halımdaki kusmuk lekelerini çıkaramıyorum. yardım lütfen:((

Karakuzucanan

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
72
2
41
merhaba güzel anneler,
oğlum çok kusuyor. oturma odasındaki halımı yaz başında yıkatmıştım ama o zamandan beri kusma devam ettiği için halımın üzeri mahfoldu.her tarafta küçüklü büyüklü kusmuk lekeri var. koslayla, bulaşık deterjanıyla,çamaşır deterjanıyla falan kaç kez sildim ama halı kıuruyunca lekeler tekrar ortaya çıkıyor. sürekli de yıkatamam ki.. neyle çıkarabilirim. yardımcı olurmusunuz?:uhm:

ben halimin uzerine baska bir polar orttum bence sende tekrar bir kez yikat uzerine koruyucu birsey ort zaten bir sure sonra kusma refleksi azalicak sende rahatca uzerindeki ortuyu kaldirirsin

benim oğlumda bazen çok yiyince,kanepelere halıya kusar.ben hemen freshn soft turuncu renkli ıslak mendille siliyorum anında çıkarıyor.ben çok memenunum çok pratik.bir de yere battaniye üstüne de çarşaf serip oraya yatırabilirsin.

cnm kusar kusmaz sılersen hemen cıkar kusmuk lekes benım kadar ceken yoktur herhalde kusmuk olayından

benim bebeğimde çok kusuyordu halı yatak örtüsü koltuk sandalye nereye kusarsa kussun hemen ıslak mendille siliyorum ne leke kalıyor ne iz .... silince iz kalıyorsa ya yediği şeylerden kaynaklanıyordur (pekmez veya meyve sonrasında kusunca )yada halının dokuması rengi ipliği gibi özelliklerden kaynaklanıyordur diye düşünüyorum...

çok zor çıkıyor bende koltuklara ve halıların üzerine örtü örttüm kusunca hemen kaldırıp yıkıyorum böylece halı silme derdide olmuyor

aynenn oglum her yere kusuyor halımda nokta nokta lekeler varr sadece benım evım olsa yıne ıyı ama alt kattakı kayınvalıdemın evıde aynı durumda bızde hemen ıslak mendılle sılıyoruz fakat kurudukca tekrar cıkmaya basladı her yere kusuyor emdıkten sonra hafıf egımlı yatması gerekk ama durmuyork kı cıglıklar atıyor bızde kucagımıza alıyoruz daha sındıremedıgıbı ıcınde hemen cıkarıyorrrr

yıkatmadan cıkmaz bence tekrar yıkat ve yıkandıktan sonra halı uzerine bisey ort satılıyor halı uzeri ıcin ortuler makına atılıyor cok sevmem aslında ama ben olsam oyle yapardım misafir geince ortu kaldır halı temiz olur se bilirsin genede

Konu sahibi ve bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine;
Konu Gebelik bölümünden ilgili bölüme taşınmıştır
Sevgilera.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…