HAFTADA 1 KURAN-I KERİM HATİM OKUMASI GRUBU

Haftalık Kuran-ı Kerim Hatmine ben de katılmak isterim.

• Ankete Katılan
    69
Geçmişi tam okumadım ne zaman başlıyoruz acaba ve nasıl olucak
Bayramdan sonraki cuma günü başlayacağız inşallah. Şu an 22 kişi olduk. Her hafta kişi başı bir cüz okuyarak haftada 1 hatim bitirmeyi planlıyoruz. Ve sıra da her hafta bir alta kayacak mesela ben ilk hafta 1. Cüzü okuduysam 2. Hafta 2.cüzü,3. Hafta 3.cüzü okuyacağım. Böylelikle aslında kendimizde bir hatim yapmış olacağız.

Çok iyi düşünmüşsünüz Allah muvaffak etsin inşallah

Aslında birlikte meal-tefsir okumaları yapıp bir günde ondan bahsetsek burda, herkesin müsait olacağı saat belirleyip.
Sure sure gitsek mesela, notlar alıp paylaşsak. Nasıl olur sizce

Aslında birlikte meal-tefsir okumaları yapıp bir günde ondan bahsetsek burda, herkesin müsait olacağı saat belirleyip.
Sure sure gitsek mesela, notlar alıp paylaşsak. Nasıl olur sizce
Herkes meal okumasına katılmak ister mi bilemem ama şöyle de yapabiliriz. Hani asıl önemli olan Kuran-ı Kerim’i okuyup geçmek değil hayatımıza yansıtmak ya, o yüzden meal konuşmalarına katılmak isteyen bize okuduğu cüzün mealinden hayatına geçirebileceklerini/ hayatımıza geçirebileceklerimizi anlatabilir

Tabiki, o da güzel Bi fikir. Önemli olan ne okuduğumuzu ve o cüzün /surenin neyden bahsettiğini bilmek..
Okumak ve yaşamak-yaşatmak olsun o zaman hedefimiz

Bence bu şekilde çok daha güzel olmuş varim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…