Makarnalar Haluj-Efsane Un Sponsorluğunda

Nefis gorunuyor

ellerinize ağlık. çok güzel görünüyor. kaç kişilik bu malzemeler. çok fazla geldi bana. buzluğa da atabilir miyiz?
Bu malzeme cok evet zaten bastada yazdim kendinize gore ayarlayabirsiniz diye.. buzlugada atmak mumkun. Ben yarisma icin yapmistim mesela bi kismi buzlukta

Bu malzeme cok evet zaten bastada yazdim kendinize gore ayarlayabirsiniz diye.. buzlugada atmak mumkun. Ben yarisma icin yapmistim mesela bi kismi buzlukta

buzluğa nasıl atıcam.
şekil verdikten sonra mı?
fırında biraz kızarttıktan sonra mı? :)
hafta sonu yaptım.
çatalla falan birleştirmem beni baya yordu. lezzet olarak çok güzel ama görsellik olarak kötü oldu.

Hayir kizartma yok cnm..sekil verdikten sonra tepsiye dizip buzlukta hafif donduruyorsun. Sonrada posetleyebiliyorsun zaten, cunku donmus oldugu icin yapisma olmuyor. hamur kivamin iyimiydi? Manti yaptin mi daha once hic mesela? Kivami aynisi oluyor.

ölçüye göre yapmadım. malzemeleri aynı kullandım ama ölçüyü kafama göre yaptım.
mutfakta daha yeniyim ilk mantı tecrübem :) kapatırken çok zorlandım. hamur açma falan hiç sorun değil. ama kapanmadı bir türlü.
teşekkür ederim.

bide evde yarım kalan baklavalık yufka var. ne yapabilirim. buzluğa atmak için.

üçerli üst üst koyup yufkaları arasına peynir koyup rulo yaptım fırında kızarttım araları kalın hamur gibi kaldı sanki(yufka arasına süt yağ yumurta karışımı sürdüm)

Olcu cok fazla zaten yeni baslayan biri icin. Bunu bi kerede yapip buzluga atarsan canin istediginde hemen 5-10 dk da yemek hazir.

Kapatirken neden zorlandin? Civikmiydi hamur? Normalde ugrastirici ama oyle zorlayici degil kesinlikle. Normal mantidan daha kolay buyuk oldugu icin.

Tavsiyem baklava hamurunu buzluga atma.. boregide oluyo dedigin gibi ama ben cok sevemedim bi kac defa yapmis olmama ragmen.

Neden hamur kaldi? Belki cok yuksek ateste pisirdin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…