangi cümleleri kullanacağım belli artık.onun tepkisini bile kendimce kararlaştırdım.rabbim büyük yaaa.aslında bu ayda tedaviye devam etsem iyi olacak ama dedim ya eşim ölecemi sanıo.saf bu adam ya.gerçi bebek gibi yumurtada düşer sanırken işime yarıodu::)bunda ikna edemiorum.

canımmm aynı yaştayız o halde. benim de eşim benden baya büyük. bende onun için daha çok istiyorum ama.... ama... işte.

sıkmayalım canımızı. bizim bebekler biraz inatçı ve nazlı sanırım .

o yüzden bekletiyorlar bizi. sende, bende herkes de canını sıkmasın inşallah

ay o sıpa bi doğsun benden yiyeceği bi dayak var...eşşek sıpası bu kadar bekletio beni ben ona sorcam ama..en kısa zamanda gelsin artık bebeğim allahın izliyle..bi koklayım.komşumun yeni bebeği oldu onun kokusun içime çektikçe dahada istek doluyo içime.daha çok istiorum anne olmayı.allah hepimize yaşatsın bu duyguyu

Ben yeni üye oldum.paylaşımlarla inanılmaz bilgi sahibi oldum diyebilirim.sizlere bir sorum olucak rahim filmi çektiricem bir hafta sonra zeynep kamil hastahenesinde ama çok korkuyorum çektiren varsa bana yardımcı olabilirmi?normal muayenede bile inanılmaz ağrı çekiyorum bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim:)))

Canım benimm nasıl üzüldüm okuyunca anlatamam.KAç gündür girmiyordum bir ümit güzel haber alırım diye girdim senin yazını okudum.OHSS oldun sanırım.5 yıl önce tedavimin 2. ayında başıma gelmişti.Seninki kadar şiddtli değildi ama günlerce çok çektirmişti bana.Gelmiş geçmiş olsun.Şimdi önümüze bakma zamanı.EĞer eşin korkuyorsa 1 ay dinlenmeye al kendini hem senin için de faydalı olur.Sadece karışım ye belki de gerçekten onlar etki etti ve iğneyle ve klomenle birleşince böyle bir durum yaşandı. Hem eşini yavaş yavaş ikna edersin şimdi korması ve istememesi normal.Belki de kendiliğinden aşılamaya gerek kalmadan olur bu ay.Lütfen ümidini kaybetme.Her şeyden öneli olan sensin.Rabbim hayırlı zamanda versin, böyle dua et.Dualarım seninle ve tüm bizim gibi annelik hasreti çekenlerle

sağol bitanem ya..evet hipersitimilasyon diyolar galiba.ben çok kötüydüm.hastaneye yatışım falan kesinleşmişti ama yatmadım işte.düşünsenize bende öksürek falan başlamıştı bi anda ben üşüttüm sanıodum nefesim kesiliodu o bile bu yüzdenmiş akciğerde sıvı toplanıomuş.daha neler vardı belirtileri.ben ağır oldumu araştırınca öğrendim.2-3 gün içinde 4 kiölo aldım.meğer sıvı toplanmış.şimdi fıssss die söndüm.normal kiloma döndüm.kanım düşmeye başladı öksürüğüm bi anda kesildi.öbu ay dinlencem.aslında bende çok yoruldum.iyi olcak.bu arada eşimide ikna ederim belki.hayırlısı artık.sen naptın canım görünmüyodun hiç

Ben hastanede yatmıştım canım.Nefes almak bile işkenceydi.Karnım 5 aylık gibi şişti düşün.Öyle çok ağrım oluyordu ki.Sonra yavaş yavaş geçti.
Bu aralar biraz yoğundum pek giremedim.Bir sürü bitkisel şey denedim adet bile olmadım.Geçenlerde idrar testi yaptım negatif çıktı.Şimdi söktürücü kullanıp doktoruma gitmem gerekiyor tedaviye başlamak için ama son bir umut, kesin olsun diye sabah gittim kan verdim öğleden sonra sonuçları alıcam.Çok çok yüksek ihtimal negatif çıkacak ama %1 ihtimal bile olsa korkuyorum ilaç kullanmaya.

iyi yapmışsın canım...nolur nolmaz belki içinde bi fasülye vardır.bugün bi arkadaşımın hamile oldunu öğrendim içime umut doldu.aşılaması yapıldı bu ay geçen gün biraz lekelenmesi olmuştu hemen beni aradı aynı adet olcam gibi diodu ağladı bide.bugün hastaneye gitti hamile oldunu öğrendi.o kadar sevindimki onun adına..4 senelik evli ve kaç kere aşılama yaptırmıştı bu ay hiç umudum yok diodu ama allah işte hamile çıktı....darısı bize kızlar...benimde adetim bi gelmedi..hafif pempesi lekem oluyo ama 2 gündür var.normalde sabah lekelensem öğlene adetim gelir...bende kendimce umutlanıorum işte bişi oldundan diilde..pehhhhhhh...körün taşı bana denk mi gelecek:)

%1 ihtimali düşünmek bile benim için aptallık.Sonuçlarım çıktı 0,700 küsür yani negatif umutlanmıyorum diyordum ama umutlanıyormuşum.Ellerim titreye titreye baktım sonuca kendimi hazırladım sanıyordum ama insan alışamıyor sürekli de negatifi görse.İlacıma başladım adetoluca tedaviye başlarım herhalde. Size doktor normal ilişkiyi de yasakladı ya uydunuz mu yasağa peki.Uymadıysanız ihtimal yok mu canım?

ilaç tedavisinde hayati risk mi var? nasıl oluyor bu? ilk defa duyuyorum. böyle bişey yaşarsam asla çocuk sahibi olamam

canım üzme kendini....bu sefer olur inşlllah moralini yüksek tut.evet canım 2 hafta eşim yanıma yaklaşmadı..zaten bende öçok kötüydüm...şu son üç günümüz dolu geçti..bende umutlanıorum ama üç günle olcak bişi diildir dimi..normalde bu ayın 5inde adet olömam lazım ama bugün üçüncü gün hala hafif lekelenmem var anlamış diiilim..komşularda yerleşme nişanıdır belki diolar bide hemen adetten önce birlikte olduk ya üstünede görebilirsin ama az olur diolar.dahada umutlanıorum..bilmiorum ya hergün acabamı die uyanıorum..inşallah böledir ama hiç umudum yokki kendimi kandırıorum anca..test yapcam nerdeyse sanki üç günde ne belli olcaksa

ilaç tedavisinde hayati risk mi var? nasıl oluyor bu? ilk defa duyuyorum. böyle bişey yaşarsam asla çocuk sahibi olamam

senide korkuttum galiba...evet canım bazı hastalar ilaca aşırı cevap veriolar..ben önceki ayda aynı iğneyi ökullanmıştım ama hiç yumurtam olmamıtı.bu ay aşırı oldu be çok büyüdü.kan değerimde çok yükseldi.ve bunların hepsi bir günde oldu...hipersitümilasyon diolar.araştırabilirsinn..şimdi iyiyim ama kefeni yırttım sen korkma ama herkese aynı şey olcak die bişi yokki

hoşgeldin canım...ben devlet hastanesinde çektirmiştim.2-3 dakkalık bişi..evet çok sancılı geçio o dakkalar ama dayanılmıcak gibide diil.ben ağlıcaktım nerdeyse..özelde yaptıran arkadaşlarda var anestezili..bence gerek yok.sonuçta saatler sürmüo..en fazla 5 dakka ki bu bile çok..kendin bilirsin.tabiki ağrılı oluyor ama dediğim gibi dayanılmayacak bişiyde diil

Hiç belli olmaz canım vakti saati geldiyse sen ne kadar olmaz desen de olur.Bence hemen test yapma.Günün geçsin mesela ayın 5indeyse adet günün 7sinde falan yaptır.Ama kn testi yaptır idrarla uğraşma.Çümkü idrarda negatif çıksa da hala bir umut oluyor içimizde paşa paşa gidip kan testi yaptırıyoruz.Sen bu ay hamile kalmış ol hemen gidip o karışımdan alıcam.Yemediğim karışım kalmasın, yemeyince eksik hissediyorum kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…