HAFTADA 1 KURAN-I KERİM HATİM OKUMASI GRUBU

Haftalık Kuran-ı Kerim Hatmine ben de katılmak isterim.

• Ankete Katılan
    69
Ben kuran kursuna gittim bu yıl orda bir hatim yaptım hocamız hiç böyle birsey yaptırmadı o yüzden görmedim yaparken yanlış olur diye korkuyorum.
Kur'ân'da on dört yerde geçen secde âyetlerinin okunması veya işitilmesi halinde yapılan secdeye denir. Bu secdenin yapılması vaciptir. Tilavet secdesiyle ilgili olarak Kur’ân-ı kerimde geçen bir ayette şöyle buyrulmaktadır: “Onlara Kur’ân okunduğu zaman secde etmiyorlar!” (İnşikâk 84 / 21) Tilavet secdesinin vacip oluşuna delil olarak Abdullah bin Ömer (r.a) şöyle bir rivayette bulunmuştur: “Peygamber (s.a.v) Kur’ân okurken içinde secde ayeti bulunan bir sureye geldiğinde secde ederdi. Biz de kendisiyle birlikte secde ederdik. Öyle ki, bir kısmımız alnını koyacak yer bulamazdı. Resûlüllah (s.a.v) buyurdular ki: “Ademoğlu secde ayetini okuduğunda secde ederse, şeytan ağlayarak oradan uzaklaşır ve şöyle der: Eyvah! Ademoğlu secde etmekle emr olundu, secde etti; ona cennet var. Ben de secde etmekle emr olundum ama isyan ettim; bana da ateş var!” Diyanet.gov.tr

19.cüzü okudum. Bilginize

Şimdi de anlamına bakmayı düşünüyorum bu hafta boyunca. Hadi bize kolay gelsin o zaman. Allah(cc) kabul etsin cümlemizinkini.

Arkadaşlar iyi günler, Ramazanın 2. Gününden beri afedersiniz ama simsiyah bir alıntım vardı kanama ile karışık. Hala devam ediyor ve şimdi de baya baya refl gibi geliyor. Kuran okumaya başlasam sakıncası olur mu ? 10 günden sonra okunabiliyor mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…