Halılarım sapsarı olmuş acil yardım

Dolap içlerinden başlayın , mutfak, gardrop salonda varsa oralardan baslayin sonra cam kapi , yerler .

kendin yıkayınca hem harcadığın enerjiye kuvvetine yazık hem de daha pahalıya geliyor suyu deterjanı.bir de böyle sorunlar çıkıyor.hiç uğraşmayın halıcıya verin anca öyle toparlanır bu saatten sonra zaten

Halıları halıcıya ver ortalık boşalsın. Sonra kalırifer petekleri, kapılar, banyo duvarları, beyaz eşya altları, lambalar, dolap içleri ve üstleri, perdeler. Buraları sırayla hallet. Kolay gelsin 😊

D Duru000 temizlik için öneride bulunayım. Mutfak dolabı sildirmedir efendime söyleyeyim buzdolabı temizliği gibi şeyleri genelde geceleri yapıyorum. Hava sıcak olduğundan o nem beni çok bunaltıyor. Gece serinliği iyi o yüzden. Onun dışında hergün sadece 1 odayla uğraş her yeri aynı gün halletme düşüncesi bile işin içinden çıkılmamasına sebep oluyo direk üşengeç moduna giriyorum onun dışında temizlikle uğraşırken hep şarkı dinlerim mezdeke, roman havası falan :) eğer dizim varsa telefondan açar sadece dinlerim izlemesemde oluyor.

Temizlik için kendi fikrimi söyleyebilirim 😊
1. Önce dağınıklığı toparlayın ki iş yapıldığında belli olsun.
2. Camları , dolapları silin, kapıları silin, perdeleri yıkayın.
3. Dolap çekmece içlerini temizleyin derleyin.
4. Halıları yıkamaya verin.
5. Nevresimleri değiştirin (tozu vs katmadım onlar dolap kısmında yapılır)
6. Fazlalıkları kaldırın ortadan.
7. En son yerleri silip süpürün koyun kahvenizi için aklıma şimdilik gelenler bunlar 🤷🏻‍♀️😊

Bi kaç yıldır halılarımı halıcoya veriyordum bu sene elimde yıkadım bugun kurumus heryeri sapsarı hepsı de aynı ben simdi ne yapayım köpüklü suyla siliyimmi tekrar suyla durulayımmı? Birde evi dip köşe temizlemek istiyorum hiç halim kalmadı hanımlar mecbur yapmak zorundayım bana bir akıl verin heryer heryerde temizliğe neren başlamalıyım özellikle şuraları temizle dediğiniz yerler varmı
Bulaşık mak.parlaticisiyla yikayin

X